Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Romantik Bir Kış Düğünü İçin Tavsiyeler

Romantik Bir Kış Düğünü İçin Tavsiyeler

Kış düğünü her ne kadar düğün için genellikle ilkbahar ve yaz ayları tercih edilse de belki şartlar bunu gerektirdiği, belki de romantik bir kış düğünü istediğiniz için kış mevsimini seçmiş olabilirsiniz. Eğer seçiminiz bu yöndeyse bazı ayrıntılara dikkat ederek yıllarca hafızalarda kalacak, muhteşem bir düğün yapabilirsiniz. Üstelik kışın yapılan düğünlerde başta mekan fiyatları olmak üzere fiyatlar daha makul olacağı için harcamalar konusunda da eliniz biraz daha rahat olacaktır. İşte romantik bir kış düğünü yapmak için dikkat etmeniz gerekenler

Kış düğünü nasıl olur?

Kış Düğünü Önce Düğün Mekanı Seçimi

İşe önce mekan seçiminden başlamakta yarar var. Açıkçası mevsimin kış olması mekan seçimi konusunda biraz kısıtlayıcı oluyor. Neticede açık mekanları kullanamıyorsunuz. Diğer taraftan otellerin balo salonları, davetlilere leziz yemekler ikram edebileceğiniz restoranlar ve kış bahçeleri doğru süslemelerle mükemmel düğün mekanları olacaktır. Her ihtimale karşı mekanın iyi ısıtıldığından emin olun, ne davetlilerinizin üşümesini istersiniz, ne de hayallerinizi süsleyen bu özel günde kendiniz üşümek istersiniz.

Kış Düğünü Şatafatlı Süslemeler Seçebilirsiniz…

Kış mevsimi şatafatlı dekoru ve süslemeleri rahatlıkla kaldıracak bir mevsim. Düğün mekanı seçerken dekorasyonda gold detayların, şarap rengi, bordo ya da zümrüt yeşili gibi iddialı renklerin kullanıldığı bir mekan seçebilir ya da kullanacağınız şamdanlar, masa örtüleri, sandalye süsleri ve diğer süslemelerde bu tür seçimler yaparak benzer bir etki yaratabilirsiniz. Doğal çiçek kullanmak isterseniz de seçiminizi mor, bordo, fuşya gibi iddialı renklerde iri çiçeklerden yana kullanabilirsiniz.

Tabii, bu kadar şatafat benim için fazla diyorsanız diğer bir seçenek de kışla mükemmel uyum sağlayacak beyaz bir dekor ve kar yağmış görünümü olabilir. Beyaz masa örtüleri, sandalye süsleri, beyaz çiçekler ve kar efektinden yararlanabilir; kışla oldukça uyumlu romantik bir etki bırakabilirsiniz. Hatta şansınıza dışarıda da kar yağarsa masallardan çıkıp gelmiş gibi bir düğününüz olabilir.

Tüm Detaylar Bütünlük İçinde Olsun

Aslında mevsim fark etmiyor, iyi bir düğün konsepti için tüm detayların bütünlük içerisinde olması gerekiyor. Mesela düğün mekanının süslemelerinde gold süslemelere yer verdiyseniz davetiyelerde, nikah şekerinde, gelinlikte ve aksesuarlarınızda da gold ya da gold ile uyum sağlayacak detaylara yer vermeniz gerekiyor. Tüm bu detayların uyum içinde olmasını sağlamak kolay değil biliyoruz, ama düğününüzün mükemmel olmasını istiyorsanız biraz çaba sarf etmeniz gerekiyor. Aslında en iyisi bir düğün organizasyonu şirketiyle anlaşmak. Organizasyon şirketi hem yükünüzü azaltacak, hem de daha doğru seçimler yapmanız için size rehberlik edecektir.

Kış Düğünü için Gelinlik Seçimine Dikkat

Mevsim kış olunca, gelinlik seçimi de daha dikkatli olunması gereken bir konu. Düğün gününüzde kuaföre gidip – dönerken, fotoğraf çekimi sırasında, mekana giderken ve dışarıda geçirmeniz gereken diğer zamanlarda üşümemek için daha kalın kumaşlı, belki uzun kollu bir gelinliğe yönelmenizde fayda var. Eğer uzun kollu giymek istemiyorsanız dışarıdayken üzerinize alacağınız bir pelerin ya da etol de sorununuzu çözecektir. Ayakkabı seçimini de kapalı bir ayakkabıdan yana yapmak mantıklı olur. Tabii damadın da tedbirli olmasında yarar var. Ancak damat zaten smokin giyeceği için dikkat etmesi gereken tek konu seçimini biraz daha kalın kumaşlardan yana kullanmak.

Son olarak yaz ya da kış fark etmez. Düğün günü hayatınız boyunca hep hatırlayacağınız bir gündür. O gün her konuya pozitif yaklaşmaya dikkat edin ve yüzünüzden gülümsemenizin eksilmesine izin vermeyin. Bu hem kendi mutluluğunuzu hem de misafirlerinizin o günle ilgili hislerini etkileyecektir. Şimdiden mutluluklar dileriz.

Post navigation

  • Ben illa yazın kır düğünü olsun isteyenlerden değilim. Modern ve şık bir kapalı salonda kış düğünü de tercih edilebilir. Düğün sezonu bence tüm yıl boyunca devam eder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir