Giyinme Odanız İçin Dudak Uçuklatan 5 Dolap Tasarımı

Evdeki bir giyinme odası, kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı saklayabileceğiniz bir alandan çok daha fazlasıdır. Bu fikirlerle, ‘perakende deneyiminin’ tadını çıkardığınız bir yere dönüştürebilirsiniz

Bir giyinme odası kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtırken size her bir eşyayı ayrı ayrı saklama, düzenleme ve görüntüleme imkanı sunmalıdır. Yatak odanızın küçük bir köşesinde yer alsa bile alanı kişiselleştirmek mümkündür. Giyinme odası dolapları veya tuvalet masalı yatak odası dolapları, çeşitli bütçe dostu ve modaya uygun tasarımlara sahiptir.

Giyinme Odası İçin Bir Dolap Tasarımının Temel Özellikleri Nelerdir?

  • Farklı kıyafet, beden/tür ve ayakkabıları yerleştirmek için çekmeceler, raflar, raflar ve askı çubuklarının bir karışımına sahiptir.
  • Odanın bir tarafında veya her iki tarafında duvardan duvara, tabandan tavana tasarım gibi farklı düzenlerde tasarlanabilir.
  • Ekli bir tuvalet masası olsun ya da olmasın, mutlaka tam boy bir aynaya, bir ütü masasına ve yakınında orta boy bir oturma alanına sahip olmalıdır(yoksa ne anlamı kalır ki!).
  • Kullanım sıklığına göre eşyaları yerleştireceğiniz ayrı bölgelere ayrılması gerekir:
  1. Üst Bölge – Mevsimlik eşyaları ve/veya kışlık giysiler ve ayakkabılar gibi daha az kullanılan eşyaları saklayın

2. Orta Bölge – Günlük/resmi kıyafetleri ve/veya iç çamaşırları, kemerler ve çantalar gibi en sık kullanılan eşyaları depolayın

3. Alt Bölge – Ayakkabıları ve/veya ayakkabı temizleme ve cilalama malzemeleri gibi nispeten daha az hijyenik diğer eşyaları depolayın

  • Tercihen LED şerit ışıklar veya girinti ışıkları gibi parlak modern aydınlatmaya sahip olmalıdır – tasarımın içine veya dışına yerleştirilmiş, mekanın estetiğine ve işlevselliğine katkıda bulunur.
  • Mekanda bir tuvalet masanız varsa, yüzünüzün iyi aydınlatılması için aynaya hem ön hem de arka aydınlatma eklediğinizden emin olun.
  • Giyinme odası dolabınız için ihtiyaçlarınıza ve giyinme odasının konumuna göre doğru malzemeleri seçin (bazen olumsuz hava koşulları odanın dayanıklılığını ve işlevsel verimliliğini etkiler). Ahşap, ister giyinme odasında ister başka bir odada olsun, dolap tasarımı için en çok tercih edilen malzemedir.

Şimdi, bazı şaşırtıcı giyinme odası dolabı tasarım fikirlerine bir göz atalım. Onlara aşık olacağınızdan ve onlardan ilham alacağınızdan eminiz!

Giyinme Odası İçin Dolap Tasarımı Fikir #1

Dolaplı ve tuvalet masalı L şeklindeki bu giyinme odası kesinlikle muhteşem görünmüyor mu? Açık bir tasarım formatını takip ediyor ve tüm gardırop malzemelerinizi yerleştirmek ve düzenlemek için ayrı bölümlere sahip. Eşyaları uzaktan net bir şekilde görebilmeniz için dahili aydınlatma ile birlikte gelir. Yatak odanızı ve giyinme alanınızı ayırmak için sabit bir bölme oluşturabilir ve farklı renkte bir halı ekleyebilirsiniz.

Cupboard designs for dressing room with gold painted dressing tableCupboard designs for dressing room with gold painted dressing table
Kompakt altın boyalı tuvalet masası ve sabit uzun ayna, bu giyinme alanına eksiksiz ve birleşik bir görünüm kazandırır
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Giyinme Odası İçin Dolap Tasarımı Fikri #2

Beyaz ve açık gri renklerdeki bu giyinme odası çok rahatlatıcı ve şık görünüyor. Bir tarafta açılır kapanır kapaklı duvardan duvara giyinme odası dolabı tasarımı, diğer tarafta çanta/çanta teşhir bölümü ve üçüncü tarafta ikisi arasında özel bir makyaj alanı bulunuyor. Karmaşık bir şekilde tasarlanmış beyaz ızgaraya karşı minderli sandalyeler ve ekli dikdörtgen ayna, giyinme odasını anında güzel ve sakin bir alana dönüştürüyor.

Cupboard design for dressing room in white and light grey looks so relaxing and chicCupboard design for dressing room in white and light grey looks so relaxing and chic
Bu giyinme odası dolabı tasarımı, odaya modern ve zengin bir görünüm kazandıran akıllı dolapları yansıtıyor

Giyinme Odası İçin Dolap Tasarımı Fikri #3

Krem rengi yatak odası, bu açık kahverengi boyalı gömme dolap ve giyinme odası kombinasyonuna kadar uzanıyor. Her iki tarafta yer alan açık raflı, askılı ve çoklu çekmece seçeneklerine sahip beyaz sözde dolaplar, tüm kıyafetlerinizi, aksesuarlarınızı ve çantalarınızı düzgün ve mükemmel bir şekilde yerleştirebilmenizi sağlıyor. Ayrıca odayı daha hafif ve havadar hissettirir. Yastıklı bir tabure, ayakkabı ve ilgili eşyaları denerken kolaylık sağlar.

Light brown painted walk in wardrobe in dressing roomLight brown painted walk in wardrobe in dressing room
Yatak odanız ile giyinme odanızı birbirinden ayırmak için farklı ama birbirini tamamlayan tonlarda boya ve/veya küçük bir perde kullanabilirsiniz.

Giyinme Odası İçin Dolap Tasarımı Fikri #4

Giyinme odası için tasarlanan bu tamamen ahşap ve cam dolap, kapaklı ve kapaksız bölümleriyle cesur ve güzel bir ifade yaratıyor. Yerleşik girinti ışıkları kişisel eşyalarınızı net bir şekilde görmenize yardımcı olurken tavandaki süslü avize mekana şıklık ve asalet katıyor. Ayaklı aynaya sahip şirin görünümlü bir tuvalet masası, giyinme odasının görünümüyle kontrast oluşturarak onu tamamlar.

Wood and glass cupboard design for the dressing room with doored and undoored sectionsWood and glass cupboard design for the dressing room with doored and undoored sections
Giyinme odasındaki doğal ışığı en üst düzeye çıkarmak için dolaplar için camlı sürgülü kapılar kullanın

Giyinme Odası İçin Dolap Tasarımı Fikri #5

Bu giyinme odası dolabı tasarımı, geniş depolama seçenekleri, şık çekmecelere sahip ekli bir şifonyer ve çerçeveye yerleştirilmiş arkadan aydınlatmalı büyük bir ayna ile göz dolduruyor. Gardırop için seçilen siyah ve gri renk, giyinme odasının zeminiyle iyi bir uyum sağlıyor ve giyinme odasına resmi ve lüks bir hava katıyor. Odadaki açık yürüme alanı miktarı sizi bir moda podyumunda yürümeye teşvik edebilir.

Cupboard designs for dressing room with light coloured storage boxesCupboard designs for dressing room with light coloured storage boxes
Nispeten koyu renkli bir odada biraz görsel ilgi yaratmak için açık renkli saklama kutuları ve mobilya parçaları kullanın
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Toparlıyorum:

Hepsi bu kadar! Dolaplı uygun bir giyinme odası size en üst düzeyde lüks ve estetik ile işlevselliğin yaratıcı bir dengesini sağlayacaktır. Günlük giyinme rutininizi ve önemli günler için süslenmenizi daha da özel hale getirecektir. Giyinme odanızı tasarlamayı veya yenilemeyi düşünüyorsanız, Design Cafe’nin iç tasarım uzmanlarından biriyle iletişime geçmeniz yeterlidir; sorularınızı çözmenize ve tasarımınızı tamamlamanıza yardımcı olacaklardır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir