Güneye Bakan Ev Vastu İpuçları: Bilmeniz Gereken Her Şey

Güneye bakan evler şanssız olarak ün kazanmıştır ancak hepsi kötü değildir. Evinize pozitiflik getirmek için bu güneye bakan ev Vastu ipuçlarını gözden geçirin.

Eğer lar kavramına göre hareket ederseniz, güneye bakan bir evin (giriş kapınızın güneye doğru açıldığı bir ev) uğursuz olduğu varsayılır. Hint ev düzenleme bilimi olan Vastu Shastra’nın ilkelerine inanıyorsanız, tüm yönlerin bir evin düzenine ilişkin belirli yapılması ve yapılmaması gerekenlerle birlikte geldiğinin farkında olacaksınız. Herhangi bir yöne bakan bir ev, belirli Vastu ilkelerine uyulduğu takdirde uğurlu hale getirilebilir. Güneye bakan evinizin düzenini planlamak için gerekli Vastu ipuçlarını öğrenmek için okumaya devam edin, böylece tüm yıl boyunca bolluk ve iyi şans çekersiniz.

Giriş Vastu

Evinizin girişi planlanması gereken en önemli şeylerden biridir. Evinize dışarıdan bakıyorsanız, ana kapı girişin 4. pada veya basamağı olarak adlandırılan yere yerleştirilmelidir. Basitçe söylemek gerekirse, güneye bakan evinizin girişini taşıyan duvarı dokuz eşit parçaya bölerseniz, ilk parça duvarın sağ/güneydoğu ucunda olacaksa, kapı için en iyi yerleşim 4. parça olacaktır.

Kapıyı ilk üç padanın arasına da yerleştirebilirsiniz ancak 5-9. padalar arasına, yani giriş duvarının güneybatı kısmına yerleştirmekten kaçınmalısınız. Bazı uzmanlar ayrıca giriş kapısının iyi enerjilerin girişini karşılaması için en büyük kapı olmasını da tavsiye etmektedir. Kapı ayrıca saat yönünde içeriye doğru açılmalıdır.

South facing house Vastu for entrance door

Ayrıca, Ana Giriş Vastu’ya göz atın

Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Ebeveyn Yatak Odasının Yerleşimi

Vastu shastra ilkelerine göre ebeveyn yatak odası, olumlu ve rahatlatıcı hisleri çekmek için ideal olarak evin güneybatı kısmına yerleştirilmelidir. Bu, güneye bakan evlerdeki ana yatak odaları için ideal olsa da apartmanlar için de geçerlidir. Çok katlı evler söz konusu olduğunda, ana yatak odasının en üst katta yer alması da tavsiye edilir.

Master bedroom Vastu for south facing houseMaster bedroom Vastu for south facing house

Ayrıca, Yatak Odası İçin Vastu Renklerine göz atın

Diğer Yatak Odalarının Yerleşimi

Güneye bakan bir ev için Vastu shastra, çocuk ve misafir yatak odalarının kuzey-batı yönünde yerleştirilmesini önerir. Çocuk yatak odası için çok daha fazla esneklik vardır, çünkü çocuk yatak odası evin güney veya batı kısmına yerleştirildiğinde bile ev uğurlu olabilir.

South facing house plans as per vastu for children's and guest bedroomsSouth facing house plans as per vastu for children's and guest bedrooms

Mutfağın Yerleşimi

Güneye bakan bir evde, Vastu planı ideal olarak evin güneydoğu veya kuzeybatı köşesinde yer alan bir mutfak içermelidir. Ayrıca, yemek pişirme işleminin ya doğu yönüne(güneydoğu köşesine yerleştirilen mutfaklarda) ya da batı yönüne (kuzeybatı köşesine yerleştirilen mutfaklarda) bakacak şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir.

Place kitchen in south-east or northwest corner of the home is south facing vastuPlace kitchen in south-east or northwest corner of the home is south facing vastu

Ayrıca, Mutfak Vastu’ya göz atın

Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Refahın Renkleri

Güneye bakan bir ev için Vastu shastra uzmanları özellikle evin dış cephesinde kahverengi, kırmızı veya turuncu gibi renklerin kullanılmasını önermektedir. Tutarlı bir renk düzeni sağlamak için iç mekanlarda da aynı renkler veya bu renklerin tonları kullanılabilir. Mavi ve siyah renklerden kesinlikle kaçınılması gerektiğini unutmamak çok önemlidir.

Güneye bakan bir mülk için akılda tutulması gereken en önemli Vastu ipuçları bunlar olsa da, bu tür evlerde iyi bir pozitif enerji akışı sağlamak için birkaç ipucu daha vardır:

Güneye Bakan Evler İçin Vastu Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler Eklendi

 • Güneyden kuzeye doğru eğimli bir arsa tercih edin, tersi değil
 • Oturma odası ve pooja odası evin kuzey doğu tarafına yerleştirilebilir
 • Evde bir merdiven varsa, evin güney kısmına yerleştirilebilir
 • Evin güney ve batı kısımlarındaki duvarlar, kuzey ve doğu kısımlarındakilere göre nispeten daha kalın duvarlara sahip olabilir
 • Güneybatı köşesi, sondaj kuyusu veya pompa gibi suyla ilgili herhangi bir şeyin yerleştirilmesi için uğursuzdur
 • Evinizin güney kısmına herhangi bir şey eklemekten veya tahrip etmekten kaçının
 • Güneyde araç park etmekten kaçının
 • Evinizin kuzey kısmına kıyasla güney kısmında geniş açık alanlara sahip olmayın
South facing Vastu home colours recommended brown, red or orange to ensure a good flow of positive energy.South facing Vastu home colours recommended brown, red or orange to ensure a good flow of positive energy.

Bu Vastu ipuçları sizi iki şeyden emin kılmış olmalı. Birincisi, güneye bakan bir evin kaçılacak bir şey olmadığı ve ikincisi, Vastu shastra’nın hangi evde yaşamayı seçerseniz seçin pozitif enerjiyi yönlendirmek için çareleri olduğu! Güneye bakan bir ev satın alırken bu ipuçlarını aklınızda tutmanızı öneririz. Güneye bakanevinize olumlu hisler ve iyi şans getirmek için Vastuilkeleri. Şimdi okuyun.

Keşfedin, Hakkında Daha Fazla Bilgi

 • Ev İçin Temel Vastu
 • Ev İçin Vastu Renkleri
 • Pooja Odası İçin Vastu İpuçları

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir