Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Kışın Gelinlik Üzerine Ne Giyilir?

Kışın Gelinlik Üzerine Ne Giyilir?

Kış aylarında evlenecek olan bir gelin için yürüyüş ve fotoğraf çekimi sırasında lüks ve oldukça ince olan bir gelinlik içinde üşüme endişesi; oldukça önemli bir ayrıntı oluşturmaktadır. Bir gelinin sokakta geçirmek zorunda kalacağı zaman dilimi düşünüldüğü zaman kışın gelinlik üzerine ne giyilir sorusu gündeme gelecektir.

Doğal olarak kış aylarında sokağa çıkarken giyilen palto, mont ya da ceketler gelinlik için uygun olmayan ayrıntılardır. Gelinliğin büyülü görüntüsünü yok etmeyecek dış giyim kıyafetleri ya da gelinlik üzerine giyilecek önemli detaylar konusunda çok farklı seçenekler bulunmaktadır.

Kışın gelinlik üzerine ne giyilir?

Kışın Gelinlik Üzerine Giyilen Aksesuarlar

Kışın gelinlik her gelin muhteşem bir prense gibi görünmeyi hayal eder. Düğün tarihiniz kış aylarına denk geldiyse moralinizi bozmayın; soğuk havalarda da harika bir gelinlik tasarımına sahip olabilir, üzerine giyilen tamamlayıcı alternatiflerle şık ve zarif görüntüyü bozmadan hava şartlarına karşı tedbirler alabilirsiniz. Kış mevsiminde bir düğün yapmaya karar verdi iseniz; gelinlik üzerine giyilene ve gelini sıcak tutacak farklı alternatifler bulunmaktadır.

Kürkler

Kışın Gelinlik ile uyumlu renk ve tonlarda seçilen kürk mantolar; kış düğünlerinde oldukça popüler bir tercih oluşturmaktadır. Prenses kesim gibi kabarık gelinlik modelleri ile bele kadar olan kısa kürkler kullanılırken; denizkızı gibi dar kesim gelinliklere uzun, manto şeklinde yapay ya da doğal kürkler giyilebilir. Kürklerin uzunluğu tamamen gelinliğin modeline bağlı olarak değişmektedir. Eğer kış gelinlikleri için kürk tercih ediyorsanız; beyaz renk dışında gri, kahverengi krem gibi farklı renk tonlarında kürk seçenekleri de kullanma şansına sahipsiniz.

Başlıklar

Dışarda bulunduğunuz süre içinde eğe saç modeliniz uygunsa; başa sıcak bir bandaj, şapka, kulaklık takma şansınız da bulunmakta. Bu tür ayrıntılar hem saç ve makyajın rüzgâr ya da diğer hava şartlarına maruz kalarak bozulmasını önler hem de kalkan gibi koruma görevi üstlenir. Gelinlik kış modellerinin üstüne giymek için tasarlanan pelerinlerin kullanılması durumunda, başlıklarından da yararlanma şansına sahipsiniz.

Eşarp ve Şal

Kış mevsiminde düğün planı yapan gelinler için; gelinlikle birlikte kullanacakları gelinlik üstüne alınan harika eşarp ve şal tasarımları bulunmaktadır. Neredeyse her gelinlik modeline uygun olan şal tasarımları 2020 gelinlik kış tasarımlarında oldukça yaygın olarak gündeme gelmekte. Parlak bir ton uygulanan şal ve eşarplar bilhassa fotoğraf çekimlerinde oldukça mükemmel kareler oluşmasına destek veriyor.

Eldivenler

Kış düğün temalarında çekici bir alternatif olan eldivenler çeşitli boylarda tasarlanmış. Bileklere kadar olan eldivenler yanında dirsek hatta omuza yakın bir yere kadar uzanan eldivenler dantel, saten ya da kola sımsıkı yapışan lastikli bir dokuya sahip olabiliyor.

Bolero

Bilhassa kış düğünlerinde gelinler tarafından yoğun ilgi gören bolerolar; gelinlik üzerinde hem iç mekânda hem de dış mekânda kullanılmakta. Bolerolar kürkten, örmeden, dantel ya da satende yapılabilmekte. Dantel ve saten bolerolar genellikle kapalı alanlarda gelinlikle bütünleşirken; kürklü ve örme bolerolar dış alanlar açısından oldukça uygun bir gelinlik tamamlayıcı üst alternatifi oluşturmaktadır.

Pelerinler

Gelinlerin kış mevsiminde rahat olmasına etki eden önemli aksesuarlardan biri de gelinlik üzerine giyilen pelerinler olmaktadır. Bu özel tasarım pelerinler bazen kürk şeklinde bazen de gelinlik kumaşına uygun olan yoğun dokulara sahip olan kumaşlarla tasarlanmıştır. Geline şık bir tamamlayıcı görünüm veren pelerinler 2020 kış gelinlik modasında şapkalı ve şapkasız olarak iki ana gruba ayrılmaktadır. Kış gelinliklerinde kullanılan pelerinler hem soğuktan hem de yağmur gibi kötü hava şartlarından gelini koruyup sıcak tutmaktadır.

Post navigation

  • Ceket veya parke giyilebilir serin olursa. Bunun dışında eğer aksesuar için ise yazıdaki gibi eldiven güzel bir tercih olabilir.

  • Kürk gerçekten güzel durabilir. Keza eldiven de son zamanlarda oldukça çok tercih ediliyor ve benimde hoşuma gidiyor. Benimde tercihlerim bu listedeki gibi olurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir