gelinler için bakım önerileri

Gelinler için Bakım Önerileri

Her gelin, düğününde kusursuz görünmek ister. Bu tabii ki gelinlerin en tabii hakkıdır çünkü düğünleri onların en mutlu günleridir. Fakat düğün hazırlıkları zevkli olduğu kadar  yorucudur da. Bu sebeple gelin adaylarının muhteşem bir görünüme sahip olmaları için düğünlerinden birkaç hafta, hatta ay öncesinde bir takım bakım rutinlerine başlaması gerekmektedir. Bu maddelere uyulduğu takdirde göz kamaştıran güzelliğiniz ile müstakbel eşinizi kendinize bir kere daha aşık edebilirsiniz. İşte karşınızda gelinler için bakım önerileri.

Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Eğer fazla kilolarınız varsa, düğün öncesinde yediklerinize biraz daha dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Düğünden 5 ila 6 ay öncesinde başlayacağınız sıkı bir diyet ve tabii düzenli spor ile düğün gününüze kadar dilediğiniz formu yakalayabilirsiniz. Burada önemli olan kazanmaya çalışacağınız alışkanlığı bırakmamak! Fazla kilo miktarınızın oranına göre daha erken ya da daha geç bir zamanda bu uygulamaya geçebilirsiniz. Kilo verme probleminiz olmasa bile daha sıkı bir vücuda sahip olarak gelinliğinizi daha iyi taşıyabilmek için spor alışkanlığını kesinlikle edinmelisiniz. Fakat ani kilo vermekten ya da almaktan kaçının. (Gelinliğinizin üstünüze bol veya dar gelmesini istemezsiniz değil mi? O yüzden düzenli provaları da atlamayın deriz.)

Düğün İçin Saçlar Çok Önemli

Saçlarınızda bir değişiklik yapmak istiyor ama tam karar veremiyorsanız, bu değişikliği düğünden 3 ay önce yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Düğünün tam öncesinde yapacağınız bir değişikliği beğenmeyebilir ve çok pişman olabilirsiniz. Bu sebeple düğününüz için düşlediğiniz mükemmel saça erişebilmek için 2 ila 3 ay öncesinden saç boyama ve saç kesim işlemlerini yaptırmayı unutmayın. (Düğün öncesinde her bir detayı garanti altına almalısınız.)

Saçın Rengi Kadar Bakımı da Önemli

Saçınıza yeni rengi ve şekli ile son halini vermiş olabilirsiniz, fakat yapmanız gerekenler bu kadar ile sınırlı kalmıyor! Saçınız boya ve kesim gibi işlemlerden sonra haliyle yıpranır ve en son isteyeceğiniz şey düğününüze bakımsız ve sönük saçlar ile katılmaktır. Bu yüzden düğününüzden 2 ay kadar önce saçınıza düzenli olarak bakım yaptırmalısınız. Keratin bakımı, özellikle gelinler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Kuaför bakımlarının yanı sıra evde bitkisel ve doğal yağlar kullanarak kendi saç bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

Manikür-Pedikür İşleri

Gelinler için bakım önerileri düğün öncesi rutinlerinden bir tanesi de manikür ve pedikür işlemleridir. Her gelin düğün öncesinde manikür ve pedikür yaptırmaktadır, fakat bu işlemi genellikle düğünden 1 gün önce ya da düğün sabahı yaptırmaktadır. Bu sebeple sonuç pek de istenildiği gibi olmaz. Tüm bunlar göz önüne alınarak, manikür ve pedikür bakımlarına düğünden 1 ay önce başlanması daha uygun olacaktır. El ve ayaklar zaten bakımlı olacağı için tam düğün öncesi bakımı ile daha güzel bir görünüme kavuşacaklardır.

Düğün Öncesi Cilt Bakımına Dikkat!

Düğün öncesinde yapılan bir diğer bakım rutini ise cilt bakımıdır. Düğün yaklaştıkça gelin adayları haliyle strese girer ve yüzlerinde istemedikleri leke ve sivilceler meydana gelebilir. Öncelikle bilmeniz gerekir ki tüm bunlar stresten kaynaklanmaktadır.

En mutlu gününüz için hiç stres yapmayarak cilt bakımı için ilk adımı tamamlayabilirsiniz. Stresi bir kenara bıraktıktan sonra düğün öncesinden birkaç defa cilt bakımına giderek daha duru ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Düğünden yaklaşık olarak 1 hafta öncesinde bir güzellik merkezini ziyaret etmeniz cilt bakımınız için yeterli olacaktır.

Gözler için onarıcı krem, cildinizin ihtiyacı olduğu kadar nemlendirici krem veya maske gibi şeyleri tek tek söylemeye herhalde gerek yoktur.

Düğünden Önce Rahatlama Seansı

Düğün öncesinde biraz relax olmak ve stresi vücudunuzdan atmak için biraz masaja ne dersiniz? Spa ya da hamam fark etmeksizin biraz rahatlamak adına kendinize bu kadar yoğunluğun içerisinde ufak bir ödül verebilirsiniz. Masaja müstakbel eşinizi de davet edebilir ve düğün stresini beraber atabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Bıraz yıpratıcı bir süreç olucak gibi Allah evlenecek tüm adaylara sabır versin

  • Düğün öncesi gelinlere tavsiyem olabildiğince çok fazla yeşillik tüketmeleri olabilir. En mutlu gününüzde kafanıza hiçbirşey takmamanız gerekiyor ve kilolardan rahatsızsanız mutlaka önceliğiniz kilo vermek olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir