Hint Evleri ve Daireleri İçin En İyi 10 Balkon Tasarım Fikri

Balkonlar, evinizin geri kalanı kadar sıcak ve davetkar görünecek ve hissedilecek şekilde tasarlanabilen samimi ve güzel alanlardır. Hint balkon tasarımları, kendilerine gösterilen ilginin azlığı nedeniyle genellikle yeterince keşfedilmemiş ve yeterince kullanılmamıştır. Onlarla yapılabilecek en iyi balkon tasarımları, alanın doğal görünümünün ve hissinin parlamasına izin veren tasarımlardır.

Balkonlar Hint evlerinde özel bir yere sahiptir. Bu açık alanlar, evlerin geniş avlular, açık çimler ve tüm dış alan boyunca uzanan taş oturma yerleri ve banklarla tasarlandığı çok eski zamanlardan beri her zaman evlerimizin iç mekanlarının bir parçası olmuştur. Zamanla ve yer darlığı nedeniyle bu alanlar daha küçük ve kısıtlayıcı hale gelmeye başladı. Bugün çoğu apartman ve evin balkonları el üstünde tutuluyor, ancak tasarım ve dekorları için fazla çaba sarf edilmiyor.

Hint balkonları iyileştirici ve sakinleştiricidir. Komşularla iletişim kurmaya, onların refahı hakkında yorum yapmaya ve diğer ailelerle ilgilenmeye yönelik Hintli doğamız nedeniyle, bu balkonlar bu tür paylaşımları kolaylaştıran bir yol sağlar. Sevdiklerimizle birlikte doğanın ve doğal çevrenin tadını çıkarırız. Özellikle apartman dairelerinde, bu balkonlar istediğimiz şekilde dekore edilebilen ve tasarlanabilen gerçek birer tuval görevi görür.

Balkonlar iyi yapıldığında harika görünür. Boyutları önemli değildir ve sınırlı alanlarda az imkanlarla çok şey yapılabilir. Tek gereken hayal gücü, bir sürü fikir ve her şeyin sorunsuz bir şekilde nasıl bir araya getirilebileceğine dair kesin bir plan.

Balkonlar genellikle kare veya dikdörtgen şeklindedir. Ancak yuvarlak olanlar da vardır. Bazıları sadece bir pencere çıkıntısının uzantısına sahipken, diğerleri bitişik olanların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Balkonun iç mekanına ve alanın kullanılabilirliğine bakılmaksızın, aşağıda Hint balkon tasarımlarında keşfedilecek birkaç harika fikir bulunmaktadır.

Küçük Güzeldir: Küçük Evler ve Daireler İçin Balkon Tasarımları

Küçük balkonlar 700 feet kare ve üzeri dairelerde popülerdir. Genellikle dikkat dağıtmak için eklenirler ve nadiren rahatlamak ve dekore etmek için bir alan olarak kullanılırlar. Her ne kadar küçük olsalar da, bu tür balkonlar yine de konfordan veya tarzdan ödün vermeden şekillendirilebilir. Bir ya da iki sandalye ve küçük bir sehpa ekleyin, duvarları saksı bitkileriyle kaplayın ve burayı rahat bir alana dönüştürün. Hatta bu alanı arkadaşlarınızla veya ailenizle bir araya gelmek için özel bir bar veya kahvaltı tezgahı olarak da kullanabilirsiniz.

Balcony design for homes with tiny bar counter set up for indian balcony designsBalcony design for homes with tiny bar counter set up for indian balcony designs
Küçük bir balkona yerleştirilmiş minik bir bar tezgahı
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Rustik Balkonlar Eski Zamanları Anımsatıyor

Rusticity, eski, atılmış mobilyaların satın alındığı, yeniden tasarlandığı ve ailenin bir araya gelmesi için etrafa yerleştirildiği eski günleri anımsatır. Rustik, bitmemiş, dokulu, yontulmuş ve eski bir alana iyi uyum sağlayan bir kaliteye sahiptir. Ahşap mobilyalar, basit ve işlevsel tasarımlar, sundurma salıncağı ve pergola, ahşap güverteler ve taş saksılar görünümü tamamlar ve mekanı güzel bir şekilde bir araya getirir. Parlak kontrast minderlerle görünümü tamamlayın ve alanınız biraz hoşgörü için hazır olsun.

Balcony Simple rustic chairs and tables are great ideas to explore in indian balcony designsBalcony Simple rustic chairs and tables are great ideas to explore in indian balcony designs
Sade rustik sandalyeler ve masalar bu balkon alanını süslüyor

Ayrıca, Açık Balkon Mobilya Tasarımları hakkında daha fazla bilgi edinin

Yeniden Kullan, Tekrar Kullan, Geri Dönüştür – Cebinizi Kolaylaştıran Dekor

Balkonlar fahiş tasarımlı alanlar olmak zorunda değildir. Rahatlamak ve gevşemek, çayınızı yudumlamak veya arkadaşlarınızla bir araya gelmek için alternatif bir alan sağlarlar. Ortam rahat olmalıdır. Bunu yapmanın bir yolu da geri dönüştürülmüş balkon tasarımlarıdır. Kendin yap projeleri olarak çalışmak için harikadırlar, dekoru değiştirmek istediğinizde yeniden tasarlanabilir ve hareket ettirilebilirler. Kütükler ve ağaç kütükleri oturma ve masa olarak, atılmış lastik tekerlekler bezle sarılarak tabure olarak, plastik şişeler saksı olarak kullanılabilir. Tema geri dönüşüm ve yeniden kullanım olduğunda üzerinde çalışılacak çok şey var.

Recycled balcony interior designs for indian balcony designsRecycled balcony interior designs for indian balcony designs
Atılmış paletler ve ahşaptan yapılmış balkon mobilyaları
Get a free design consultation from design cafe

Ayrıca, Balkon Dekorasyon Fikirleri hakkında daha fazla bilgi keşfedin

Aydınlatmaya Işık Tutun

Şık, göz alıcı ve havayı belirlemek için ışıkların kullanıldığı balkonlar, dekor ve mobilyalardan ziyade aydınlatmanın ön planda olduğu balkonlardır. Su kütleleri, taş duvarlar ve balkona yerleştirilen gizli aydınlatmalar, özellikle akşamları güneş batarken mekanı dönüştürebilir. Bu balkonlar, bunaltıcı olmamalarını sağlamak için harika bir tasarıma ve dikkatli bir planlamaya ihtiyaç duyar, ancak balkon alanının görünümünü ve hissini mükemmel bir şekilde geliştirir.

Indian balcony design with stone walls and hidden lighting set enhance the look and feelIndian balcony design with stone walls and hidden lighting set enhance the look and feel
Balkon tasarımı için ince, çok renkli şık aydınlatma

Aşağıya Asın Balkon Tasarımı

Bazı balkonlar dağınık değildir. Alanın azlığı ve daha azıyla daha fazlasını yapma ihtiyacı nedeniyle, dikey olarak tasarlanma şekilleri harika çalışıyor. Perde olarak kullanılan elyaf hasırlar, asma kafesler ve bitkiler için bambu saksılar, ahşap raflar ve küçük mobilyalarla dikey balkonlar rahat bir görünüm ve his verir ve fazla yer kaplamaz.

Indian balcony design has fibre mats, hanging trellis and bamboo pots, perfect for apartment balcony design and Indian homesIndian balcony design has fibre mats, hanging trellis and bamboo pots, perfect for apartment balcony design and Indian homes
Balkonun tavanına ve duvarına asılan saksılar ve masalar

Hint Evleri İçin Balkon Korkuluk Tasarımları Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Hasır Mobilya Hınzır Bir Tasarım Hilesi

Hasır temalı bir tasarımda eksiksiz bir balkona sahip olmak çok güzel. Bir araya getirilmesi kolaydır, harika görünür ve tasarımın uyumlu ve akıllı olmasını sağlar. Hasır mobilyalar aynı zamanda çevre dostudur. Dokulu pamuk malzeme, kolay minderler ve oturma yerleri ile eşleştirildiklerinde, oturup konuşmak için hoş bir ortam oluştururlar.

Lovely to have a complete balcony in a wicker-themed design for indian balcony designLovely to have a complete balcony in a wicker-themed design for indian balcony design
Küçük balkonlar için hasır mobilyalar

Hint Evleri İçin Balkon Tasarımlarında Bazı Harika Kontrastlar

Renkler, özellikle sınırlı yüzey alanına sahip balkonlarda hem bunaltıcı hem de bunaltıcı olabilir. Çok fazla canlı ton sizi rahatsız edebilir ve rahatlamak için uygun değildir. Öte yandan, donuk, yavan dekor ve tasarımlar genel ruh halinizi etkiler. Bu nedenle renkli balkonlar akıllıca tasarlanmalıdır – bej mobilyalar üzerinde kontrast renkli minderler, bol yeşillikle çevrili parlak renkli kilimler ve halılar, nötr renkli bir dekorun etrafına serpiştirilmiş renkli saksılar ve biblolar. Renkler ruh halini canlandırabilir ve balkonlarda mekanın görünümünü ve hissini tanımlayabilir.

Use cool colour contrasts for your indian balcony designsUse cool colour contrasts for your indian balcony designs
Çiçeklerle süslenmiş parlak renkli balkonlar burayı mutlu bir yer haline getirir

Bu Çiçeklerle Bahçeye Çıkın

Saksılar ve bitkiler çoğu balkonun temel dayanaklarıdır. Peki ya bunlar açıkça çiçek, bitki ve sebze yetiştirmek için düzenlenirse? Sürekli bir besin kaynağı sağlamanın yanı sıra, mekanı canlandırır, ruh halini aydınlatır ve bir tanesine bakarak doğaya büyük bir hizmette bulunmuş olursunuz.

Design your indian balcony design interior with flowers and plants looks like a garden for balcony interior design indiaDesign your indian balcony design interior with flowers and plants looks like a garden for balcony interior design india
Balkonlarda çiçek ve bitki yetiştirmek için kullanılan geri dönüştürülmüş plastik şişeler güzel bir süslemedir

Ayrıca, Balkon Bahçe Tasarım Fikirleri hakkında daha fazla bilgi keşfedin

Do you want a free design consultation, call our designers

Minimal Balkon Tasarımı Göz Kamaştırıyor

Kulağa oksimoron gibi gelebilir ama Hint balkonları basit, minimal tasarımlı olabilir ve yine de görkemli görünebilir. Küçük tabureler, büyük bir halı, ustalıkla seçilmiş pirinç avizeler ve yalın bir minimal tasarım paleti sofistike ve rahat bir sıcaklık yayar.

Indian balconies design can be minimal with pots and furnitureIndian balconies design can be minimal with pots and furniture
Saksı ve mobilyalarla minimal duvar tasarımlı bir balkon şık bir dekor temasıdır

Ayrıca, Balkon Sandalye Masa Tasarımları hakkında daha fazla bilgi keşfedin

Kış Soğuğu Geliyor

Balkonların kışın nasıl kullanılabileceğine şaşırıyorsanız, bunun püf noktası onları davetkar bir sıcaklıkla tasarlamaktır. Dışarıda soğuk ısırırken, balkonda sıcaklıkla sarmalanmış bir şekilde oturmak harika bir duygudur.

Warm rugs thrown over sofas, thick shaggy carpets, small tables in balcony for warm for indian balcony designsWarm rugs thrown over sofas, thick shaggy carpets, small tables in balcony for warm for indian balcony designs
Sıcak ve rahat bir kış havası için balkonda yün halılar ve bitkiler

Kanepelerin üzerine atılmış sıcak kilimler, kalın tüylü halılar, sıcak çay ve kahve fincanlarını koymak için küçük masa ve tabureler ve hatta sizi meşgul edecek bir kitap standı, harika bir kış balkonu dekoru oluşturur. Soğukla başa çıkılamayacak kadar fazlaysa balkon camla bile kapatılabilir.

Get a virtual tour of our designs

Keşfedin, hakkında daha fazla bilgi

  • Ön Balkon Tasarım Fikirleri
  • Balkon Izgara Tasarımları

Hint Evleri İçin Balkon Tasarımı Hakkında SSS

1. Havalandırma ve ışığa izin verirken balkonumda mahremiyeti nasıl sağlayabilirim?
Bambu perdeler, tırmanıcı bitkilerin bulunduğu kafesler, dış mekan perdeleri veya stratejik olarak düzenlenmiş bitkilerle balkonunuzda mahremiyeti sağlarken havalandırma ve ışığı da destekleyebilirsiniz.

2. Hint balkonumda nasıl rahat ve davetkar bir atmosfer yaratabilirim?
Rahat bir Hint balkonu yaratmak için renkli minderler ve kilimler kullanın, saksı bitkileri ekleyin, yumuşak aydınlatma kullanın ve sıcak ve davetkar bir atmosfer için rahat koltuklar seçin.

3. Hint balkonumda küçük bir mutfak bahçesi veya bitki bahçesi kurabilir miyim?
Evet, Hint balkonunuzda dikey saksılar, korkuluk saksıları veya kompakt bahçe yatakları kullanarak küçük bir mutfak veya bitki bahçesi kurabilirsiniz.

4. Sıcak Hint yazlarının etkisini azaltmaya yardımcı olabilecek balkon tasarım fikirleri var mı?
Sıcak Hint yazlarını hafifletmek için balkon tasarım fikirleri arasında güneşlikler takmak, açık renkli mobilyalar ve tekstil ürünleri kullanmak ve doğal soğutma için saksı bitkileri kullanmak yer alır.

5. Özellikle çocuklu aileler için bir balkon tasarlarken hangi güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurmalıyım?
Çocuklu aileler için bir balkon tasarlarken, sağlam korkuluklar, çocukların açamayacağı kilitler, kaygan olmayan zemin ve mobilyaların güvenli bir şekilde sabitlenmesi gibi güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurun.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir