Küçük Alanlar İçin Mükemmel Kurnaz Katlanır Yemek Masası Tasarımları

Günümüzde çoğu evde ayrı yemek alanları bulunmuyor. Daha küçük aileler nedeniyle gereksiz olabilir ya da diğer mobilyalar yemek alanı olarak kullanıldığından gerekli olmayabilir. Ev iç mekanlarında değişen trendlerle birlikte – mutfaklarda kahvaltı tezgahları ve ailelerin bir araya gelmesi için ayrı odalar – yemek odaları arka plana itiliyor. Aslında çok fazla şeye ihtiyaç duymazlar ve her büyüklükteki eve ya da alana dahil edilebilirler.

Çok fonksiyonlu mobilyalar yeni bir kavramdır. Çok yönlü, çok yönlü ve hareketlidirler. Kullanılmadıkları zaman da kullanılabilir ve saklanabilirler. Günümüzde var olan alan kısıtlamaları nedeniyle, kullanılmadıkları zaman katlanabildikleri için akıllıca bir seçimdir. Katlanabilir yemek masası tasarımları gibi çok işlevli mobilyalar, özellikle küçük alanlarda ve sadece evdeki ana faaliyetlerin – uyumak, yemek pişirmek, eğlenmek – dikkat çektiği ve diğer her şeyin arka plana atıldığı evlerde değerlidir. Çok amaçlı mobilyalar genellikle normal mobilyalardan daha karmaşık ve zekicedir, çünkü bunları inşa etmek ve özel ihtiyaçlara göre uyarlamak bir miktar ustalık gerektirir.

Katlanır yemek masaları yıllar içinde oldukça fazla çeşitlilik ve değişim göstermiştir. Ağır gıda ve diğer malzemelerle yapılan büyük ve hantal masalardan, küçük evler ve kısıtlı alanlar için mükemmel olan hafif ve zengin özelliklere sahip parçalara dönüştüler. Onlara sahip olmak tatmin edici. Kullanılmadıkları zaman duvara asılabilir, katlanabilir veya başka bir işlevi yerine getirmek için kullanılabilirler.

Katlanır yemek masası tasarımları arasında, özellikle yer sıkıntısı çeken evinizde en iyi ne yapabileceğiniz konusunda size fikir verebilecek birkaç akıllı tasarım var.

Katlanır Yemek Masaları Küçük Alanlara İyi Uyum Sağlar

Evde pek çok kolaylık sunan katlanır yemek masaları, her türlü davete küçük bir sihir katar. Bir an oradalar ve bir an sonra yok oluyorlar ya da kaldırılabiliyorlar. Bir dizi sınırsız olasılık ve kolaylık sunarlar. Küçük alanlar için birçok farklı katlanır yemek masası çeşidi arasında en popüler olanı açılır kanatlı çeşittir. Klasik bir country tarzı olan bu masanın kenarları katlanarak konsol masası olarak kullanılabilir. Bunların bazılarında çekmece saklama alanı da bulunur. Evin içinde hareket ettirilebilirler ve ihtiyaç duyulduğunda kullanışlıdırlar.

Folding Dining Tables For Small Spaces, This Table Can Be Folded Down And Used As A Console TableFolding Dining Tables For Small Spaces, This Table Can Be Folded Down And Used As A Console Table
Balkon veya Sundurma İçin Katlanır Yemek Masası

Geniş Aileleri Oturtmak İçin Genişletilebilir Yemek Masası

Expandable Dining Tables Are Kind Of Foldable Tables That Expand From A Small Console Table To A Large OneExpandable Dining Tables Are Kind Of Foldable Tables That Expand From A Small Console Table To A Large One
Bir Odanın Boyutuna Göre Ayarlanabilen Genişletilebilir Yemek Masaları
Maximise small spaces with space-saving home interiors

Depolu Duvara Monte Yemek Masası Tasarımları

Duvara monte yemek masaları, adından da anlaşılacağı gibi, kullanılmadıkları zaman duvara kaldırılabilen katlanabilir masalardır. Akıllıca bir mobilya parçası olan bu masalar küçük alanlar için mükemmeldir, katlanabilir ve hatta alt tarafı boyanarak gizlenebilir. Bu tür bir masa, yukarı çekildiğinde veya aşağı itildiğinde açılan bir depolama alanına da sahiptir. Duvara monte yaprak modeli son derece yer tasarrufu sağlar. Duvara monte yemek masaları yeni bir tasarım değildir. Daha önce de kullanılmışlardır ancak Hindistan’da yeniden ortaya çıkmışlardır. Bu masalar küçük evlerde mutfaklar ve yemek odaları arasında bir ayırıcı olarak da yerleştirilebilir.

Wall Mounted Dining Tables Are Foldable Tables That Can Be Lifted Up To The Wall When Not In UseWall Mounted Dining Tables Are Foldable Tables That Can Be Lifted Up To The Wall When Not In Use
Mutfağa Bitişik Duvara Monte Küçük Yemek Masası – Saklaması ve Kullanması Kolay

Farklı İhtiyaçlara Uygun Ayarlanabilir Yemek Masası

Adından da anlaşılacağı gibi, ayarlanabilir yemek masaları yükseklik ve genişliklerinin yanı sıra farklı ihtiyaçlara göre de ayarlanabilir. Bacaklarını uzatmak ve yüksekliği artırmak için çapraz ayaklara veya teleskopik mekanizmalara sahiptirler. Her türlü işlevin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ayarlanabilirler. Ayarlanabilir yemek masaları için popüler masa üstü tasarımları dikdörtgenler veya dairelerdir. Bunlar çoğu ev iç mekanına uyum sağlar ve çocuk odalarına da dahil edilebilir. Yuvarlak ayarlanabilir yemek masaları kavisli seksiyonel koltuklarla iyi uyum sağlarken, dikdörtgen olanlar diğer mobilya türleriyle iyi uyum sağlar. Ayarlanabilir yemek masaları, kitap ve kağıtları saklamak veya diğer eşyaları gizlemek için oturma yerlerinin kolayca depolanmasını da sağlar. Genellikle imal edilmiş gıda ve metal veya hafif malzemelerden yapılırlar.

Adjustable Dining Table To Suit Different NeedsAdjustable Dining Table To Suit Different Needs
Üretilmiş Gıda ve Metal veya Hafif Malzemelerden Yapılmış Ayarlanabilir Yemek Masaları.

Çeşitli Amaçlar İçin Dönüştürülebilir Yemek Masası

Modern mobilya harikalarından biri de dönüştürülebilir yemek masasıdır. Dönüştürülebilir olması, tamamen farklı bir mobilya parçasına dönüşmesini ve herhangi bir anda ailenin ihtiyaçlarına göre ayarlanmasını sağlar. Kutu masa, karşılaşacağınız en yaygın tasarımdır. Normal formdayken kompakttır ancak yaprakları genişletilebilir ve bir yemek masasının tezgahına dönüştürülebilir. Sağlamdır, depolama olanağı sağlar ve kolayca manevra yapılabilir. Bu tasarımların çoğu, yüksekliği yönetmek için ayarlanabilir ayarlarla birlikte gelir. Konsol masaları, kahveden yemek masasına dönüşebilen dönüştürülebilir masaların bir başka örneğidir. Küçük bir çalışma masası boyutunda olan bu masa, birkaç mekanizmanın ayarlanmasıyla çok daha büyük yükseklik ve genişlikte bir mobilyaya dönüştürülebilir.

Convertible Dining Table For Varied Purposes, That Go From A Coffee To A Dining TableConvertible Dining Table For Varied Purposes, That Go From A Coffee To A Dining Table
Küçük Bir Ev İçin Dönüştürülebilir Yemek Masası Çeşitli Amaçlı Masalara Dönüştürülebilir

Bu tür katlanır yemek masası tasarımları çeşitli malzemelerden üretilir, ancak hareket ihtiyaçları nedeniyle daha hafif olanlar için daha uygundur. Ayrıca ahşap siyahı, parlak kahve grisi, ceviz ve beyaz parlak gibi farklı yüzeylerde de mevcutturlar. Günümüzün modern evleri, ihtiyaç duyulan her yere uyum sağlayabilen ve gidebilen mobilyalara ihtiyaç duyuyor. Yer tasarrufu sağlayan ve katlanabilir yemek masası tasarımları bu ihtiyacı mükemmel bir şekilde karşılıyor.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir