Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelin Aksesuarları » Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalı?
gelinlik ve duvak uyumu

Gelinlik ve Duvak Uyumu Nasıl Olmalı?

Duvak gelinliğin ana aksesuarlarından biri olmaktadır. Doğru seçilen bir duvak en sade gelinliği bile en gösterişli konuma getirebilir. Gelinlik almaya gittiğiniz mağaza ya da butikte sizlere birçok duvak modeli sunulacaktır. Peki, seçilen gelinlik ve duvak uyumu nasıl olmalıdır?

Gelinliğe Göre Duvak Seçimi

Gelinlik için duvak seçimi yaparken düz ya da dantelli, sade ya da süslü, işlemesiz ya da işlemeli duvakları beğenmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı; seçeceğiniz duvağın gelinliğe uygun olması olacaktır.

Şimdi sizlere hangi duvak modelinin hangi gelinlik modellerine uygun olduğu hakkında kısa bir bilgi verelim

Kısa Duvaklar

Kısa duvaklar hem güzel ve oval yüz hattına sahip gelinler için hem de gelinliğin üst bölümü ya da sırt bölümünde dikkat çekmesini istenen ayrıntıların bulunması durumunda oldukça uygun seçimleri oluşturmakta. Bunun yanı sıra uzun kuyruklu gelinlikler, etek kısımları işlemeli sofistik gelinlik modelleri seçimi durumunda da kısa duvaklar oldukça uygun seçimler olmaktadır.

Omuz Hizasında Bulunan Duvaklar

Yaklaşık olarak elli santim civarında bulunan omuz hizasındaki duvaklar; vücuduna güvenen, hem bellerinin zarif inceliğini hem de sırt ya da göğüs dekoltesini ön plana çıkarmak isteyen gelinler için en uygun duvak modellerini oluşturmakta. Bunun yanı sıra klasik gelinlik modelleri konusunda tercih yapan gelinler için harika bir alternatif olan omuz hizasındaki duvaklar; gelinlik ve duvak uyumu tamamlayacak olan ana aksesuar olacaktır.

Dirsek Hizasında Bulunan Duvaklar

Boyları yaklaşık olarak altmış beş santimi bulan dirsek hizasındaki duvaklar; prenses etek tarzı, pek uzun kuyruğu bulunmayan kabarık gelinlik modelleri için oldukça uygun bir seçim olacaktır. Gelinliğe farklı bir hava katacak olan dirsek hizasındaki duvaklar; sizlere şık ve çekici bir hava katacaktır.

Bel Hizasında Bulunan Duvaklar

Yaklaşık olarak yetmiş santimetre olan bel hizasındaki duvak modelleri; Yunan stili gibi, düz ve sade gelinlikler için en uygun seçim olacaktır. Zayıf ve narin bir yapınız varsa kesinlikle tercihiniz bel hizasında bulunan duvaklar olmalıdır.

Diz Hizasında Bulunan Duvaklar

Boyları yaklaşık olarak yüz yirmi santimetre civarında bulunan diz hizasındaki duvaklar; belden aşağı kısmı; bilhassa kalça baseni biraz geniş olan gelinler için en doğru seçim olmaktadır. Duvağın kenarlarına seçtiğiniz gelinlik modeline uygun olarak işleme ya da nakış konulması size ayrı bir zarafet katacaktır. Klasik, geleneksel gelinlik modellerinde yoğun ilgi gören diz hizasındaki duvaklar 2020 gelinlik modasında yoğun bir ilgi görmekte.

Parmak Hizasında Bulunan Duvaklar

Yaklaşık olarak doksan santimetre bulunan parmak hizasındaki duvaklar; pek çok gelinlik modellerine uygun olmakta. Gelinlere rahat bir hareket kapasitesi de sağlayan bu duvak modelleri, rahat bir kullanıma sahip olmakta. Yoğun ilgi gören parmak hizasındaki duvaklar son zamanlarda oldukça popüler olmakta ve gelinlik ve duvak uyumu yakalamakta.

Boy Hizasında Bulunan Duvaklar

Yaklaşık olarak yüz seksen santimetre bir uzunluğa sahip olan boy hizasındaki duvaklar; kuyruksuz gelinlik modelleri için en uygun olan seçimler arasında yer almaktadır. Neredeyse bütün gelinlik modellerine uygun olan bu duvaklar; gelinlik üzerinde gizemli bir çekiciliğe sahip olmakta.

Uzun Duvaklar

Upuzun kuyruğa sahip olan bir gelinlik modeli seçtiyseniz; gelinliğinizi tamamlayacak olan duvak modeli; kesinlikle uzun olanlar olacaktır. Ortalama olarak etek ve kuyruk boyuna uygun olarak iki ya da iki buçuk metre uzunluğunda bulunan uzun duvaklar; size ayrı bir asalet katacaktır.

Klasik Katedral Uzunluğunda Duvaklar

Yaklaşık olarak üç metre civarında bir uzunluğa sahip olan bu duvaklar; bilhassa oteller, tarihi mekânlarda düzenlenen düğün törenleri sırasında eğer gösterişi bir gelinlik giyiliyorsa en uygun seçimlerdir.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir