Anasayfa » Gelin Rehberi » Bakım ve Diyet » Gelinlikle Tuvalete Nasıl Gidilir?

Gelinlikle Tuvalete Nasıl Gidilir?

Düğün gününüzde bir masal prensesi kadar güzel görüneceğiniz gelinliğiniz ile bazı şeyleri yaparken bir miktar güçlük çekebileceğinizi düşünmüş müydünüz? Mesela arabaya binmek, yürümek, halay çekmek, dans etmek… Bunlara dair ipuçlarını …. Gelinlikle nasıl yürünür….. yazımızda paylaştık; düğün gününüzden önce yazımızı okuyan şanslı gelinlerden biriyseniz bu konuda zorluk yaşamayacağınızı umuyoruz. Peki gelinlik ile tuvalete gitmek nasıl bir deneyim olabilir buna dair bir fikriniz var mı? Biz cevaplayalım, kapıdan geçerken dahi zorlandığınız kabarık etekli, beyaz, güzeller güzeli elbisenizin eteklerini kirletmeden tuvalete gitmeniz oldukça güç ancak birazdan size vereceğimiz ipuçları ile bunu son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Gelinlikle tuvalete nasıl gidilir? İşte detaylar…

Gelinlik Altına Giyebileceğiniz Ürünler Kullanmak

Gelinliğinizin altına giyebileceğiniz, eteğe benzer ürünler ile suya sabuna dokunmadan gayet rahat ve kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Örneğin bridal buddy adındaki bir ürün sadece bu işlev için yapılmış. Hikayesi ise şöyle; gelinlikçide çalışan biri gelin adaylarının prova esnasında “ben bu elbise ile nasıl tuvalete gideceğim” sorularına cevap olarak bu ürünü tasarlamış. Tuvalete gitmek istediğinizde gelinliğinizin altına bu eteği giyiyorsunuz, ardından torba gibi büzüştürerek gelinliğinizin etek uçlarının bu ürün içerisinde toplanmasını sağlıyorsunuz. Sonra ise elleriniz serbest, eteğiniz toplanmış halde ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Pratik zekalı gelin adaylarımızdan biri ise bunun evde kendin yap versiyonunu bulmuş. Kalın market torbalarından birini bunun için kullanabilirsiniz. İçine girebileceğiniz genişlikte bir delik açtığınız market torbasını; içinde gelinliğinizin eteği kalacak şekilde yukarı çekip askılarını kollarınızdan geçirerek torbayı elbise giyer gibi giyiyorsunuz ve yine elleriniz serbest, gelinlik eteğiniz ise toplanmış bir şekilde olabiliyor.

Birinin Yardımını Almak

Nedimelerinizden biri ile tuvalete girmek sizin için sorun olmaz ise herhangi bir ürün kullanmadan; birinin yardımı ile tuvalet ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bunun için eteğinizin arka kısmını başınızın üzerinde toplayıp, ön kısmını ise nedimenizin tutmasını sağlayabilirsiniz. (Gelinliğinizin eteğini başınızın üzerinde toplarken, saçınızın bozulmamasına ve makyajınızın gelinliğinize değmemesine özen göstermelisiniz)

Diğer Önlemler

Düğün gününüzde size tahsis edilen tuvalet zemininin temiz ve kuru olması da tuvalet ihtiyacınızı giderirken size yardımcı olacak bir diğer faktördür. Bu yüzden düğün mekânınız ile anlaşma yaparken, kullanacağınız tuvalet ve lavabonun sık sık temizlenmesi ve kurulanması koşulunu dile getirebilirsiniz.

Düğün stresi ve heyecanı dolayısı ile tuvalete gitme ihtiyacınız sıklaşabilir. Buna önlem olarak ise daha az sıvı tüketmenizi tavsiye edeceğiz. Zaten düğün günleri genellikle gelin adaylarının aklına yemek ve içecek pek gelmiyor ancak biz yine de söyleyelim. Bir noktaya daha dikkatinizi çekelim; gelinliğinizin leke olma ihtimaline karşın renkli içeceklerden ve yiyeceklerden düğün öncesinde ve sırasında uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Post navigation

  • Gelinlikle tuvalete nasıl gidilir diye düşünmeyin arkadaşlar gerçekten bu iş için bir tane yanında tuvaletinizi özgürce yapacağınız bir arkadaşınız olmadan çıkar başka yolu yok. O arkadaşınızı alıp ondan destek isteyerek gideceksiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir