kız kıza bekarlığa veda partisi, kadınların bekarlığa veda partisi, kızlar bekarlığa veda partisinde

Kız Kıza Bekarlığa Veda Partisi

Son zamanlarda düğün hazırlıkları sürecinde trend olan uygulamalardan birisi de kadınların bekarlığa veda partisidir. Damat adayına erkek arkadaşlarının hazırladıkları çılgın bekarlığa veda partileri aşina olunan bir durum. Kadınların düzenlemiş oldukları bekarlığa veda partisi ise kına gecesinin ritüellerinin, numaradan ağlamanın ve nispeten resmi havasının tam tersine gelin adayının en yakın kız arkadaşları ile toplanıp eğlencenin dibine vurabilecekleri bir parti konsepti. Siz de evlenmeden önce en yakın kız arkadaşlarınızla unutulmaz bir parti yaşamak isterseniz bekarlığa veda partisi de yapılacaklar listenize eklenmeli. Bunun için neler yapmalısınız, hangi hazırlık aşamalarını halletmeniz gerekiyor, anlatıyor olacağız. Ayrıca yazımızda değineceğimiz eğlenceli ve farklı parti konseptleri de ilginizi çekebilir. Hazırsanız parti zamanı!

Birlikte Bekarlığa Veda Partisi Organize Edelim

En az 2 hafta önceden bekarlığa veda partinize kimleri davet edeceğinizi, kabaca kaç kişinin geleceğini belirlemeniz iyi olur. Çünkü partinizi yapacağınız mekanı arayarak rezervasyon yaptırmanız gerek. Eğer bekarlığa veda partisini evde yapacaksanız ise çok aceleci davranmanıza gerek yok.

Bazı gelin adayları yazın hafta sonu tatilinden faydalanarak bekarlığa veda partisini kutlamak ve aynı zamanda tatil yapmak için arkadaş gruplarıyla birlikte Antalya, Çeşme, Bodrum’a gidiyor. Eğer bu fikir size de mantıklı geldiyse planlamalara birkaç ay önceden başlamak daha doğru olacaktır. Malum, bu dönemlerde mekanlar dolu ve uçak biletleri pahalı olabiliyor.

Mekana karar verirken rahat dans edebileceğiniz, ikramlıkların lezzetli olduğu bir yer seçmenizde fayda var. Süslemeler ise tamamiyle size kalmış.

Bekarlığa Veda Partisinin Olmazsa Olmazları

Birlikte Gülüp Birlikte Ağladığınız Arkadaşlar

Şimdiye kadar hep birlikte olduğunuz, birlikte ne aşk acıları ne ayrılıklar atlattığınız; pijama partilerinde sabahlara dek dedikodunun dibine vurduğunuz kardeşten öte kız arkadaşlarınız bekarlığa veda partinizin ilk olmazsa olmazıdır. Bulunduğunuz şehre göre bekarlığa veda partisini bir mekanda organize edebileceğiniz gibi evinizin salonunda samimi bir ortamda da yapabilirsiniz. Daha önce defalarca toplaştığınız kız arkadaşlarınız ile bu sefer toplanma amacınız bekarlığa veda; biraz daha renkli ve çılgın bir konsept.

Esprili Pankartlar

Bekarlığa veda partinizi biraz renklendirmek adına kullanabileceğiniz parti malzemelerinin yanı sıra esprili pankartlar da yaptırarak arkadaşlarınıza dağıtabilirsiniz. Üzerinde “oynamayan evde kalsın”, “düğünden önce son çıkış”, “darısı başıma”, “bütün kızlar toplandık” gibi eğlenceli sözlerin yer aldığı pankartlar dakikalarca kahkaha atmanızı sağlayabilir.

Ver Coşkuyu! Tefler, Dümbelekler

Tefler ve dümbelekler ile müziğe ritim tutarken coşkulu bir şekilde dans da edebilirsiniz. Evinizde düzenleyeceğiniz bekarlığa veda partisi için profesyonel bir ekipten destek alabilirsiniz. Müzik ve dansları ile çok renkli ve unutulmaz bir bekarlığa veda partisi ortamı sağlayabilirler. Bunun için partinize bir dansöz çağırabilirsiniz. Biraz daha iddialı ve çılgınca birşeyler yapmak istiyorsanız ise erkek dansçılar da seçeneklerinizin arasında yer alıyor.

Gelin ve Nedimeleri için Duvaklar

Önceden düğünün havasına girmek isteyen gelin adaylarımız, partilerinde buna uygun aksesuarlar kullanabilirler. Bunun için kendinize beyaz tül duvak, kız arkadaşlarınız için ise pembe tül duvak alabilirsiniz. Ayrıca dans figürlerinizi daha iyi gösterebileceğiniz dans kemeri de alabileceğiniz parti malzemelerinin arasında yer alabilir.

Kız Arkadaşlarınıza Unutulmaz Hediyeler

Kız arkadaşlarınıza bu geceyi hatırlatacak hediyeler alabilirsiniz. Üzerinde esprili notlar yazan minik el ve dudak kremi, ruj, oje gibi makyaj malzemeleri, kına keseleri ve kutuları alabileceğiniz hediyeler arasında. Ayrıca gelinin ismine göre özel hazırlanmış el zilleri veya pudra ponponlarını da listeye ekleyebilirsiniz. Son olarak, o güne özel davetlilerin bileklerine takabilecekleri fiyonklar veya üzerilerine giyecekleri eğlenceli tişörtler bastırabilirsiniz.

Eğer partiyi evde yapmayı düşünüyorsanız misafirleriniz için saydıklarımızın yanında damat maskelerini ve otrişleri de hazır etmeyi unutmayın. (Gelin adaylarımız ise damat maskesi yerine bekarlığa veda tacı takabilirler.)

Hediyeleri Açma Zamanı

Kız arkadaşlarınız da size bekarlığa veda gecenizde hediyeler sunacaktır. Hediye paketlerinizi açmadan önce hazırlıklı olmanızda fayda var. Bizden uyarması, paketlerin içlerinden çok şaşıracağınız hediyeler çıkabilir. 

Eğlenceli Oyunlar

Hazır en yakın kız arkadaşlarınızla bir araya gelmişken kahkaha atmaktan yorulacağınız çok eğlenceli aktivitelere imza atabilirsiniz. Hayır hayır, dedikodu yapmaktan bahsetmiyoruz. Pek tabi dedikodu da yapabilirsiniz ancak bu gece için eğlenceli aktiviteler arasında oyun oynamak var. Şişe çevirmece, doğruluk mu cesaret mi, tabu oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer alıyor.

Fotoğrafsız Olmaz

Fotoğraf konusu da önemli tabi. Bekarlığa veda partinizin her anında fotoğraf çekilmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında fotoğraflarınıza bakarken yüzünüzde geniş bir gülümseme ile o geceyi hatırlamak hoş olacaktır.

Bekarlığa veda partisi öncesinde birkaç arkadaşınızı fotoğrafçı başları ilan edebilirsiniz. Fakat gecenin sonunda “acaba fotoğraflarda güzel çıktım mı”, “yeterince fotoğraf çektik mi” gibi sorular sizi kaygılandırmasın istiyorsanız bir etkinlik fotoğrafçısıyla da anlaşabilirsiniz. Sonuçta bu akşamın bir tekrarı olmayacak değil mi?

Eğer organizasyon fotoğrafçılığı konusunda uzman biriyle çalışacaksanız nişan ve düğün fotoğraflarınızı çekecek olan ekiple anlaşabilirsiniz. (Bu sayede fiyat konusunda daha fazla pazarlık hakkınız olacaktır.) Merak etmeyin, parti süresince fotoğrafçının varlığını bile hissetmeyeceksiniz.

Pasta ve İkramlıklar

Günün anlam ve önemine uygun bir görsel içeren bekarlığa veda pastanız ve kurabiye gibi ikramlıklar da geceye renk katacak ve uzun süren gecenin sonunda atıştırmalık ihtiyacınızı giderecektir. İsterseniz kurabiyelerinizi gelinlik ya da gelin ayakkabısı şeklinde de yaptırabilirsiniz. Pasta için ise genellikle komik ve hatta biraz müstehcen tasarımlar tercih ediliyor.

Bonus: Erkek Dansçı veya Dansöz

Bekarlığa veda partinizde dans etmesi için erkek bir dansçı, kimilerine göre biraz fazla abartı, kimilerine göre ise gayet normal bir istek olabiliyor. (Tabi mekanın buna uygun olup olmadığını netleştirmeniz önemli bir detay.) Biz kararı size bırakıyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

  • Bekarlığa veda partisi düğünden önceki arkadaşlarla yapılan en önemli etkinlik.

  • Kız kıza bekarlığa veda partisi erkeklerin yaptığı gibi olmaz. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir