gelin saçı aksesuarları

Gelin Saçı Aksesuarları

Düğünlerinizde saçlarınızı gösterişli hale getiren aksesuarlar gelinlik modeli ve zevklere göre değişkenlik gösterir. Gelinlerin sıklıkla kullandıkları gelin saçı aksesuarları inceleyeceğimiz bir yazıya hazır olun.

Taşlı Gelin Taçları

Gelinliğini sade ise; taşlı gelin taçları imdadına yetişecek. İstersen gösterişli çok fazla taştan meydana gelen taçları tercih edebilirsin. Prenses tacı olarak anılan taşlı taçların yanında, daha minimal taşlı gelin taçlarına yönelebilirsin. Kıvrım detayına sahip olan gelin taçları da daha sade görünmek isteyen gelinler tarafından tercih edilir. Bu taçları istersen açık saçlarda da tercih edebilirsin. Bukleli ve açık saçlarda daha hoş görünen kıvrımlı taşlı gelin taçları, topuz saçlarda kendini daha fazla gösterir.

Boncuk Detaylı Saç Bantları

Rahatlık arayışında isen, boncuk detaylı saç bantları tam sana göre. Saçlarının öne dökülmesini engelleyen saç bantları inci detaylarıyla da şıklığını pekiştirir. Alt kısmı lastikten oluşan gelin saç bantlarının üzerinde dantel işlemeler, işlemelerin üzerinde ise boncuklar yer alır. Uçuş uçuş gelinliklerle daha fazla kullanılan gelin saç aksesuarlarından biridir.

 

Çiçekli Taçlar

Düğünün sadece nikahla sonlandırmak isteyen kadınlar azımsanmayacak kadar çok. Nikah günü için yandan çiçekli gelin saçı aksesuarları oldukça uygun. Saçlarına dalgalı fön çektirip at kuyruğu şeklinde toplatarak, yandan çiçek detayına sahip olan gelin tacını takabilirsin. Duvak yerine nikah törenlerinde bu tip aksesuarlar daha uygundur.

Taşlı Tokalar

Gelinliğinin yakası işlemeli ve bol detaylarla hareketlendirilmiş gösterişli bir yapıya sahipse; taşlı saç aksesuarlarından yardım alabilirsin. Topuz yapılmış saçın yan tarafına iliştirilen bu tokalar gelinliğin ihtişamına uyum sağlar. Taşlı toka tercih ederken çok büyük olmamasına özen göstermelisin. Aksi takdirde tüm zarafetini kaybedebilirsin.

Fiyonk Şeklinde Saç Bandı Modelleri

Konsolosluk da yapılan düğünler için son derece uygun olan fiyonklu saç bandı modelleri; seni daha elit gösterecek. Bu tip düğünlerde duvak kullanmaktan kaçınmalısın. Saçlarını ilk olarak ense kısmında topla ve fiyonklu saç bandını tak. İşte bu kadar. Konsolos düğününde göz alıcı bir gelin olmaya hazırsın bile.

Tüy Detaylı Saç Tokaları

Her yerde gördüğün aynı tarz saç aksesuarları sıkıcı gelmeye başladıysa sana müthiş bir önerim var. Üzerinde tüyler olan ve çiçeklerle bezenmiş bir saç aksesuarına ne dersin? Kır düğünleri için müthiş bir seçenek olan tüylü saç tokaları, seni diğer gelinlerden farklı kılacak.

Helenistik Saç Tokaları

Tarihi mekanda evlenenler için helenistik gelin saç aksesuarları biçilmiş kaftan. Vintage gelinlik üzerine takacağın helenistik saç aksesuarı gelinliğinin en iyi tamamlayıcısı olacak. Helenistik saç tokaları zincirli ve sallantılıdır. Üzerinde ise; isteğe uygun olarak küçük taşlar yer alır. Mekana uygun seçtiğin gelinliği her yönüyle ortama uygun hale getirmiş olacaksın.

Çiçekli Taç Modelleri

Kır düğünüm var hangi gelin tacını takayım diye düşünmene gerek yok. Senin için en uygun gelinlik tacı; çiçekli taçlar. Zarif ve şık görünen çiçekli gelin taçları, dağınık topuzlarla muhteşem görünür. İstersen çiçekli gelin tacının arasına kuru dallar da ekletebilirsin.

Tarak Toka Modelleri

Sade bir saç modelini son derece şık hale getiren tarak tokalar müthiş bir seçim olacak. Saçını detaysız şekilde topuz yaptırıp yan kısmına tarak toka takarsan muhteşem görüneceksin. Ufacık bir ayrıntı seni muhteşem kılacak. Tarak toka modellerinin birçok çeşidi mevcut. İstediğin herhangi birini tercih et. Taşlı tarak tokalar, incili tarak tokalar, çiçeklerle bezenmiş tarak toka çeşitleri vardır. Gelinliğin şekline ve mekâna uygun olarak bu tarak tokalardan birini tercih et ve bu güzel günün tadını çıkar.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Açıkçası gittiğim düğünde gelinin saçını hiç beğenmemiştim. Sanki süslemede kullanılabilecek her şeyi denemişler gibi çorba gibi bişey olmuştu. O gündür çevremdekilere tavsiyem önceliğinin saçı olmasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir