Gelinlikle Nasıl Yürünür?

Düğün gününüzde gelinliğiniz ile adeta bir kuğu gibi süzülmek ister misiniz? Elbette istersiniz ancak hem kilolarca ağırlıkta olan hem de kabarık eteği ve kuyruğu ile bir hayli yer kaplayan bu harikulade elbisenin içinde, kuğu gibi süzülmeniz için birkaç püf noktaya ihtiyacınız var. Bu yüzden bu yazımızda gelinlikle nasıl yürünür sorusunu yanıtlıyoruz.

Gelinlikle Rahatça Nasıl Yürünür?

Kabarık Etekli Gelinlikler

Prenseslere yaraşır bir gelinlik giymeliyim diyen bir gelin adayıysanız o zaman kabarık etekli ve tarlatanlı bir gelinlik tercihinde bulunacağınızı varsayıyoruz. Bir de taşlardan ve kristallerden de hoşlanıyorsanız; gelinliğinizin bir hayli ağır da olacağını belirtelim. Gelelim kabarık etekli bir gelinlikle nasıl yürünür bu sorunun cevabına…

Kabarık etekli bir gelinlik giydiyseniz; bir elinizin tarlatanınızı tutmak üzere sürekli rezerve olacağını düşünün. Tarlatanınızın elinizin altındaki çemberini nazikçe tutup havaya kaldırdığınızda; gelinliğinizin eteği de ayağınıza dolanmayacak şekilde havaya kalkacak ve rahatça yürümenize olanak sağlayacaktır. Hatta siz bu fırsattan istifade ederek, muhteşem güzellikteki gelin ayakkabılarınızı da şöyle bir davetlilere gösterebilirsiniz. Merdiven çıkmanız gerektiğinde ise eteğinizi bir miktar daha havaya kaldırarak; gelinliğinizin eteğine basmayacağından emin olmalısınız. Böylece düğün gününüzde merdiven çıkarken eteğinize basıp düşmek gibi bir kaza yaşama olasılığına karşı da önlem almış olursunuz.

İlk dansınızı ederken ise gelinliğinizin tarlatanını ara sıra elinizle nazikçe düzeltebilir, misafirlere çaktırmadan tarlatanınıza atacağınız küçük bir tekme ile işleri yoluna koyabilirsiniz. Bu esnada damat adayımızın bacağını tekmelememeye dikkat. Hareketli dans figürleri sergilemek istediğinizde ise eteğinizi yanlardan iki elinizle tutarak adımlarınızı atabilirsiniz. Bu şekilde dans figürleri sergilemek gelin adaylarımızda alışılagelmiş ve oldukça da sempatik bir görüntüdür.

Balık Formdaki Gelinlikler

Balık formdaki gelinlikler ile yürümek bir miktar daha maharet istemektedir. Eteğinizi düzeltebileceğiniz bir tarlatan olmadığı gibi bacaklarınızın da bir miktar kısıtlı olacağını belirtebiliriz. Balık formda bir gelinlik giymeye müsait bir vücudunuz varsa tüm bu zahmetlere değer! Peki balık formdaki gelinlik ile gelin yolunda nasıl arzı endam edeceksiniz? Cevap veriyoruz; tören yürüyüşü yapar gibi ayaklarınızı öne atarak yürüyerek… Bunu düğününüzden önce birkaç kez prova etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde zarif bir gelinden ziyade tören alayındaki bir asker gibi görünebilirsiniz. Hem balık formunda hem de kuyruklu bir gelinlik tercih ettiyseniz işinizin biraz daha zor olduğunu söyleyelim. Ara sıra geriye savuracağınız nazik tekmeler ile kuyruğunuzu düzeltebilirsiniz.

Düz Kesim Gelinlikler

Düz kesim gelinliklerin yürümek adına en kolay modeller olduğunu söyleyebiliriz. Burada dikkat etmeniz gereken detay ise gelinliğinizin boyu olacaktır. Gelinliğinizin etek boyunu ayaklarınıza dolaşmayacak ve eteğine basmayacağınız şekilde ayarlatmanız gerekiyor. Özellikle Helen tarzı gelinlik modellerinde doğru etek boyu çok önemli: Etek boyunun daha uzun ya da daha kısa olması şık olmayan bir görünüm kazanmanıza neden olacaktır.

Duvağı Uzun Gelinlikler

Duvağınız ile nasıl daha rahat edebileceğinizi de düşünmeniz gerek, değil mi? Özellikle uzun duvak hayaliniz varsa bu durum size yürürken büyük zorluk yaşatabilir. Ancak yine de birkaç ufak tüyo ile hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Salona girişiniz esnasında ilk yürüyüşü sadece eşiniz ve siz yapacağınız için bu esnada duvağınız sıkıntı oluşturmayacaktır. Ama düğün müzikleri ile oyun oynamaya başladığınız anda bütün sevdikleriniz size eşlik edeceği için sıkıntı yaşamaya başlayacağınız kesin. Bu esnada rahat edebilmek için duvağınızın bir bölümünü kolunuza doğru atarak daha rahat hareket edebilirsiniz.

Gelinlik ile Arabaya Binmek

Yürümekten daha zor olan bir şey varsa o da kabarık etekli ve tarlatanlı bir gelinlik ile gelin arabasına binmektir. Bunun için nedimelerinizden yardım almanızı öneririz. Siz arabaya yerleşmeye çalışırken onlar da olası frikiklerin önüne geçmek ve eteğinizi toparlamak adına size yardımcı olabilirler. Balık formdaki gelinliğiniz ile ayaklarınızı açamayacağınız için arabaya yerleşmeniz bir miktar güç olacak ama yine damat beyden veya nedimelerinizden yardım almanızı tavsiye ederiz. Siz arka arka arabaya yerleşmeye çalışırken onlar da ayaklarınızı tutabilir ve sonrasında ayaklarınızı arabaya yerleştirebilirler. Eee, bu kadar güzel bir gelin olmanın bir bedeli olmalı, değil mi?

Post navigation

  • Ben düşmüştüö gelinlikleee. Dikkat edin aynı şeyi siz de yaşamayın gerçekten çok can sıkıcı bir durum oluyor.

  • Duruşunuzu dik yapın ve küçük adımlar atın kesinlikle faydasını göreceksiniz. Artı olarak ayakkabıların rahatlığı da çok önemli. Buna da dikkat ederseniz eğer kesinlikle düğün gününüzde sorun yaşamazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir