Gelin Makyajı Kaç Saat Dayanır, Ağlayınca Bozulur Mu?

Düğün demek; hem eğlence hem mutluluk hem de biraz gözyaşı demektir. Bu gözyaşları özellikle de kız tarafı içindir. Peki gelin makyajı ağlayınca bozulur mu? Bildiğiniz üzere gelin alma töreninde, kuşak bağlama gibi geleneklerimizde kız evinde buruk bir acı olacaktır. Aynı zamanda gelinlerimiz bu özel günde en güzel kadının kendileri olmak isterler. Fakat gelin hanımların duygusal anlarda kendini tutamayıp ağlaması, göz yaşı dökmesi veya terlemesi makyajlarını akıtabilir. Ve bu hiç de olmasını istemediğimiz bir durum..

Bu durumu engellemek için ise kaliteli malzemelerden yapılmış bir makyaj gerekir. Bunun da yanında makyaj sabitleyici sprey gibi ürünlerin de kullanılmasını öneriyoruz.

Porselen Makyaj Suya Dayanıklı Mıdır?

Porselen makyaj, suya olan dayanıklılığı ile ağlama veya terleme gibi durumlarda sizi riske sokmayacaktır. Bu sayede de düğününüz boyunca hep güzel kalacaksınız.

Tabii porselen makyajda kullanılan ürünler de önemlidir. Cilt tipinize olan uyumu, kalitesi ve yapım aşamaları makyajın kalıcılığının süresini belirlemektedir.

Gelin Makyajı Ne Kadar Dayanır?

Porselen makyajın kalıcılığı ortalama 10-14 saat arasındadır. Bu rakam her şeyin uyumlu olduğu sürece belirlenen süredir.

Orta kalitede kullanılan malzemelerde ise 8-10 saat arasında değişmektedir.

Ben Porselen Makyaj Yaptırmak İstemiyorum Diyenlerden Misiniz?

Düğününde daha hafif ve sade makyajdan yana olanlarınız olabilir. Daha salaş bir görüntü elde etmek ve düğünün konseptine uyum sağlamak için normal bir makyaj yaptırmak isteyebilirsiniz.

Fakat normal bir makyajın kalıcılık süresi 4-6 saat arasındadır. Bu süreyi artırmak için makyaj sabitleyici ve bazlar kullanarak süreyi 10 saate kadar uzatabilirsiniz.

Gelin Makyajınızı Emin Ellere Bırakın

Düğününüz için yeterli olacağını düşündüğünüz süreye göre siz de gelin makyajınızı yaptırabilirsiniz. Bu durumda fiyatta önemli bir etkendir. (Fakat bu demek değildir ki makyaj ne kadar pahalı ise kalite de o kadar iyidir. Bu yüzden öncedenn araştırma yapmanız gerekecektir.)

Gelin Makyajı Fiyatları

Gelin makyaj fiyatlarının değişken olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bizim önerimiz bütçenize uygun ve güvende hissettiğiniz bir yere gitmeniz olacaktır. (Bu nedenle seçiminizi yaparken değerlendiğiniz yerlerin önceki çalışmalarına bakmayı ihmal etmeyin.)

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Benim makyajım bayağı dayanmıştı gerçekten yapan kuaföre çok teşekkür ederim oysa ki ilk defa gitmiştim oraya ama pişman olmadım

  • Gelin makyajının dayanma süresi birçok faktöre bağlıdır. Makyajınızın dayanma süresi, kullanılan ürünlerin kalitesi, cilt tipiniz, hava koşulları ve uygulama tekniği gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. O yüzden makyajınıza önem vererek yaptırmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir