Kendi Düğün Sitenize İlham Verecek Gerçek Çiftlerden 10 Düğün Sitesi Örneği

Aldığınız son düğün davetiyesine bir göz atın. Muhtemelen davetiyenin altında (veya arkasında) sizi daha fazla bilgi için özel bir düğün web sitesine yönlendiren bir URL vardır; hafta sonu programı, otel detayları, çiftin hediye kayıt defteri veya yukarıdakilerin hepsi. Günümüzde düğün web siteleri, bariz nedenlerden ötürü düğün kültürünün temel dayanaklarından biri haline gelmiştir; çevrimiçi bir dünyada yaşıyoruz ve konukların ilgili tüm bilgileri kolayca erişebilecekleri tek bir yerde bulabilecekleri özel bir web sitesi, nişanlı çift, ebeveynleri, düğün partisi ve konuklar da dahil olmak üzere herkesin hayatını kolaylaştırmaktadır.

Bu nedenle, şu anda erken planlama aşamasındaysanız, siz ve eşiniz konuklarınızın rahatlığı için bir site oluşturmayı düşünmelisiniz. İster çocukluğunuzun geçtiği kilisede evinize yakın geleneksel bir tören düzenliyor olun, ister Porto Riko’da bir plajda destinasyon kutlaması yapıyor olun, bir web sitesi planlama açısından herkesi aynı sayfada tutmanın en kolay yoludur. (Oh, ve muhtemelen kayıt defterinizi soran mesajların sayısını da azaltacaktır!)

Bununla birlikte, bir düğün web sitesi sadece büyük gününüzle ilgili en önemli ayrıntıların yer aldığı bir yer değildir. Aynı zamanda konukların, aşk hikayenizin “dedi, dedi” ayrıntıları veya birlikte geçirdiğiniz ilk aylardan sevimli fotoğraflar gibi bir çift olarak hakkınızda daha fazla bilgi edinebilecekleri bir yerdir. İyi yapıldığında, bu platform sadece düğün planlarınızın değil, birlikte inşa ettiğiniz dünyanın da bütünsel bir görünümünü oluşturur – en yakınlarınızı ve en sevdiklerinizi de içeren bir dünya.

İleride, iyi bir düğün web sitesinin neleri içermesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinin ve gerçek hayattaki çiftlerden ilk elden ilham alın.

Etkili Bir Düğün Web Sitesi Oluşturmak İçin İpuçları

Web tasarımı konusunda bir dereceniz veya kodlama konusunda bir beceriniz yoksa, sorun değil. Minted, Joy ve Zola gibi başlıca düğün kayıt sitelerinin birçoğu, kullanımı kolay çeşitli şablonlar sunar; böylece ilgili ayrıntıları girebilir ve yalnızca birkaç dakika içinde yayınlayabilirsiniz.

Özelleştirilmiş sayfanıza neleri dahil edeceğinize gelince? En önemli bilgilerin -tarih, saat, mekan- konukların her an başvurabileceği şekilde kolayca erişilebilir olmasını sağlamalısınız. Ayrıca düğün web sitenizin düğün gününüzün havasıyla uyumlu ve tutarlı olduğundan emin olun. Örneğin, çok şık bir kutlamaya ev sahipliği yapıyorsanız, web siteniz bunu zarif yazı tipleri ve şık bir renk düzeniyle yansıtmalıdır. Bir destinasyon düğünü yapıyorsanız, renk ve görüntülerle bir yer duygusu yaratın.

Ayrıca, birçok çift gizlilik nedeniyle düğün web sitelerini bir şifre ile korur; bunu yapmayı seçerseniz, evcil hayvanınızın adı, baş harfleriniz veya isimleriniz artı düğün yılınız gibi basit ve hatırlaması kolay bir şey olduğundan emin olun. Esasen, konukların seyahat planlarken veya kayıt defterinizi ararken anında bulabilecekleri bir şifre olmalıdır.

Son bir ipucu? Web sitesine kendi sesinizi getirmek harika olsa da, aşırıya kaçıp siteyi metin veya çok fazla fotoğrafla boğmaktan kaçının. “Hikayemiz”, “Düğün Partisi”, “SSS” ve “Seyahat Programı” gibi farklı sekmeler oluşturmak, konukların ihtiyaç duydukları ayrıntıları bulmak için durmadan kaydırma yapmadan web sitesinde gezinebilecekleri anlamına gelir.

Siteyi her yerde paylaşmadan önce, tüm cihazlarda işlevsel olduğundan emin olmak için masaüstü bilgisayarınızda, mobil cihazınızda ve tabletinizde hızlıca gözden geçirin. Ayrıca, iyi bir web tasarımının sezgisel ve erişilebilir olduğunu unutmayın, bu nedenle okunması kolay yazı tipleri ve renkler kullanın.

Kendi Web Sitenize İlham Verecek 10 Düğün Web Sitesi Örneği

İşte ana sayfanız, “Hikayemiz” bölümü, SSS sayfası veya genel web sitesi tasarımınız için ilham arıyorsanız başvurabileceğiniz 10 gerçek hayattan düğün web sitesi örneği.

man and woman sitting on steps outside posing in formal attireman and woman sitting on steps outside posing in formal attire

Alysa ve Donnie’nin izniyle

Şık ve Sofistike Bir Tasarım

Resmi bir davete mi ev sahipliği yapıyorsunuz? Bu çiftin Porto Riko’daki isteğe bağlı siyah kravatlı düğünleri için yaptığı gibi şık ve sofistike bir düğün web sitesi oluşturarak konuklara lüks kutlamanızın bir önizlemesini sunun.

custom illustration of a man and woman on swings toasting champagnecustom illustration of a man and woman on swings toasting champagne

Rachel ve Sasa’nın izniyle

Özel Bir İllüstrasyon

Gelin ve damadın bu özel illüstrasyonu, bu düğünün neleri içereceği hakkında anında bir fikir verir: benzersiz, türünün tek örneği bir kutlama. Bize güvenin, konuklar bu özel dokunuştan büyük keyif alacak ve sizin ve eşinizin büyük gün için sakladığınız diğer unutulmaz ayrıntıları görmek için heyecanlanacaklar.

couple kissing their dog on their wedding websitecouple kissing their dog on their wedding website

Holly ve Sean’ın izniyle

Köpek Dostu Bir Kutlama

Bu köpek sever çift, evcil hayvanlarıyla seyahat edecek konuklar için özel talimatlar ve ipuçları ekledi. Evcil hayvan dostu bir hafta sonu düğününe ev sahipliği yapıyorsanız, onların kitabından bir sayfa almayı düşünün, çünkü konuklar bu yararlı jesti takdir edeceklerdir.

wedding website homepage with a desert backgroundwedding website homepage with a desert background

Britta ve Tyler’ın izniyle

Bir Çöl Şenliği

Bu destinasyon düğünü web sitesinin Arizona çölü ortamı için anında bir yer duygusu yaratmasını seviyoruz. Her sayfadaki ilk fotoğrafı görür görmez, bunun eğlenceli, rahat, açık havada bir düğün olacağını anlıyorsunuz.

couple posing on the main page of their wedding websitecouple posing on the main page of their wedding website

Catherine ve Shane’in izniyle

Sade Bir Estetik

Konukların kolayca inceleyebileceği minimalist bir düğün web sitesi oluşturmayı tercih eden bu çift gibi işleri basit tutun. Tüm düğün bilgilerini barındıran sade bir site isteyen çiftler için mükemmel bir örnek.

"Events" section of a wedding website providing details for the welcome party"Events" section of a wedding website providing details for the welcome party

Nathalie ve Eric’in izniyle

Kapsayıcı Bir Dokunuş

İki dilli bir düğüne mi ev sahipliği yapıyorsunuz? Bu çift, konukları için hem İngilizce hem de İspanyolca bilgiler paylaştı; hayatınızdaki insanları onurlandıran düşünceli ve kapsayıcı bir dokunuş.

a black and white wedding websitea black and white wedding website

Rebecca ve Scott’ın izniyle

Net Bir LCV Son Tarihi

Bir düğün web sitesinin en önemli işlevlerinden birini gözden kaçırmayın: LCV! Bu çiftin web sitesi son tarihi açıkça belirtmiş ve konukların zamanında yanıt vermesini sorunsuz hale getirmiş. (Şık siyah ve beyaz renk paletinin de zararı yok.)

plain pink wedding websiteplain pink wedding website

Dean ve Oriana’nın izniyle

Romantik Bir Estetik

Bu çiftin web sitesinin pembe arka planı ve suluboyadan ilham alan tasarımıyla işleri basit ama romantik tutmasına bayıldık. Tüm detayları misafirlerinizle zahmetsiz bir şekilde paylaşmanın görsel olarak çekici bir yolu.

a timeline of a couple's relationship historya timeline of a couple's relationship history

Kate ve Joe’nun izniyle

Bir İlişki Zaman Çizelgesi

Her geçen gün daha fazla çift, sitelerine ilişki zaman çizelgeleri ekliyor ve bir çift olarak ilk günlerinin ve en büyük anlarının geçmişe dönük fotoğraflarını paylaşıyor. Nerede olduğunuzu ve nereye gittiğinizi anmanın çok sevimli bir yolu.

wedding website FAQs pagewedding website FAQs page

Kayla ve Shelby’nin izniyle

Sağlam Bir SSS Sayfası

Çok günlük bir destinasyon düğününe ev sahipliği yapıyorsanız, çok fazla bilgi diye bir şey yoktur. Ne kadar çok ayrıntı o kadar iyidir, bu nedenle konuklarınızın olası her sorusunu yanıtlamak için güçlü bir SSS sayfası oluşturmayı düşünün.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir