Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelin Çiçeği Nasıl Değerlendirilir
gelin çiçeği

Gelin Çiçeği Nasıl Değerlendirilir

Ve sonunda o muhteşem gün sone erdi. Artık evli bir kadınsınız. Geriye pek çok anı, bir çift gelin ayakkabısı, bir gelin çiçeği ve belki de bir gelinlik kaldı. Gelin çiçeği demişken, pek çok gelin düğününden kendisine anı kalan bu çiçeği nasıl değerlendireceğini düşünüyor. Çünkü tören boyunca ona eşlik eden en nadide obje belki bu çiçek oluyor. İşte çiçeği burnunda gelinlerimizin sorduğu gelin çiçeği nasıl değerlendirilir sorusuna verebileceğimiz birkaç tavsiye niteliğinde yanıt.

Adeta Bir Fotoğraf Olsun

Evet, yanlış okumadınız. Gelin çiçeğin bir fotoğrafa dönüştürebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan onu içine alabilecek büyüklükte bir çerçeve, yapıştırıcı ve makas. Gelin çiçeğiniz eğer yapay bir çiçek ise işiniz çok basit. Önce çerçevenin camını çıkarız. Zira bu çerçeveyi camsız kullanmanız gerekecek. Çiçeğinizi bit bütün olarak ya da çiçek ve dallarından bir aranjman hazırlayın, çerçevenin içine yapıştırın. Eğer gerçek çiçek tercih ettiyseniz kuruduğunda dökülme ihtimali var. Bunu engellemek için üzerin sıkacağınız bir saç spreyi işinizi görecektir. Alın size evinizin en güzel köşesine zevkle koyabileceğiniz, en özel günden fotoğraf.

Muhteşem Bir Çiçek Topu

Evinizin salonuna, yatak odanıza, yemek odanıza, kısacası hemen her yerde harika bir ambiyans oluşturacak olan bu çiçek topu da, gelin çiçeğinizi değerlendirmenin bir diğer yolu. İhtiyacınız olan malzemeler ise strafor top, yapıştırıcı, kurdele ve makas. Gelin çiçeğinizdeki gül ya da çiçekleri tek tek bu strafor topa yapıştırın. Ancak bunu yaparken aralarda boşluk olmamasına dikkat edin. Topun alt kısmına kurdeleyi de bağlayıp oluşturduğunuz şahesere bir de karşıdan bakın. Bu topu bir mumluğun üzerine koyarak çok daha estetik bir obje elde edebilirsiniz.

Estetik Duvar Süsleri

Duvara da çiçek asılır mıymış demeyin. Gelin çiçeğinize bir de duvarınızda asılıyken bakın. Eskitme giysi akılığına, ters şekilde asacağınız gelin çiçeği, eviniz için estetik bir duvar süsü olacak. Ancak bu uygulamayı gerçek çiçeklerden oluşan gelin buketinden yapmanızı öneririz. Kuruyan bu çiçekler yapar çiçeklerden çok daha hoş görünecektir.

Aynanızı Süsleyin

Hepimizin evinde vardır bir yüz aynası. Peki neden bu aynanızı çok daha güzel ve estetik bir hale getirmiyorsunuz. Alın size gelin çiçeklerinizi değerlendirmeni bir başka yol daha. Çiçekleri tek tek aynanızın etrafını çerçeveleyecek şekilde yapıştırın. Hatta koridor ya da giysi aynalarınızı da bu çiçekleriniz ile süsleyebilirsiniz. Unutmayın, gerçek çiçek kullanacaksanız saç spreyine ihtiyacınız olacak.

Onu Bir Tabloya Dönüştürün

Eminiz bu fikir de çok hoşunuza gidecek. Evinizin salonuna ya da koridoruna asacağınız tabloya henüz karar vermediyseniz bu öneri tam size göre. Çerçevecilerden satın alacağınız, istediğiniz büyüklükte, camlı bir çerçeve ve tutkal işinizi görmek için yeterli. Yapmanız gereken tek şey çiçeğinizi bu çerçevenin içine yapıştırıp camını takmak. İsterseniz bunu sizin için çerçeveci de yapabilir. Hatta bu çerçevenin içine, çiçeğinizin yanına davetiyenizi de koyabilir ve çok daha hoş bir tablo elde edebilirsiniz.

Kurutup Saklayın

Gelin çiçeği kurutup saklamak eminiz sizin aklınıza da gelmiştir. Ancak size sunacağımız bir iki yöntem sayesinde çok daha şık bir nesne elde edebilirsiniz. Öncelikle çiçeklerinizi dallarından ayırıp kurutma kağıdının içine koyun ve üzerine kitap vs gibi bir ağırlık bastırın. Birkaç hafta sonra çiçeklerinizin tamamen kuruduğunu görebilirsiniz. Kuruyan bu çiçeklerinizi mantar tıpalı bir cam şişeye koyup, biraz da bu şişeyi süsleyip harika bir köşe süsü elde edebilirsiniz. Örneğin renkli kurdeleler bu süslükler için biçilmiş kaftan.

 

 

Post navigation

  • Gerçekten iyi fikirler vermişsiniz. Ben tablo yaparak saklamayı düşünüyorum ilerde çocuklarıma bırakabileceğim güzel bir hediye olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir