Görmezden Gelmeniz Gereken Düğün Planlama Efsaneleri

Demek ki sonunda o büyük gününüzü planlamaya başlamak üzeresiniz! Bildiğiniz gibi, yeni gelinler için o kadar çok tavsiye var ki, hangi tavsiyeye uyup hangisini göz ardı edeceğinize karar vermek oldukça zor olabilir.

Okuduğunuz ve aldığınız tüm tavsiyelerden biraz bunalmış hissediyorsanız, işte kesinlikle bir kenara atabileceğiniz birkaç düğün planlama efsanesi.

Güzel fotoğraf çeken bir arkadaş: Bu efsane özellikle fotoğrafçı seçimi söz konusu olduğunda geçerlidir. Harika tatil fotoğrafları çeken bir arkadaşınızın olması, düğün gününüzü çekecek kadar hazırlıklı veya yetenekli olduğu anlamına gelmez.

Mükemmeliyetçilik: Her detayın mükemmel olması gerekir. Düğün gününüzden önce kendinizi çıldırtmak istemiyorsanız, mükemmelliği kapının arkasında bırakın. Düğününüzün özel ve unutulmaz olması için Pinterest fotoğraflarının mükemmelliğinde olması gerekmez.

Her şeyi sen yap, sen karar ver: Her şeyi kendin yapmaya çalışmak tasarruf etmek için harika bir yol olsa da, her zaman en iyi yol değildir. Bazen pastanız, ikramınız ve hatta dekorunuzun bir kısmı gibi konularda size yardımcı olması için bir profesyonele ödeme yapmak başınızın ağırmasından çok daha iyidir.

Düğün Davetiyesi: Dünyanın büyük bir bölümünde, sizi düğünlerine davet eden herkesi davet etmeniz gerektiğini söyleyen bir kural kesinlikle yoktur. Düğününüz tamamen sizin gününüz ve sizin bütçeniz, bu yüzden konuklarınızı akıllıca seçmeli, herhangi bir zorunluluk hissetmemelisiniz. Düğün partinize gereksiz yere insan eklemek sadece gereksiz masrafları artırır.

En az 1 yıl nişanlı kalmak: Nişanlılık süresi, bir insanı tanımakta elbette önemlidir. Fakat evlenmeden önce en az 365 gün beklemeniz gerektiğini söyleyen bir kural yoktur. Aksine uzun süren nişanlılık süreleri negatif etkiye sahip olabiliyor. Zamanlamanız kişisel tercihlerinize ve yaşamlarınıza göre olmalıdır.

Düğün Planlaması
Düğün Planlaması

Mükemmel bir düğün yapmak için borca girmenizde bir sakınca yoktur. Sırf magazin dergilerine layık bir düğün yapabilmek için evlilik hayatınıza dağlar kadar borçla başlamak istemezsiniz. Bir çift olarak sizin için neyin en önemli olduğuna karar verin ve bütçenizi buna göre ayırın.

Hayatınızı birleştireceğiniz düğün gününüzün size ve eşinize özgü olması gerektiğini unutmayın, bu nedenle özel gününüzü planlarken doğru olduğunu düşündüğünüz şeyleri yapın. İşiniz zorlaşırsa, bir sürü organizasyon firması bulunuyor. Bu firmalarla çalışmayı tercih ederek düğün hazırlıklarınızın her adımında size yardımcı olmamıza izin verin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Bir düğünde vazgeçilmez olan şeylerden birtaneside düğün fotoğrafçısıdır anılarımızı kötü biriktirmek istemeyiz fotoğrafçınızı iyi seçin

  • Eeee efsane bir düğün istiyorsak plan, program yapmak önemli! Güzel bir içerik olmuş çok teşekkürler. Güzel ve unutulmaz bir an olmasını istiyorsak emek vermemiz gerekiyor!

  • Düğün hazırlıkları, zaman alıcı ve stresli olabilir. Bu makalede, düğün hazırlıklarında işinizi kolaylaştıracak uygulamalar hakkında bilgi edinebilir ve kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir