Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Saçı » Gelin Saçı Nasıl Olmalı?
gelin saçı modelinizi seçmeden önce, gelin saçı modeli

Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Düğün gününüzde kendinizden emin ve harikulade görünen bir gelin olmanız adına gelinliğiniz kadar saçınız ve makyajınız da oldukça önemlidir. Çok beğendiğiniz bir gelin saçı modelinin siz de nasıl duracağı, hayal ettiğiniz gibi olup olmayacağını merak edebilirsiniz. Kuaförünüzün yönlendirmeleri de önemlidir elbette fakat birazdan değineceğimiz bilgilere vakıf olmanız; tercih edeceğiniz ya da yöneleceğiniz gelin saçı modelleri konusunda size ışık tutacaktır. Hangi gelin saçı modelleri güzelliğinize güzellik katacakken, hangileri güzelliğinizi gölgede bırakabilir? bu soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz. Yaptıracağınız gelin saçı modeli için bir karar vermeden önce bu detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Yüz Şekline Uygun Bir Gelin Saçı Modeli Tercih Edin

Yüz şekline göre saç modeli kesimi, saçlara verilen şekiller, nasıl makyaj yapılacağı değişmektedir. Günlük hayatınızda ve en özel gününüz olan düğün gününüzde hem iddialı hem de ideale yakın bir görünüm elde etmek için yüz şeklinizi biliyor olmanız ve bu doğrultuda tercihler yapıyor olmanız gerekmektedir. Yüz şeklinizi öğrenmek ve yüz şeklinize uygun bir gelin saçı modeli bulmak için bu yazımız size yardımcı olabilir: Yüz Şekline Göre Gelin Saçı Nasıl Seçilir?.

Özet geçmemiz gerekirse: Oval yüz şekli ideal yüz ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Yuvarlak, kare, dikdörtgen veya kalp şeklindeki yüz hatları; saç kesimleri ve makyaj uygulamalarında ideal yüz tipi olan oval yüze benzetilmeye çalışılmaktadır. Sizin de gelin saçınız için yönelmeniz gereken saç modellerinin yüz şeklinize uygun olanlar olması gerektiğini belirtebiliriz.

Gelinliğiniz ile Uyumlu Bir Gelin Saçı Modeli Yaptırın

Saç modelinize karar vermenizde etkili olacak bir diğer çok önemli faktör ise gelinlik modelinizdir. Gelinliğe göre gelin saçı nasıl olmalı buna değinecek olursak; ilk olarak gelinliğinizin yansıttığı havayı göz önünde bulundurmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Vintage bir gelinliğiniz var ise saç modelinizi o dönemi yansıtan bir tarzda tercih edebilirsiniz. Dantel detaylar ile romantik bir hava yansıtan gelinliğe sahipseniz saç aksesuarlarınızda da dantel kullanabilir, saç modelinizde de romantik bir hava yakalayabileceğiniz bir tercih yapabilirsiniz.

Ayrıca gelinliğinizin modeli saçlarınızı dağınık ya da toplu olarak kullanmanız noktasında da önemlidir. Örneğin sırt dekoltesi olan bir gelinlik tercih ettiyseniz saçlarınızı açık olarak kullanmak çok yanlış bir tercih olacaktır. Kayık yaka veya straplez gelinlik tercihlerinizde de saçlarınızın vücudunuzu kapatmayacak şekilde taranması önemlidir.

Düğün Konseptinizi Genel Havanızda Yansıtın

Düğün konseptinize göre gelinlik tercihinizi yaptıktan sonra gelin saçı modelinizde de bu havayı yansıtabilirsiniz. Şık ve gösterişli bir balo salonunda evlenmeyi planlıyorsanız tercih edeceğiniz saç modelleri ve kullanılan aksesuarlarda dikkat çekici modellere yönelebilirsiniz. Romantik bir kumsal düğününde evlenecekseniz; açık bıraktığınız dalgalı saçlarınıza taktığınız bir taç son derece hoş bir tercih olabilir. Kır düğünleri için romantik ve salaş bir gelinlik tercihi yaptıysanız örgülü saç modellerine bakabilirsiniz.

Risk Almak İstemiyorsanız Prova Yaptırın

Gelinliğiniz, yüz şekliniz ve düğün temanız doğrultusunda aşağı yukarı hangi saç modeline yönelmeniz gerektiğine karar verdiniz ancak emin değilseniz bu noktada yapmanız gereken şey gelin saçı için anlaştığınız kuaförünüzün hizmet paketinize provayı da eklemesini sağlamanız. Hatta bazı gelin adayları dış çekim düğün fotoğraflarını prova gününe denk getirmekteler. Düğün fotoğraflarınız düğün stresine girmeden rahatça çekilirken, düğün öncesinde kirlenebilen gelinliğinizi tekrar temizletme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Ayrıca düğün gününüzde ilk defa yaptıracağınız ve memnun kalmadığınız bir saç modeli moralinizi bozabilir. Bu durum tüm düğün anına yansıyabilir. En mutlu olmanız gereken günde hatırladığınız en önemli detayın sevmediğiniz saç modeliniz olmasını asla istemeyiz. Özellikle kuaför seçiminizde ve organizasyon şirketi tercihlerinizde işine güvendiğiniz profesyonel olduğundan emin olduğunuz kişilerle çalışmanızı öneririz.

Post navigation

  • Gelin saçı bence de yüz şekline uygun olmalı. Ben gelinliğimi göre bir gelin saçı düşünüyorum. Tabiki kuaförün becerisi de önemli olacak.

  • Gelin saçı nasıl olmalı konusunda güzel noktalara değindiğiniz bir yazı olmuş beğendim ama sizlerden bir ricam var sitenizde göremedim gelin saçı modelleri olan ve bu konuda öneriler sunacağınız uzun bir yazı daha paylaşırsanız sevinrimi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir