Küçük Evler İçin Yerden Tasarruf Sağlayan Merdivenler

İşte küçük bir evde en iyi şekilde çalışan merdivenler hakkında bilmeniz gereken her şey.

Evinizdeki en göz ardı edilen yeri düşünün, kullanmayı düşündüğünüz ya da herhangi bir estetiğe veya planlamaya ihtiyaç duymadığını düşündüğünüz son noktayı? Herhangi bir tahmininiz var mı? Cevap merdivenler! Merdivenler çift katlı evlerde önemli bir tasarım unsurudur. Büyük bir eve tasarım bir merdiven yerleştirmek basit bir iş olsa da, tasarım hatalarının ortaya çıkması için fazladan kare alanın olmadığı küçük bir eve merdiven yerleştirmek zordur. Merdivenler aynı anda hem işlevsel hem de şık olmalıdır.

Her santimin değerli olduğu küçük boyutlu evlerde, bir merdiveni akıllıca ve doğru yaklaşımla tasarlamak önemlidir. Bu nedenle, merdivenin altında mevcut alanı optimize eden kompakt merdiven tasarımlarını dahil etmek çok önemlidir.

Çok mu fazla bilgi? Sizin için daha basit hale getirelim. Bugün size küçük evler için yerden tasarruf sağlayan merdiven tasarımları hakkında bilmeniz gereken her şeyi sunuyoruz, hadi başlayalım!

Küçük Evlerde En Çok Hangi Merdiven Tasarımları İşe Yarar?

Sarmal merdivenler, geniş tasarımlı merdivenlere kıyasla daha az yer kapladıkları için küçük evler için popüler bir seçim olmaya devam ediyor. Çoğu insanın dikkat etmediği şey, spiral merdivenlerin çekici görünmelerine rağmen özellikle küçük evler için işlevsel bir seçim olmadığı gerçeğidir.

Ayrıca, yaşlı ve çocukların bulunduğu bir ev için de güvenli bir seçim değildir. Evinizin düzenine bağlı olarak kompakt, köşe veya düz bir merdiven kullanmanızı öneririz. Bu tasarımlar size altta ek depolama alanı olarak yeterli alan bırakacak veya ayrı bir ünite ekleyecektir. Çarpıcı göründüklerinden de bahsetmeye gerek yok! İşte küçük evler için yerden tasarruf sağlayan favori merdiven tasarım fikirlerimizden bazıları.

Altında Çekmeceli Kiler Bulunan Köşe Merdiven

Bunun mümkün olduğuna inanabiliyor musunuz? Evet, mümkün! Bu özel tasarım köşe merdiven, merdivenin altına depolama alanı eklemek amacıyla tasarlanmıştır. Kapları, çeşnileri ve diğer tüm mutfak malzemelerini saklamak için kolay çıkarılabilen raflara sahip bir çekmeceli kiler, küçük bir ev için yerden tasarruf sağlayan mükemmel bir merdiven tasarımı fikri. Dolayısıyla, ayrı bir oda ayırmak için yeterli alan olmadığında, bir gömme kiler yaratmanın zamanı gelmiştir. Merdivenin tasarımı da son derece şık. Geleneksel ahşap ve demir korkuluklar yerine cam kullanılmış, bu da onu son derece şık modern evler için mükemmel bir eklenti haline getiriyor. Basamaklar ayrıca görünümü birbirine bağlayan siyah granit taşla kaplanmış.

Space saving corner staircase design with a pull out pantry underneathSpace saving corner staircase design with a pull out pantry underneath

Açık Kitaplıklı Kompakt Merdiven

Yeriniz çok azsa veya çekmeceli kiler fikrinden hoşlanmıyorsanız, kendinize açık bir kitaplık ve merdiveninizin altında bir teşhir ünitesi tasarlamaya ne dersiniz? Bu akıllı tasarımın bir diğer iyi yanı da, bir tanesini dahil etmek için çok fazla alana ihtiyaç duymamasıdır. En dar merdiven tasarımının altına da sığabilir. Açık kutulu raflar, kitaplarınızı ve dergilerinizi yığmak, küçük saksı bitkilerini veya vitrin parçalarını ve aksi takdirde özel bir alanı olmayan diğer tüm bibloları yerleştirmek için harika bir noktadır.

Space saving staircases for small homes with an open bookshelf for storageSpace saving staircases for small homes with an open bookshelf for storage
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Altında Bar Ünitesi Bulunan Klasik Bir Merdiven Tasarımı

Evinizin iç mekanlarında geleneksel bir dokunuştan hoşlanıyorsanız, bu dar merdiven tasarım fikri mükemmel bir tasarım seçeneğidir. Demir korkuluklara sahip bu klasik ahşap merdiven, altında sallanan bir bar ünitesi ile özel olarak yapılmıştır. Birden fazla çekmece, açık raflar, şarap mahzeni ve çekici bar tabureleri ile bir uzantı kombinasyonu, bunu evler için harika bir yer tasarrufu hack’i haline getiriyor! Kaplamalar ve renk paleti yukarıdaki merdivenle uyumludur ve evin estetiğine uyum sağlar. Bunun gibi yerden tasarruf sağlayan bir merdiven tasarımı, hafta sonları arkadaşlarını ve meslektaşlarını sadece mutfak dolaplarından şişe çıkarmak için davet etmeyi seven modern çiftler için mükemmeldir!

Space saving classic staircase design for small homes with a bar unit underneathSpace saving classic staircase design for small homes with a bar unit underneath

Ayakkabı Ünitesi ile Yerden Tasarruf Sağlayan Dar Bir Merdiven

Her ev sahibinin ayakkabı koleksiyonunu sergileyebileceği ya da tozdan uzak tutabileceği bir gömme dolabı olmayabilir. Bu dar merdiven tasarımı, ahşap malzeme sayesinde sadece eve sıcak bir katkı sağlamakla kalmıyor. Altındaki ayakkabı ünitesi, evdeki tüm ayakkabılar için özel bir yer sağlar, böylece yatak odasının her yerine, fuayenize veya oturma odanıza dağılmazlar ve yalnızca alanınızı karıştırmazlar.

Narrow space saving staircase for small houses with a shoe unitNarrow space saving staircase for small houses with a shoe unit

Çalışma Alanlı Minimalist Köşe Merdiven

Bunun gibi bir çalışma bölümüne sahip basit ama çarpıcı bir merdiven, küçük bir evde olması gereken bir şeydir. Yaşadığımız evin büyüklüğü ne olursa olsun hepimizin bir çalışma alanına ihtiyacı vardır. Bu tasarım, basamaklarda ahşap plakalar ve altında çalışma masası olarak yüzen bir çıkıntı ile basit bir merdiven tasarımına sahiptir. Tüm tasarım, endüstriyel ve minimalist iç tasarım tarzının bir karışımıdır.

Minimalist corner staircase design with a study spaceMinimalist corner staircase design with a study space
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Ve işte bu kadar! Umarız bu fikir, stil ve işlevselliğin mükemmel bir karışımı olan akıllı bir merdiven tasarımı seçmek olduğunu bildiğinize göre bilinçli bir karar vermenize yardımcı olur!

Ayrıca Okuyun:

  • Hint Evleri için 9 Merdiven Tasarım Fikri
  • Farklı Merdiven Türleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir