Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Ayakkabısının Altına Kimlerin İsmi Yazılır
Gelin ayakkabısının altına kimlerin ismi yazılır

Gelin Ayakkabısının Altına Kimlerin İsmi Yazılır

Düğün adetleri denilince gelin ve nedimelerinin en sevdiği şeydir ayakkabı altına isim yazma. Tam olarak nerede ne zaman çıktığı bilinmeyen bu adet oldukça popülerdir. Özel kartlar hazırlanır, isimlerini yazdırmak isteyenler belirlenir her anı ölümsüzleştirilir. Genellikle gelinin yakın akrabaları ve arkadaşlarından bekar olanların adı yazılır ve silinen kişinin kısa sürede evleneceğine inanılır. Bazen düğün esnasında gelin ayakkabısının altına kimlerin ismi yazılır bilinmez. Çevredekilere sorarak ya da internet üzerinden yapılan araştırmalar öğrenilerek gerçekleştirilir.

Gelin Ayakkabısının Altına İsim Yazarak Kısmet Açma

Gelinin ayakkabısına bekar arkadaşlarının ve akrabalarının isimleri yazılarak ayağını sürüyerek kısmet açması için isim yazılır. Evlenmek isteyen, kısmetinin açılmasını isteyen kişiler gelin ayakkabısının altına isimlerini yazdırırlar. Böylelikle kısmetlerinin açılacağını düşünürler. Bunun olması içinde ismi yazılan kişinin düğün sonunda adının silinmesi gerekir. Buna inan kişiler genelde isimlerini silinme ihtimali en yüksek yere yazarlar. İsim yazma adetlerine göre de ismi silinen kişi düğün hazırlıklarına başlamalıdır. Tam olarak nerede ve nasıl başladığı bilinmeyen bu adet düğünlerde eğlence ve keyifli anlar yaşamak için gerçekleştirilir. Bu eğlenceyi tamamlamak için de gelin ayakkabısının altına yazılacak isimler önceden belirlenir. Son zamanlarda bunun için hazırlanan eğlenceli isin listesi kartları ile isimler önceden hazırlanır ve ardından gelinin ayakkabısının altına yazılır.

Kimi zaman gelinin arkadaşları kendilerini naza çekerek ben istemem diyebilirler. Burada kimseye göstermeden isim yazılarak merak uyandırabilirsiniz. Kimseye göstermeden isimleri yazarak düğün sonuna kadar arkadaşların ve yakın akrabaların merakla beklemesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle gelin ayakkabısının altına kimlerin ismi yazılır diye arkadaşlarınız gecenin sonunu merakla bekleyerek isimlerinin olup olmadığını ve silinip silinmediğini görebilirler.

Gelin Ayakkabısının Altına İsim Yazdırma Modası

Son zamanlarda sözden, nişana ve düğüne kadar geçen her süreçte gelin ayakkabısının altına isim yazılmaya başlandı. Genelde hoş fotoğraf kareleri oluşturan bu eğlenceli adet fotoğraflanarak farklı bir konsept oluşturmaya başladı. Özellikle sosyal medyanın yoğun kullanılması bu adeti oldukça popüler hale getirdi. Bu durumda Gelin ayakkabısının altına kimlerin ismi yazılır konusunda karışıklığa yol açarak herkesin isim yazdırmak için sıraya girmesine neden oldu.

Gelinlerin ve düğün fotoğrafçılarının da çekimlerinde sıklıkla kullandığı bir çekim modeli olarak da kendini göstermektedir. Gelinin fotoğraflarda sadece ellerinin göründüğü ya da yüzünün yandan görüntüsünün alındığı fotoğraflarda gelinler için bu eğlenceli anların en güzel hatırası olarak kalmaktadır. Bununla beraber son zamanlarda bu modaya damadın arkadaşları da dahil oldu. Kısmetini açmak isteyen bekar damadın arkadaşları da gelin ayakkabısının altında isim listesinde yer almaya başladı.

Gelin ayakkabısının altına kimlerin ismi yazılır sorusunun esas cevabı ise bekar olan ve kısmetini açtırmak isteyen herkes olabilir. Son zamanlarda gelinin arkadaşlarına ait olan bu geleneğe damadın arkadaşları da dahil olmasıyla liste giderek genişlemektedir.

Post navigation

  • Örneğin, gelinin eşi, yakın arkadaşları, çocukları veya sevdiği bir sanatçı isimleri de ayakkabının altına yazılabilir. Bu tamamen çiftlerin kendi özel anlamlarına göre şekillenebilecek bir uygulamadır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir