Gelin Ayakkabısını Kim Alır

Gelin Ayakkabısını Kim Alır

Çiftlerin yeni başlayacakların hayatlarına adım atarken sevdikleriyle birlikte gerçekleştirecekleri düğün için aylar öncesinden hazırlıklar başlar. Bu hazırlıklar esnasında hem gelin ailesi hem de damat ailesinin üstüne düşün bazı görevler bulunur. Her iki tarafta her şeyin kusursuz olması için çalışır ve her şey özenle seçilir. Bu noktada yeni evlenen çiftler kendilerine düşen sorumluluklar için araştırmalar yaparlar. Düğün sürecinde merak edilen konular arasında yer alan gelin ayakkabısını kim alır sorusu sıklıkla karşılaşılmaktadır.

Düğün hazırları esnasında damat tarafına büyük bir sorumluluk düşer. Bazen bu sorumluluklar esnasında alınacak şeylerin hangi tarafa ait olduğu karıştırılabilir ya da net bilgi bulanabiliyor. Özellikle gelinliği tamamlayan aksesuarlar da kimin alacağı konusu bazen kafa karıştırabilir. Düğün hazırlıklarında gelinin tüm ihtiyaç duyduğu şeyler damat tarafından karşılanır. Gelin ayakkabısını kim alır sorusunun cevabı da damat tarafıdır.

Damat Tarafı Gelin Ayakkabısını Ne Zaman Alır

Düğün sürecinde gelin için alınacak her şey damat tarafına aittir. Bu ihtiyaçları almak için gelin, kayın valide, damat ve gelin tarafından birkaç kişi alışverişe çıkılır. Bu alışverişler alınacak şeylerin sırasına göre belirlenir. Gelin ayakkabısını kim alır konusunda gelin ayakkabısının ne zaman alınacağı da merak edilmektedir.

Gelin ayakkabısını damat tarafı gelinlik alışverişine çıkıldığı ve gelinlik seçildikten sonra gün içerisinde alınabilir. Bu şekilde damat tarafından alınan gelin ayakkabısının gelinliğin boyuna uygun olup olmadığına da bakılma fırsatı da elde edilmiş olunur. Gelin ayakkabısını kim alır, damat tarafı alacağı genin ayakkabısı konusunda seçimi ve ne zaman alınacağını geline bırakır. Bunun için düğün öncesinde damat tarafı gelini birkaç kez alışverişe çıkarır. Bu alışverişlerde gelin, gelin ayakkabısını istediği zaman alabilir bazen de damat tarafı gelin ayakkabısı ve diğer aksesuarları almak çıktıkları alışverişte gelin ayakkabısının da alınmasını isteyebilir.

Gelin Ayakkabısı için Ne Kadar Bütçe Ayrılmalı

Gelinlik alışverişlerinde bütün masrafların damat tarafına ait olması bazen bütçede kısıtlamaya gitmelerine yol açabilir. Gelin ayakkabısını kim alır, damat tarafından alınan gelin ayakkabısı konusunda yarılacak miktarda bazen kısıtlamaya uğrayabilir. Düğünde en önemli unsurlardan biri olan gelin ayakkabısı seçiminde özenli davranmak gerekmektedir.

Uygun fiyatlı bir gelin ayakkabısı almak isteyen damat tarafı bu durumda gelinin rahatını göz ardı edebilir. Bu durumun yaşanmaması için gelin ayakkabısını kim alır sorusunun cevabı olan damat tarafıyla alışverişten önce konuşmak gerekir. Ayakkabı için en az gelinliğe verilen kadar önem verilmesi gerektiğini anlatarak alışverişe çıkılmalıdır. Bu durumda bütçe kısıtlamalarının önüne geçilmesine yardımcı olarak gelinin istediği modeli rahatlıkla seçmesini sağlayacaktır.

Gelin ayakkabılarını kim alır konusunda sorumluluk damat tarafındadır. Gelinle beraber çıkılan alışverişler gelin ayakkabısı alınır. Bu alışverişlerde gelin ayakkabısı için iyi bir bütçe ayrılarak rahat ve şık bir ayakkabı alınır. Bunun içinde önceden gelin ve damat kendi aralarında konuşarak alışveriş zamanını ve bütçeyi ayarlayabilirler.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Biz de erkek tarafı olarak ayakkabıyı almıştık fakat adetler değişiyor. Kardeşimin de ayakkabısını kız tarafı olmamıza rağmen yine biz almıştık 😂 Duruma göre değişiklik gösterebilir yani.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir