Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Kiralık Gelinlik İsteyenler İçin Öneriler
kiralık gelinlik

Kiralık Gelinlik İsteyenler İçin Öneriler

Düğün hazırlıkları içerisinde gelin adaylarını en çok heyecanlandıran ve belki de en çok düşündüren süreçlerden birisi gelinlik alışverişidir. Gelinliğiniz için çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız ya da bir gün giyeceğiniz için çok fazla para vermek istemiyorsanız; gelinliğinizi kiralamak sizin için en uygun yöntem olabilir. Ayrıca çok pahalı bir gelinliği kiralama yolu ile oldukça uygun fiyata giyebilirsiniz. Peki kiralık gelinlik alırken nelere dikkat etmelisiniz, seçimlerinizi etkileyebilecek faktörler hangileridir? detayları ile öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gelinlikçileri Listeleyin

Gelinliğinize bakmaya gitmeden önce bulunduğunuz şehirdeki gelinlikçilere dair bir araştırma yapın. Hangi gelinlikçilerin gelinlik kiralama hizmeti de verdiğini öğrendikten sonra onların listesini çıkarabilirsiniz. Ardından tek tek bu gelinlikçileri ziyaret etmeniz gerekiyor.

Vücudunuza Uygun Gelinlik Modellerine Yönelin

Hayalinizdeki muhteşem gelinliği bulmak için gelinlikçileri gezmeye başladınız. Onlarca gelinlik modeli arasında kalmanızın önüne geçmek için ve size gerçekten yakışan gelinliği tercih edebilmeniz adına; vücut tipinize uygun gelinlik modellerine yönelmelisiniz. Örneğin muhteşem görünen balık formunda bir gelinlik; eğer armut vücut yapısına sahipseniz sizde istediğiniz etkiyi yaratmayacaktır. Bakmanız gereken gelinlik modelleri kalçalarınızı kamufle edecek kabarık etekli veya a kesim formunda olanlar olmalıdır. Kum saati vücut şekline sahipseniz ise dilediğiniz modeldeki bir gelinliği rahatlıkla giyebilirsiniz.

Düğün Konseptiniz Doğrultusunda Tercihler Yapın

Düğün konseptiniz ve düğün mekânınız da kiralık gelinlik modeli için hesap etmeniz gereken faktörler arasında yer alıyor. Otel düğünü veya havuz başı düğünü gibi şık ve gösterişli bir düğün tercih ediyorsanız; seçeceğiniz gelinliklerin de dikkat çekici olması gerekir. Kır düğünü, restoran düğünü gibi samimi ve doğal bir düğün ortamında evlenecekseniz romantik, sade ve doğal görüneceğiniz gelinlik modellerine yönelebilirsiniz.

Denemeden Kiralamayın

Gelinliğinizi kiralamak üzere gelinlik mağazalarını gezerken; gelinlikçilerin size sunduğu gelinlik seçeneklerinin bazılarının yalnızca kataloglarda yer aldığını görebilirsiniz. Kataloglarda yer alan ürünler siz istediğiniz takdirde getirtilebilmektedir. Eğer düğününüze epeyce zaman var ise katalog ürününü isteyebilirsiniz. Zamanınız kısıtlı ise üzerinize denemeden sipariş ettiğiniz gelinliğinizde, sorun yaşanması halinde zor durumda kalabilirsiniz. Bu nedenle gelinliğinizi denemeden kiralamamanızı tavsiye ederiz.

Son Provayı İhmal Etmeyin

Kiralık gelinlik olarak kullanacağınız gelinliğinizde bedeninize uygun olması adına tadilatlar yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda gelinliğinizi son kez prova etmeden teslim almayın. Düğün gününüzde istediğiniz gibi olmayan bol ya da dar gelen bir gelinlik ile canınızın sıkılmasını istemeyiz.

Gelinliğinizi Teslim Alırken Aldıklarınızı Kontrol Edin

Gelinlikçiniz ile gelinliğinizin yanı sıra duvak, gelin çiçeği ve saç aksesuarlarını da kiralayacağınız bir anlaşma yaptıysanız; gelinliğinizi teslim alırken size verilen pakette eksik bir şey olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Düğününüze az bir zaman kala ya da düğün gününüzde fark ettiğiniz eksik duvağınız sizin için büyük bir soruna dönüşebilir.

Farklı Modeller Denemeyi İhmal Etmeyin

Vücudunuzu tanıyorsunuz ve size hangi modelde gelinliklerin yakışacağını biliyorsunuz. Bu doğrultuda hayallerinizi süsleyen bir gelinlik modelini arıyor olabilirsiniz. Genel olarak baktığınız modeller dışında aklınızda olmayan ancak vücut şekliniz ile uyumlu diğer gelinlik modellerini de denemeyi ihmal etmeyin. Uzaktan baktığınızda size hitap etmeyen ancak denediğinizde adeta bir peri kızına dönüştüğünüz gelinlik modelleri ile karşılaşma olasılığınız çok yüksek.

Teslim Aldığınız Gelinliğinizi Düğünden Önce Mutlaka Deneyin

Düğün arifesinde artan stres ve koşturmaca dolayısı ile kilo vermeniz söz konusu olabilir. Çok yakın zamanda gelinliğinizi teslim almış olsanız da eğer hızlı kilo alıp veren bir yapınız varsa düğününüzden birkaç gün önce gelinliğinizi denemenizi tavsiye ederiz. Kısa sürede küçük bir müdahale ile mükemmel görüneceğiniz gelinliğiniz böylece düğün gününüz için hazır hale dönüşecektir.

 

 

Post navigation

  • Bence kiralık gelinlik mantıklı bir seçim. Ben kiralamıştım bütçe için gerçekten çok büyük bir fark koyuyor ortaya. Herkesin bir kere oluyo eğer anı hatıra takıntınız yoksa bütçenizde darsa en mantıklısı kiralamak

  • Makalede yer alan öneriler, kiralık gelinlik seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bilgi veriyor. Bu sayede, kiralık gelinlik seçiminde zorlananlar için iyi bir rehber olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir