Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Alışverişi » Gelinlik ve Damatlık Uyum Nasıl Yakalanır ?
Gelinlik ve Damatlık Uyum

Gelinlik ve Damatlık Uyum Nasıl Yakalanır ?

Düğün hazırlığı yapılırken gelinler daha hızlı seçim yaparlar. Hayallerindeki gelinliği bulmaları zor olmaz. Bunun için damatların gelinliğe uygun damatlık seçmeleri gerekir. Bu seçimde, gelinliğin modeli çok önemlidir. Gelin hep beraber gelinlik ve damatlık uyum nasıl sağlanacağını inceleyelim.

 

Balık Gelinlik ile Uyumlu Damatlık Modelleri

Gelinliğini balık gelinlikten yana tercih ettiysen, vücuduna güveniyorsun demektir. Bu nedenle eşinin daha fit gösterecek damatlıklara yönelmesi gerekir. Muhtemelen boyun uzun ve fiziğin kusursuz. Damatların böyle bir durumda şık ve elit bir damatlık seçmeleri gerekir. Damatlığa papyon takmayı unutmayın. Size daha asil bir hava katacak.

 

Prenses Gelinlik ile Uyumlu Damatlık Modelleri

Prenses gelinlik tercihi günümüzün en sık tercih edilen gelinliklerinden biri. Damatlar olarak siyah klasik elbise giymekten sıkıldığınızı biliyoruz. Bunun için tıpkı bir baloya gidiyor gibi görünüm sergileyebilirsin. Prenses gelinlik içinde salınan prensesin yanına, beyaz damatlık giyen bir prens çok yakışacak. Bahsettiğimiz bembeyaz bir damatlık kesinlikle değil. Kırık beyaz tercih etmen daha asil durmanı sağlayacak. Renkli bir yaka çiçeğiyle muhteşem görüneceksin.

 

Balo Modeli Gelinlik ve Uyumlu Damatlık Modelleri

Bu tür gelinlikler resmi düğünler için uygundur. Kabarık etek formuna sahip olan bu gelinliklerin üst kısmı dantelle kaplıdır. Damat için en uygun damatlık modeli; yelekli damatlık modelleri olacak. Yeleğin yanısıra kuşak gibi damatlık aksesuarları da kullanılabilir. Damatlığının siyah olması balo tipi gelinliklerle daha uygun olur. Fakat gömlek ve yaka mendili seçiminde beyaz kullanmayı unutma.

 

Helen Modeli Gelinlik ve Uyumlu Damatlık Modelleri

Kraliyet ailelerinden biri gibi görünmek için, smokin damatlık modellerine ne dersin. Gelinlerin yanına ençok yakışan model smokin giymiş damatlar olacak.  Uçuş uçuş eteklerden ve şifon detaylardan oluşan Helen gelinlikler, modern görünümlüdür. Bu modern görünüme şık detaylarla eşlik etmek için, smokin damatlıklardan birini tercih etmelisin. Mutlaka papyon kullanman gereken smokin damatlıklarda, yelek ve mendil gibi detayları unutma. Hatta gelin tacı renkli ve çiçekli ise, aynı renklerden yaka mendili takabilirsin. Özellikle de kır düğünleri için müthiş bir tercih olacak.

 

Kuyruklu Gelinlik ve Uyumlu Damatlık Modelleri

Kuyruklu gelinliklerin ihtişamı ve gösterişi tartışılmaz. Senin de eşine uyum sağlayacak şekilde gösterişli olman gerek. Bunun için yeni trend olan kadife cekete sahip damatlıklardan faydalanabilirsin. Damatlık ceketinin mutlaka siyah olmasına gerek yok. Hatta koyu mavi gibi renklerle kadife daha uyumlu görünür. Yaka kısımları siyah saten olan damatlığın mendili yine siyah saten bir mendil olmalıdır. Yelek ve kravat tercihinde ise kombine uyum sağlamak için siyah kullanmalısın. Gömlek her zamanki gibi beyaz tercih edilmelidir. Burada en önemli detay; gelinin gösterişine eşlik edecek kadar şık olmanızdır. Kadifenin satenle birleşiminden doğan şıklıkla, gelinlik ve damatlık uyum sağlayacağına şüphem yok.

 

Vintage Gelinlik ve Uyumlu Damatlık Modelleri

Vintage gelinlikler kırık beyaz gibi renklerden oluşur ve daha çok nostaljiyi çağrıştırır. Uzun eldivenler, tüllü duvaklar ve buna eşlik eden tül formundaki gelinlik sizi alıp eskilere götürür. Böylesine muhteşem görünen gelinlerin yanına yakışacak damatlık modeli; frak damatlık modelleridir. Bu isme yabancıysan hemen detaylandıralım: Frak damatlıklarda aksesuarlar biraz farklıdır. Giyilen yeleklerin kesimleri farklı ve zincirli detayları vardır. Bel kısmında kalın saten kemer bulunur. Nostaljik görünümlü bir damatlık modelidir. Mendil ve kravat detayının aynı olması bu tip damatlıklarda da önem taşır. Hatta yine kır düğünleri için yaka çiçeği kullanılabilir.

 

 

Post navigation

  • Basit ayrıntılarla yakalanan detaylar gerçekten uyumu sağlıyor. Satın alım yaparken ikinizde birbirinizin giyeceği şeyi görün. ve detayları yakalayın. renk siyah beyaz olarak gayet uyumludur tercihen .

  • Bu makale, gelinlik ve damatlık seçimi yaparken nasıl bir uyum yakalanabileceği hakkında faydalı öneriler sunuyor. Makalede yer alan öneriler, çiftlerin düğün kıyafetleri arasında uyum yakalamalarına yardımcı olacak niteliktedir. Bu sayede, düğün fotoğraflarında daha estetik bir görüntü yakalanabilir.

  • Bence siyah takım elbise kalıbından çıkarak lacivert tonlarda damatlıklar tercih edilmesi gelinliğe daha uyumlu olacaktır. Belden dar kesim olan bir damatlık ve aynı şekilde bel kısmı dar kesim olan bir gelinlik birbiri ile tam uyumlu olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir