Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Gelinlik ile Bolero Nasıl Kullanılır
gelinlik ile bolero uyumu

Gelinlik ile Bolero Nasıl Kullanılır

İspanya’da boğa güreşçilerin üstünde bulunan bolero; zamanla moda tasarımcılarının ellerinde özgünleştirilerek dünyayı dolaşmaya başlamış yumuşak ve estetik bir hale dönüştürülerek kadınların gadrolanlarına kadar girmeyi başarmış, hatta düğün koleksiyonlarında gelinliği bütünleyen önemli aksesuarlar arasında yerini almıştır. Evet, sevgili gelinler bu yazımızda size gelinlik ile bolero nasıl kullanılır, bu konuda bilgi vermek istiyorum.

Düğünlerde kadınların yararlanabileceği estetik bir tasarım desteği olan bolero; gelinliklere doğru kullanılması durumunda oldukça zarif ve şık bir görüntü vermektedir.

Her düğün unutulmaz anılar yüklenecek olan; heyecan verici bir kutlamadır. Hayatınız en önemli günlerinden biri olan düğün törenize kendinizi; gelinlik ve görüntünüzle ilgili tek bir detayı bile atlamadan özenle hazırlamanız gerekmektedir. Eşinizin kıyafetinin gelinliğiniz kadar önemli ve dikkat çekici bir detaya sahip olmadığı bir gerçek. Olaya ve güne anlam katan kesinlikle sizin şık, işlevsel gelinliğiniz olacak.

Gelinlik İçin Bolero Nedir

Sırtın ortasına kadar uzayan kısa bir ceket olan bolero; genel olarak boyun çizgisini göstermekle birlikte kolları ve omuzları örten bir tasarıma ait olmakta.

Gelinliğinizi daha sofistik hale getiren bolerolar; kusursuz güzelliğini tamamlayan gelinlik ayrıntıları arasındadır. İster yazın evlenin ister kış aylarında; her mevsim kullanabileceğiniz bir bolero mutlaka elinizin altında bulunmalıdır Kesinlikle iddia ediyoruz ki ihtiyacınız olacak. Estetik görüntüsünün yanında mutlaka gece boyunca bir şekilde üşüme ihtimaliniz olan anlar olacak.

Gelinlikte Bolero Kullanımının Faydaları

  • Düğün töreninin nikâh gibi resmi bölümüne bolero farklı bir hava katacaktır.
  • Kış mevsiminde ya da havalar soğuk veya yağmurluyken hem gelinliğinizin üst detaylarını hem de sizi koruyacaktır.
  • Vücudunuzda bulunan üst bölgenizle ilgili kusurların kapatılmasını sağlamaktadır. Bolero kullanarak geniş omuzları tolere edebilir, dövme ya da yara izini saklayabilir. Geniş bir kol yapınız varsa daha estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.
  • Düğün sonrasında da kullanabileceğiniz bir aksesuardır.

Gelinlik Bolero Çeşitleri

Gelinliklerde kullanılan bolerolar saten ya da dantelden tasarlanabilen kürklerden hatta ajur örgülerden de yapılabilmektedir. Çoğu zaman hoş bir broş, düğme ya da kurdele gelinliğe bütünleştirilen çok amaçlı bolerolar kendi arasında çeşitlere ayrılmıştır. Gelinlik ile bolero nasıl kullanılır çeşitleri hakkında bilgi verelim mi?

Kapüşonlu Gelinlik Boleroları

Narin ve zarif dantel modelleriyle ayrı bir çekiciliğe sahip olan kapüşonlu bolerolar farklı tasarımlara sahiptir. Kürklü tasarımlarda daha yaygın olarak kullanılan bu modeller; soğuk kış günlerinde sadece gelinleri ısıtmakla olmaz; masada kürklü kapüşonlu dikkat çekici bir zarafet katar.

Örgü Gelinlik Boleroları

Tığ ile yapılan örgü modelleri her zaman ilgi çeken orijinal tasarımlar yerini almıştır. Kolsuz, yarı saydam olan bu bolerolar; gelinliğinize ayrı bir masumiyet de katacaktır.

Sıcak Gelinlik Boleroları

Bilhassa kış mevsimleri için oldukça kullanışlı olan sıcak gelinlik boleroları; incecik gelinlikle üşümeye engel olacaktır. Sıcak gelinlik boleroları kürklü, yünlü ya da yoğun kumaşlardan tasarlayabileceği gibi nakış, kürk süslemeleri ve taşlar da yapılabilmektedir.

Uzun Kollu Gelinlik Boleroları

Gelini, gelinliğinin içinde sıcak tutmak amacıyla tasarlanmış olan uzun kollu bolerolar; sade bir yapı içermektedir. Bu tasarımlarda şeffaflık, dantel ayrıntılar oldukça şık bir kombine yaratmakta.

Kısa Kollu Gelinlik Boleroları

Yaz aylarında yapılan düğünlerde oldukça uygun olan kısa kollu gelinlik boleroları, gelinliğiniz üzerinde zarif bir şekilde tamamlayıcı rol oynayan bir tasarımdır. He gelinlik modelinde bu tasarımlar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dantel Kollu Gelinlik Boleroları

Dantel kullanılarak yapılmış olan zarif bolerolar; gelinliklerinize sofistik bir hava katmaktadır. Şeffaf bir tuvale dökülen zarif modelli tasarımlar gelinliğinize modern ve romantik bir görünüm verir.

Kürk Gelinlik Boleroları

Kış aylarında gelin olanların yoğun ilgisini çeken kürk bolerolar sadece gelinleri sıcak tutmakla kalmaz; uzun manşona sahip olan bu modeller aynı zamanda düğün fotoğraflarına da modern bir hava katar. Bazı tasarımlarda mini bir pelerin gibi gelinliğinizi süsleyen kürk gelinlik boleroları; hayvan dostları için taklit kürkler kullanılarak da oluşabilmektedir.

Saten Gelinlik Boleroları

İnanılmayacak kadar zarif olan saten gelinlik boleroları; basit, sade bir tasarıma sahip olmaktadır. Yanardöner bu kumaşlar nakış ya da yapay elmaslarla süsleme bilmektedir. Saten bolerolar saten gelinlik ile mükemmel bir uyum içine girmektedir.

Gelinlik Bolerosu Nasıl Seçilir

Gelinlik boleroları oldukça fazla seçenek yelpazesine sahip olmaktadır. Peki, gelinliğinize göre en uygun bolero modelini nasıl seçeceksiniz. Bolero seçerken nelere dikkat edeceksiniz? Gelinlik ile bolero nasıl kullanılır Bu konuda dikkat etmeniz gereken birtakım ayrıntılar bulunmaktadır.

Sezona Göre Gelinlik Bolerosu Seçimi

Eğer düğününüz yaz aylarında olacaksa; seçtiğiniz bolero çeşidi dantel, ipek ya da saten olmalı. Sıcak havalarda giyeceğiniz boleronun kumaşı sizi terletmeyecek kadar hafif olmalı. Kış aylarında ise kürklü ya da uzun kollu bolerolar gelinlikle mükemmel bir uyum yaratacaktır.

Gelinlik Modeline Göre Bolero Seçimi

Omuzları çıplak tasarımlar için bolero modelleri oldukça uygun seçeneklere sahip olmakta. Eğer yaz aylarında evlenecekseniz bu konuda dikkatli olmanız gerekmektedir. V yaka olan ya da uzun kollu bolerolar kendini olması gerektiği gibi ifade etmemektedir.

Aksesuara Göre Gelinlik Bolero Seçimi

Seçtiğiniz boleronun aksesuarlarıyla da uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer gelinliğiniz yoğun taş ve işleme ile tasarlanmış daha sade bir bolero çeşidi kullanmanızı öneririz. Dantel bir gelinlikte dantel bolerolar kullanılmasına dikkat edin. Bolerolar ya gelinlikle aynı desene sahip olmalı ya da bir birine tamamen tezat bir tasarım içermelidir.

Renge Göre Gelinlik Bolero Seçimi

Gelinliğiniz için alacağınız boleronun taban renk uyumu tamamen birbirine denk tonlar içermelidir. Renklerin birbirine ton farksız eşit olması konusunda azami titizlik göstermelisiniz.

Gelinlik Şekline Göre Bolero Seçimi

Bolerolar dar, kısa, prenses modelleri gibi tasarımlarda farklı seçenekler kapsamında değerlendirilir. Vücuduna tamamen yapışan dar kesim bir gelinlikle pelerin gibi sizi saran bol kesim bir gelinlik kullanamazsınız. Vücuda yapışan dar kesim dantel ya da saten bolerolar daha uyumlu bir tamamlayıcı olmaktadır.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir