Anasayfa » Gelin Rehberi » Gelinlik » Kışın Gelinliğin Altına Ne Giyilir?
gelinlik seçimi

Kışın Gelinliğin Altına Ne Giyilir?

Düğün gününde mükemmel görüntüsü; gelinlik ve aksesuarları kusursuz saç ve makyajı ile kendini evrenin merkezi olan bir kraliçe gibi hisseden gelinler için bilhassa kışın gelinlik altına ne giyilir konusu da önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır.

Mükemmel ve aynı zamanda da seksi bir gelin hissi yaratmak için sadece bir gelinlik satın almak, uygun bir saç tasarımı ve makyaj yapmak, aksesuarlar giymek yeterli değildir. Bu konuda önemli bir nokta da gelinlik altına giyilecek iç çamaşırlar, jartiyer, çorap hatta korse gibi ayrıntıların da doğru bir şekilde seçilmesi olacaktır.

Kışın Gelinliğin Altına Ne Giymeli?

Kış Düğünlerinde Gelinlik Altına Giyilen İç Çamaşır Seçiminde Üç Altın Kural

Kendi düğün günlerinde hangi gelin adayı göze çarpmayan detayların bile mükemmel olmasını hayal etmez? Gelin açısından lüks ve seksi bir iç çamaşırı en az gelinlik kadar önemli bir ayrıntı oluşturur. Şimdi siz sevgili gelinlere kış düğünlerinde gelinlik altına giyilen iç çamaşırları seçerken dikkate almanız gereken üç altın kuraldan bahsedeceğiz.

İç Çamaşırı Rahat Olmalı

Hayatlarının en önemli günü olan düğün günlerinde gelin adayları; güzellik ve kusursuz bir görünümden feragat etmemek için aşırı rahatsızlık veren iç çamaşırlarına bile katlanmaya hazırdır. Fakat bu özel günde kendinizi; sert korse, düşen kayış ve askılar, elastik bantlar tarafından oluşan sürtünme ya da kayan çorap ve jartiyer içinde hayal ettiniz mi hiç? Bu olaylardan bir tanesi bile en sakin bayanı evlilik kutlamasında kızdırmaya, gerginlik yaratmaya yeter.

En mutlu ve kusursuz bir gülümseme içinde bulunması gereken anlarda; acıyan bacaklar, zor alınan nefesler,  düştü düşecek denilen çorap ya da jartiyer stresi içinde bulunmak ne kadar zorlayan bir sorun bütünü yaratır. Eğer gelin adayı daha önce hiç jartiyer ya da tanga iç çamaşırı giymedi ise; düğün gününden önce mutlaka deneyerek içinde rahat edip etmediği konusunda karara varmalıdır.

İç Çamaşırı Görünmez Olmalı

Gelinlik seçimi yaptıktan sonra ona uygun dışardan askı ya da çizgileri belli olmayacak iç çamaşır seçimi yapmanız gerekir. Kış düğünlerinde genellikle iki takım iç çamaşırı önerilir. Vücuda sıkıca oturan, rahat ve sıcak tutan iç çamaşırını tün gün ve gece giyerken akşamüzeri kutlama bitimine yakın istediğiniz diğer yedek seti giyme şansınız var. Kış düğünlerinde gelinlik altına giyilen iç çamaşırların seçtiğiniz gelinlik rengi ile aynı tonlarda olmasına dikkat edin.

İç Çamaşırı Gelinliğe Uygun Olmalı

Gelinlik altına giyilen iç çamaşırları aynı zamanda seçilen gelinlik modelinin zayıf ya da güçlü yanlarını vurgulayacak nitelikte olmalıdır.

Kışın Gelinliğin Altına Başka Ne Giyilebilir?

Kış Düğünlerinde Gelinlik Altına Giyilen Korseler

Gelinin vücuduna ince ve tonlu bir görüntü veren korseler; mideyi gizler, göğüsleri kaldırır, duruşu düzeltir. Bu nedenle bilhassa kış düğünlerinde gelinlik altına giyilen en önemli aksesuarlar arasında yer alır. Bazı korseler arkadan bağcıklı iken bazıları pürüzsüz iç çamaşırları kapsamında bulunan dantel detaylarla birleşip şık ve çekici bir hava yaratır.

Kumaştan yapılan ve sert dikişlere sahip olan korseler; kış düğünlerinde oldukça popülerdir. Bazı modelleri jartiyer ilaveli olan korseler; hassas ve ince dokuya sahip olan gelinlik modelleri için; dışarıdan fark edilme riski taşımasına bağlı olarak pek tercih edilmez.

Tayt ve Çoraplar

Kış düğünlerinde bir gelin için önemli aksesuarlar arasında yer alan tayt ve çoraplar; sıcak tutması yanında aynı zamanda bacaklara gelinlikle birlikte ayrı bir çekicilik ve uyum kazandırır. Jartiyer ve çorapların kayıma ya da düşmesini önlemek için silikon destekli modellerin seçilmesi gerekir.

Jartiyerler

Jartiyer kış düğünlerinde gelinin ana görüntüsünün önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Meraklı gözlerden gizlenen jartiyerler geline aynı zamanda kadınsı ve çekici bir hava katar. Bazı durumlarda jartiyerler direk lastik gibi bacağa takılırken bazı durumlarda belden aşağı inen dantellerle çorapları yukarı çeker. Korseye bitişik olan jartiyer modelleri kış düğünlerinde gelinlik altında oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Post navigation

  • Tayt giyilmesi önerim ama en baştaki yapmam gereken öneri bence kışın kesinlikle düğün yapmayın. Herkes günler sepete mi girdi diye düşünüyor ama düğün sahibi olmadan bunu anlamak zor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir