Kalp yüzler için gelin makyajı

Kalp Yüzler İçin Gelin Makyajı

Zaman zaman bu değişse de genellikle bir kere gelin oluyorsunuz. Bu yüzden düğün gününüzde her şeyin kusursuz olması gerekiyor. Düğün mekanınıza dair detaylar, gelinliğiniz, saçınız, makyajınız… Tabi bu algı sizi strese sokmasın, siz elinizden geleni doğru şekilde yapın ve sonrasını çok düşünmeyin. Bazı ufak tefek aksaklıklar ve aksilikleri ise nazar boncuğu niyetine kabul edebilirsiniz. Kalp yüzler için gelin makyajı nasıl olur?

Düğün gününüz için yaptıracağınız gelin makyajını ise nasıl yaptıracağınızı bildiğiniz sürece işinizi şansa bırakmamış olursunuz. Mümkünse düğünden önce kuaförünüz ve makyözünüzle prova için anlaşma yapın. Yüz şekillerine göre makyaj teknikleri uygulanarak yapılan gelin makyajınız ile davetlileri kendinize hayran bırakabilirsiniz. Yüz şekilleri hakkında detaylı bilgi almak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda kalp yüz şekline sahip olan gelin adaylarımız için derlediğimiz bilgiler yer alıyor. Kalp yüz şekli için uygulanması gereken makyaj teknikleri nelerdir? Bunları anlatıyor olacağız. Kendinize bir Türk kahvesi yapın ve arkanıza yaslanıp kahvenizi yudumlarken yazımıza da göz gezdirin.

Kalp Yüzler İçin Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

  • Kontür Uygulaması: Makyaj uygulamalarında veya saç kesimlerinde genellikle her yüz şekli oval yüz şekline benzetilmeye çalışılmaktadır. Bu yüzden farklı kontürleme teknikleri ile saç kesimleri kişiye özel olarak uygulanmaktadır. Kalp yüz şeklinin ters üçgene benzediğini söyleyebiliriz. Geniş ve açık bir alın, sivri hatlı bir çene kalp yüz şekline sahip olan kişilerin yüz hatlarını oluşturmaktadır. Kontürleme tekniği ile alın daha az geniş ve çene ise normal hale yakın bir görünüm kazanmaktadır. Kalp yüz kontürleme uygulamasına gelecek olursak; bunun için ten renginizden 2 ton daha koyu renkte bir fondöteni alın. Fondöten ile alnınızdan şakaklarınıza doğru iki taraf için de eğimli bir hat çizin, çene kemiğinize de uyguladıktan sonra sünger yardımı ile bronzerı dağıtın. Burnunuza gölgelendirme yapmak için, kaşlarınızın ortasından başlayarak burnunuzun kenar hattı boyunca bronzerı sürüp sünger ile dağıtın. Aydınlatıcı da kullandıktan sonra kontürleme işlemi bitiyor. Aydınlatıcıyı alnın tam ortasına, burnun ve çenenin ortasına bir de göz pınarlarınızdan göz altlarınıza giden hat boyunca uygulamanız gerekiyor.
  • Göz Makyajı: Yoğun göz makyajının en çok yakışacağı yüz şekillerinden biri kalp yüzlerdir. Buğulu göz makyajı da yoğun eyeliner kullanımı ile yapılanlar da size hoş bir görünüm kazandıracaktır. Göz makyajınızda uygulanması gereken bir detay göz pınarlarınızın çevresinde açık tonlar kullanılması gerektiğidir. Bunun dışında ten renginize ve göz renginize uygun tonlar ile göz makyajınızı yaptırabilirsiniz. Genel olarak bahsedecek olursak; yeşil gözlü gelin adayları kırmızı tonlarda, kahverengi gözlüler toprak tonlarında, mavi gözlüler ise gri tonlarda buğulu göz makyajı yaptırabilirler.
  • Fondöten Kullanımı: Fondöten alırken size uygun bir ton aldığınızdan emin olmak adına fondöteninizi boynunuzda denemenizi öneririz. Göz makyajınızın ardından cildinize uygulanan fondöten, düğün gününüzde cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır.
  • Allık Kullanımı : Kalp yüz şekline sahip olan kişilerin elmacık kemikleri genellikle çıkıktır. Bu nedenle allık kullanımında elmacık kemiklerinizin daha da belirginleşmesinin önüne geçmeniz gerekmektedir. Kontür uygulaması yapılan bölgenin dışında elmacık kemiklerinizin üzerine yuvarlak bir şekilde hafifçe allık uygulayabilirsiniz. Ten renginize göre doğal tonlarda olanı sizin için daha uygun bir seçenek olacaktır.
  • Ruj: Kalp yüz şekline sahip gelin adayları dudaklarının daha hacimli görünmesi ile dikkatleri çeneden dudaklarına çekebilirler. Bunun için ise doğal tonlardaki bir ruju ya da parlatıcıyı dudaklarınızdan taşırarak kullanabilirsiniz. Ayrıca dudak kalemi kullanmak da dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Göz makyajınız iddialı olsa bile dikkat çekici tonlardaki rujlar sizde hoş görünecektir. Bu nedenle genel makyajınızla uyumlu olması halinde parlak kırmızı bir ruj kullanmaktan çekinmeyin. Doğal seçenekleri tercih etmek isterseniz ise nude tonlardaki bir ruju kullanabilirsiniz.

 

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir