Anasayfa » Düğün Planlama Rehberi » Düğün Alışverişi » Kır Düğünü İçin Abiye Elbise Önerileri
kır düğünü için abiye elbise önerileri, kır düğünü için abiye elbise

Kır Düğünü İçin Abiye Elbise Önerileri

Kır düğünleri ilkbahar ve yaz aylarının en çok sevilen düğün konseptlerinden biridir demek herhalde yanlış olmaz. Genellikle samimi ve coşku dolu bir düğün ortamının mevcut olduğu kır düğünlerinde gelin adaylarımızın nasıl bir gelinlik tercih etmeleri gerektiğine dair detayları Düğün Mekanına Uygun Gelinlik Seçimi yazımızda ele aldık. Gelelim kır düğününe katılacak davetlilerin nasıl tercihler yapması gerektiğine… Kır düğününde kadınların en çok düşündükleri nasıl bir kıyafet tercih etmeleri gerektiğidir. Hem düğün merasimine uygun hem de çok abartılı olmayan bir abiye elbise giymelisiniz. Peki bunun için kır düğünü abiye elbiseleri adına hangi elbise modelleri ve kumaşları tercih etmelisiniz, hemen cevaplayalım.

Kır Düğününde Giyilecek Straplez Abiyeler

İlkbahar ve yaz aylarında üst giyim ürünlerinde ve abiye elbise modellerinde en çok tercih edilen yaka modelleri arasında straplez yaka yer almaktadır. Straplez yaka elbiseler hiç kuşkusuz kır düğünleri için de en iyi alternatifler arasındadır. Eğer geniş omuzlara sahipseniz straplez elbise modellerinin sizin için uygun olabileceğini belirtebiliriz. Vücut şeklinize göre a formda ya da düz bir etek modeli tercih edebilirsiniz. Vücut şeklinize dair detayları Vücut Şekilleri ve Gelinlik Seçimi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

İlkbahar ve yaz aylarının enerjik havasını yansıtan bir renk tonu ile hafif ve uçuş uçuş kumaşlar kullanılarak tasarlanmış bir elbise modeli kır düğünü konseptine son derece uygun olacaktır. Bunun için pudra, pembe, lila, bej ve kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Organze, tül veya şifon kumaştan yapılmış elbiseleri de değerlendirmekte fayda var; kır düğünü sırasında hem rahat hem de şık bir görünüm elde etmek için ideal olabilir. Şık ve romantik bir tercih için ise diz üstü, dantel kullanımı ile illüzyon straplez görünümü verilmiş elbise modellerini denemenizi öneririz.

Kır Düğününde Giyilecek Uzun Abiyeler  

Kır düğünü için elbise modelleri tercihi, genellikle yaz aylarına uygun olan terletmeyen şifon ve tül kumaşlardan yapılanlardan yana olmaktadır. Eğer topuklarınıza kadar uzanan uzun bir elbise arayışında iseniz, size sunacağımız önerileri değerlendirebilirsiniz. Öncelikle elbise tercihlerinizde bedeninizi tanıyor olmanız ve ona göre seçimler yapıyor olmanız önemlidir.

Eğer armut vücut tipindeyseniz yani göğüslerinize oranla geniş basen bölgesine sahipseniz; tercih edeceğiniz elbise modellerinin basen bölgenizi kamufle etmesi gerekir. Bunun için üst bedeninde detaylar veya dekolte bulunan ve eteği belden itibaren genişleyen, A formdaki elbise modelleri sizin için son derece uygun olacaktır. Yaka tercihlerinizi eğer omuzlarınız geniş ise straplez ve halter yakadan yana yapabilirsiniz. Eğer omuzlarınız dar ise kayık yaka ile omuzlarınızı daha geniş gösterebilir, V yaka veya derin bir yırtmaç ile dikkatleri  göğüs bölgenize çekebilirsiniz.

Eğer kum saati vücut hatlarına sahipseniz yarım balık formunda elbiseler ile düğünün en dikkat çekici kadınlarından birisi olabilirsiniz. Bunun dışında belirtmemize gerek yoktur sanırım ama yine de söyleyelim orantılı bir vücuda sahip olduğunuzdan size ne giyseniz yakışır.

Dikdörtgen vücut hatlarına sahipseniz ve uzun bir elbise arıyorsanız sizin için en uygun elbise modellerinin eteği düz formdakiler olduğunu belirtebiliriz. V yaka ile veya derin bir yırtmaç ile dikkatleri göğüs bölgenize ve uzun bacaklarınıza çekebilirsiniz. Belinizin daha ince görünmesi için ise belinde kemer detayı olan elbiseler de sizin için son derece uygun olacaktır.

Gelelim dört temel vücut tipinin sonuncusu olan elma vücut tipine sahipseniz nasıl bir elbise modeli tercih etmeniz gerektiğine… Elma vücut yapısına sahip kadınların büyük göğüslere sahip olduklarını belirtebiliriz. Bununla birlikte uzun ve ince bacaklara da sahiptirler. Kıyafet tercihlerinizde göğüslerinizin daha küçük görünmesi için üst bedeni düz ve detay içermeyen modeller ile dikkatleri bacaklarınıza çekmek adına yırtmaçlı elbise modelleri sizin için en doğru alternatifler arasındadır.

Kır Düğünü İçin Kısa Elbise Modelleri  

Kır düğünü için mini ve midi boylardaki elbiseleri de denemenizi öneriyoruz çünkü çok yakışıyorlar. Özellikle dantel detaylar barındıran elbise modelleri ile hem şık hem de romantik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ayrıca saten veya tafta kumaştan yapılmış mini boylardaki modern çizgiler barındıran bir elbise ile düğünün yıldızı olabilirsiniz (tabi ki gelinden sonra). Asimetrik kesim önü kısa arkası uzun rengarenk desenli elbiseler, uçuş uçuş etekli şifon elbiseler de seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Bonus: Elbisenizle Uyumlu Bir Ayakkabı

Diyelim ki kır düğünü elbiseleri arasından bir tanesini seçtiniz. Fakat elbisenizin doğru bir tercih olmasının yanı sıra düğün alanında rahat hareket edebileceğiniz bir ayakkabı seçimi yapmanız da son derece önemlidir. Kır düğününde açık alanda, özellikle çimlerin üzerinde rahat yürüyebilmeniz adına tercih edeceğiniz ayakkabı modelleri kalın topuklu olabilir. Elbiseniz ile uyumlu olacak şekilde bilekten bantlı, önü kapalı veya ucu açık ayakkabı modellerinin yanı sıra kalın topuklu sandalet ayakkabı modellerinden birini de tercih edebilirsiniz. Topuksuz ayakkabı için ise sandalet ve ucu açık veya kapalı babetler seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Post navigation

  • Kır düğünü için elbise seçimi yapmak gerçekten çok zor ya ama abiye elbise önerileriniz ile birlikte gerçekten kafamda bir şeyler şekillenmiş oldu sizlere çok teşekkür ederim bu yazı için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir