Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Buradan Başlayın » Kayınvalideye Anne Demek
kayınvalideye anne demek

Kayınvalideye Anne Demek

Sevgilinizle mutlu mesut bir ilişkiniz varken hiç beklemediğiniz bir anda! (tabi ki bekliyordunuz, sevgilinizin şaşkın ve heyecanlı halleri gözünüzden kaçmaz) gelen evlilik teklifi ve ilişkiniz artık bambaşka bir noktada… İlişkinizin seyrinin değişmesi hiç bilmediğiniz, tahmin etmediğiniz sularda yüzeceğiniz anlamına da geliyor bizden söylemesi. Eğer bu başlık ilginizi çektiyse tanıştığınız günden beri X teyze diye hitap ettiğiniz müstakbel kayınvalidenize nasıl “anne” diye hitap edeceğinizi düşünüyor olmalısınız. O halde sizi bekletmeden hemen detaylara geçelim.

Kayınvalideye Anne Ne Zaman Denilir?

Gelin adaylarımızın en çok zorlandıkları şeylerden birisi kayınvalideye anne, kayınpedere de baba diye hitap etmektir. Çok derin anlamlar taşıyan ve en kıymet verdiğiniz kişiler için kullandığınız bu iki sözcüğü; henüz duygusal bağ hissetmediğiniz kayınvalidenize ve kayınpederinize kullanmak zorunda kalmanız sizi biraz zorlayabilir.

Türklerde geleneksel yaklaşımlar, adet ve töreler oldukça önemlidir. Eğer farklı bir kültüre sahip bir kayınvalideniz olsaydı ona anne demek zorunda kalmaz hatta ismi ile bile hitap edebilirdiniz. Geleneksel kültüre sahip, klasik bir kayınvalide adayınız varsa ise ona anne diye hitap etmeniz kaçınılmaz olacaktır; aksi halde günlerde müstakbel kayınvalideniz “gelinim bana anne demiyor” diye hayıflanıp, kulağınızı çınlatabilir. Peki kayınvalidenize ve kayınpederinize ne zaman anne demeniz bekleniyor? Kız isteme merasiminin hemen ardından büyüklerin eli öpüldükten sonra kayınvalideniz ve kayınpederiniz artık kendilerine anne ve baba diye hitap etmenizi beklerler.

Kayınvalideye Anne Demenin Kolay Yolu

Kayınvalidenize anne demenizi kolaylaştıracak bir sır ya da ipucu vereceğimizi düşünüyorsanız sizi bir miktar hayal kırıklığına uğratabiliriz çünkü bunun kolay bir yolu yok ancak kestirme bir yolu var. Kız isteme törenin ardından kendinizi kayınvalidenize anne demek üzere şartlamanızı ve ilk fırsatta anne demenizi tavsiye ediyoruz. Söyleyin gitsin… Zaman uzadıkça ve sizden bu anlamda beklenti arttıkça o sihirli kelimenin çıkması daha da zorlaşacaktır. Eğer direk anne demek çok zor gelecekse önüne ismini koyabilirsiniz yani hitap ederken X anne demeniz daha kolay olabilir.

Her Şeye Rağmen O Kelime Ağzınızdan Çıkmıyorsa

Kız isteme töreni geldi geçti, nişanınız bile yapıldı ve siz hala kayınvalidenize anne diye hitap edemiyorsunuz… Durumunuz oldukça vahim olabilir! Kayınvalidenize her X teyze diye hitap ettiğinizde, kayınvalidenizin gözlerinden çıkan o ateş zamanla sizi yok edebilir. Bunun önüne geçmek için kayınvalidenizle açıkça konuşmayı deneyebilirsiniz. Kendisine anne diye hitap etmek istediğinizi ancak bunda zorlandığınızı, zamanla bunun değişeceğini ifade etmek size biraz daha zaman kazandırabilir.Müstakbel eşinizin bu evrede nasıl davrandığının da önemli olduğunu belirtelim. Eğer kendisi sizin anne ve babanıza çoktan anne ve baba diye hitap etmeye başladı ise zaman aleyhinize işliyor bir an önce kayınvalidenize ve kayınpederinize anne ve baba demeye başlamalısınız.

Eğer nişanlınız da sizin anne ve babanıza teyze ve amca diyorsa o zaman onu öne sürebilirsiniz. Kayınvalideniz ona anne demediğiniz için şikâyet edecek olduğu an nişanlınızın da aynı şekilde davrandığını söyleyin. Bırakın baskıları nişanlınız yesin, eee beyaz atlı prens olmak kolay değil  Kısa vadede işinize yarayacak ama süre uzadıkça çözüm olmayacak bir diğer önerimiz ise kayınvalidenize hitap etmeden konuşmak. Anne diyemiyorsanız, X teyze de demeyin. Siz köşeye sıkışıp hitap etmek zorunda kalana kadar bu taktik kayınvalidenizi biraz oyalarken size de zaman kazandırabilir.

Post navigation

  • Kayınvalideme ilk anneme dediğimde artık tanışmamız üstünden aylar ve bir çok buluşmalar geçmişti. Anne dedikten sonra durumlar biraz daha ciddi olduğu için hem siz hem karşı taraf için bir adım daha atılmış oluyor .

  • kayınvalideye anne demek bence zorlama ile olacak bir şey değil. gerçekten bir anne gibi davranırsa bir zaman sonra zaten zorlanmadan diyebiliyorsunuz ama bazı kayınvalidelere istediğiniz kadar zorlayın kendinizi dilinizden çıkmıyor anne sözcüğü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir