kare yüzler için gelin makyajı

Kare Yüzler İçin Gelin Makyajı

Kare yüz hatlarına sahip gelin adaylarımızın en özel günlerinde kusursuz bir makyaj yaptırmaları için gerekli olan tüm bilgiler ile yanınızdayız. Kare yüz hatlarına sahip olan kişilerin yüzlerinin uzunluğu ile eninin hemen hemen aynı ölçülerde olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kare yüze sahip olan kişilerin çeneleri de köşeli olmaktadır. Genel olarak belirgin elmacık kemiklerine de sahiptirler. Peki kare yüzler için gelin makyajı nasıl olmalıdır? hemen değinelim. Öncesinde farklı yüz şekilleri hakkında bilgi almak isterseniz ise yazımızı okuyabilirsiniz.

Hangi cilt tipine ve yüz şekline sahip olursanız olun; makyaja başlamadan önce cildinize ve dudaklarınıza nemlendirici uygulaması yapmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca nemlendirici uygulanırken cildinize yapılan masaj ile cildinizin kan dolaşımı artacak ve yüzünüzün daha canlı görünmesi sağlanacaktır. Bu bilgileri de kulağınıza küpe niyetine paylaştıktan sonra gelelim kare yüzler için gelin makyajı detaylarına…

Kare Yüzler İçin Gelin Makyajı Nasıl Yapılır

  • Kontür Uygulaması: Kontür uygulamasının amacı genellikle oval yüz hatları elde etmektir. Kare yüz hatlarına sahip kişilerin oval yüz görünümü için yapması gereken şey oldukça kolaydır. Cilt renginizden 1,5 – 2 ton daha koyu olan bir bronzer tercih ederek ilk önce elmacık kemiklerinizin alt kısmına birer çizgi çekmelisiniz. Ardından gizlemek istediğiniz yüzün köşe kısımlarına ve şakaklarınıza da bronzer sürerek, yüzünüzde oval bir şekil elde edilmesi sağlanır. Sonrasında bronzer fırça ile dağıtarak cildinizde homojen bir görünüm elde edilir.

Ön planda görünmesi istenen noktalara ise aydınlatıcı kullanılmalıdır. Yani elmacık kemikleri, alın ortası ve çeneye kullandığınız aydınlatıcınızı da fırça ile dağıttıktan sonra göz makyajınıza hazırsınız.

  • Göz Makyajı: Göz makyajının detaylarına geçmeden önce gelin adaylarımıza belirtmemizde fayda var. Kontür uygulamasının hemen ardından göz makyajınızın yapılması gerekmektedir. Yüze fondöten kullanıldıktan sonra göz makyajı yapıldığında yüze dokunulacağından yüz makyajı bozulacaktır. Göz makyajı bittikten sonra fondöten ve sabitleyici gibi ürünler kullanabilirsiniz. Göz makyajında temel nokta dikkat çekici bir makyaj olmasıdır. Kare yüzlerde dikkatleri üzerine toplayacak en güzel bölge gözler olabilir. Bunun için ise göz ve ten renginize uygun olan bir buğulu göz makyajı ise harika bir tercih olacaktır.
  • Fondöten Kullanımı: Kontür uygulamasından sonra cildinize uygun bir fondöten ile cildinizin renk dağılımını eşitleyebilirsiniz. Sizin için en uygun fondöten seçimi için fondöteni bilek veya el üzerinde değil boynunuzda denemeniz gerektiğini unutmamalısınız.
  • Allık Kullanımı: Cildinize uygun tonda bir allık kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kontür uygulaması yaptığınız yere allığınızın gelmemesi gerektiğidir. Bu yüzden allığınızın bir fırça yardımı ile elmacık kemiklerinizin üstüne sürülmesi gerekmektedir. Ten renginize göre tercih edeceğiniz allıklar ise pembe ve şeftali tonları ile altın ve bal rengindedir. Esmer tenlilere altın rengindekiler çok yakışırken, açık tenlilere ise şeftali ve pembe tonları hoş bir görünüm kazandırmaktadır.
  • Ruj: Ruj kullanımında da işinize yarayacak birkaç tüyo vermek isteriz. Eğer dudaklarınız küçükse koyu renk rujlar dudaklarınızın daha da küçük görünmesine neden olacaktır. Bu nedenle küçük dudaklı gelin adaylarımızın nude tonlardaki rujları kullanması daha yerinde bir tercih olacaktır. Mat rujlar ve nude tonlarda kullandığınız rujunuzu bir miktar dudak çizgisinin dışına taşırabilirsiniz. Ayrıca dudak kalemi kullanmak da dudaklarınızın daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir