Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Kış Düğünü Nasıl Yapılır?
Kış Düğünü Nasıl Yapılır?

Kış Düğünü Nasıl Yapılır?

Kış Düğünü Nasıl Yapılır?

Sade bir nikahtansa düğün yapmaya karar verdiniz ve o malum gün kış aylarına denk geliyor öyle mi? Tabi düğün dendiğinde akla ışıl ışıl bir hava ve sıcak yaz ayları geliyor olabilir. Hatta düğün biter bitmez törenden direk hava alanına geçmeyi düşünmüş olabilirsiniz. Ancak hayat bazen planladığımız gibi gitmeyebiliyor. Kimi salon bulamadığı için, kimi ailesi öyle istediği için, kimi de tamamen kendi tercihi olduğu için kış düğünü isteyebiliyor. Kış düğünlerinin de aslında kendine has bir havası olduğunu kabul edelim. İşte kış düğünleri nasıl yapılır sorusuna verilebilecek birkaç tavsiye niteliğinde yanıt.

Kış Düğünü İçin Öncelikle Düğün Mekanını Seçin

Kış düğünleri açık havada yapılmaz diye bir yanılgı var. Sanki kış düğünleri yalnızca salon düğünü olmak zorundaymış gibi. Elbette böyle bir zorundalık yok. Neden mi? Çünkü kış düğünlerine özel hazırlanan kış bahçeleri var. Üstelik bu bahçeler şeffaf malzemeler ile hazırlandığı için gökyüzünü görmek de mümkün. Bin bir çeşit bitki ve çiçek içinde evet demeye hazır mısınız?

Isıtıcı Olmalı

Düğününüze katılacak davetlilerin üşümesini istemezsiniz öyle değil mi? O halde kış düğünü yapacağınız mekanı önceden gezmenizde ve ısıtma sistemi hakkında bilgi almanızda fayda bulunuyor. Çünkü pek çok salonda ısıtma sistemi bulunmuyor ve bu düğünü yapacak çiftlere özellikle belirtilmiyor.

Gelinliğe Karar Verdiniz Mi?

Kış düğünlerinde hava soğuk olacağı için, gelin ve damadı da ciddi bir hastalık riski bekliyor olacaktır. Bu nedenle vamp ve açık gelimliklerdense, uzun kollu gelinlikler tercih edebilirsiniz. Üstelik bu gelinlikler hava ile de uyumlu olacağından ambiyans bir bütün olarak çok şık duracaktır. Unutmayın, sizler de bu ambiyansın birer parçasısınız. Ayrıca uzun kollu gelinlik giymem deyip, kestirip atmayın sakın. Çünkü çok hoş, vintage ve retro tarzda gelinlikler bulabilir, far yaratabilirsiniz.

Gelin çiçeğinizi Hazırlayın

Kış düğünlerinde, düğünün yapılacağı mekan ve gelinlik kadar, gelin çiçeği de büyük bir önem taşımaktadır. Takdir edersiniz ki soğuk bir kış gününde elinizde papatya ya da kır çiçeği taşımak tuhaf olabilir. Zaten böyle bir havada bu çiçekleri bulmak da oldukça zordur. Bunun yerine çam ağacının dalları ile süslenmiş bir demet taşıyabilir ya da tercihinizi mum çiçeklerinden, sümbülden ya da Atatürk çiçeğinden yana kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Yerine Bot

Evet, yanlış duymadınız, kış düğünü için açık bir ayakkabı yerine kalın, kışlık, beyaz botlar tercih edebilirsiniz. Üstelik bu botların gelinlik için özel hazırlanmış modellerini de bulabilirsiniz. Biraz tüy, biraz da topuk muhteşem görünmenizi sağlayacaktır. Üstelik sizi sistik gibi aş belası bir hastalıktan da koruyacaktır.

Kışlık Damatlık

Hep düğün mekanı, çiçek ve gelinlikten söz ettik. Peki ya damat! Elbette ki kış düğününe hazırlana damatlar için de bir önerimiz bulunuyor. Kalın, kışlık damatlıklar. Genellikle bu damatlıklar kadife kumaşından hazırlanıyor. Üstelik son derecede şık duruyor. Düğününüz dış mekanda olmasa dahi, hastalanma riskiniz çok büyük. Bu nedenle mevsime uygun, bu kaşlın damatlıkları seçebilir ve hem sağlığınızı garanti altına alabilir, hem de ambiyansı tamamlayabilirsiniz.

Davetiyeniz Sizi Bekliyor

Düğünden önce dağıtacağınız davetiyeler de en az düğün kadar önemlidir. Özenle seçilen bu davetiyelerin düğün tarihinden birkaç hafta önce hazır olması gerekir. Peki, hiç kış konseptli davetiye duydunuz mu? Evet, cevabınız hayır ise hemen araştırmaya başlayın. Çünkü kış düğünü yapacak çiftlere özel hazırlanan muhteşem, kış konseptli davetiyeler bulunuyor. Alın size kış düğününü fırsata çevirmenin bir yolu daha!

 

 

Post navigation

  • Kış düğünündeki, düğün fotoğraflarındaki manzaraların efsane olması beni kış düğünü yapmaya itiyor desem yalan söylemiş olmam 🙂

  • Her zaman hayalini kurduğum bir düğün… Bembeyaz karlar üzerinde eşimle birlikte karları eze eze yürümek… Sevdiklerimi etrafımda görmek… Bir yandan hafif hafif dökülen kar taneleri tabi tüm hepsi şimdilik hayal…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir