Mekanınızı Anında Yükseltecek 7 Balkon Aydınlatma Fikri

Evinizde bir balkona sahip olmak az lüks değildir ve doğru ışıkları eklemek bu alanın havasını yükseltir.

Bugünlerde Hintli bir evde özel bir balkon nadiren görülüyor. Pek azı dairelerinde balkon lüksünün tadını çıkarabilse de, evdeki herkesin ihtiyaçları için mükemmel olan bir balkonu korumak ve tasarlamak daha da zordur. Bunu göz önünde bulundurarak, Hindistan’daki eviniz için yaygın olarak kullanılan yedi balkon aydınlatma fikrini derledik.

Biyofilik Bir Balkon İçin Antika Lamba Direğinden Esinlenen Işık

Bu antik esintili ışık gibi duvar aplikleri, özellikle küçük bir balkon için iyi bir balkon aydınlatma fikridir. Çok fazla ışıkla abartmayı seven biri değilseniz harika bir seçimdir. Eğlenceli, küçük ve balkon alanınızı aydınlatmak için yeterlidirler.

Bu ışıklar hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir ve yeterli değilse LED şeritler veya peri ışıkları ile eşleştirilebilir. Bununla birlikte, kendi vintage cazibelerini taşırlar ve antika eklektik bir havayı seven biriyseniz, bu antik esintili modern ışıklar eviniz için mükemmel bir balkon aydınlatma fikridir.

Wall light decoration ideas for balcony in an antique-inspired style
Balkonunuz için şık duvar ışıklarını deneyin

Büyük Bir Sarkıt Işık ve LED Spotlarla Balkon Tavan Aydınlatma Fikirleri

Ortam ışığından biraz daha fazlasına ihtiyacınız varsa, antika duvar ışıklarını daha güçlü ve iyi aydınlatılmış bir şeyle değiştirebilirsiniz. Tavanda büyük bir sarkıt ışık ve bir grup LED spot ışığı cennette yapılmış bir eşleşmedir.

Mükemmel bir balkon aydınlatma fikridir ve ister en sevdiğiniz şarabı yudumlamak, ister kitap okumak ya da sadece eski arkadaşlarınızla sohbet etmek isteyin, arkadaşlarınız ve ailenizle geçireceğiniz akşamlar için doğru havayı yaratır.

Balcony ceiling lighting ideas with ample pendant light and led spotlights set the right mood for the eveningBalcony ceiling lighting ideas with ample pendant light and led spotlights set the right mood for the evening
Doğru havayı yaratmak için balkon aydınlatma fikirleri

Kağıt Lambalarla Balkon Dize Aydınlatma Fikirleri

Dize ışıkları, özellikle dış mekan ve balkon aydınlatma fikirleri için Hint evleri arasında defalarca favori olmuştur. Herhangi bir durum olsun ya da olmasın mükemmeldirler. Resimde görüldüğü gibi balkonun duvarlarına gelişigüzel asılan bu klasik Edison ampuller daha da iyi.

Kağıt lambalar, dize ışıkları ve zemin lambaları, diğer bir deyişle şişedeki DIY ışıkları arasında çarpıcı bir denge sağlar ve eviniz için bir balkon dize aydınlatma fikri olarak mükemmellikle eş anlamlıdır. Burası sevdiklerinizle vakit geçirmek için büyülü bir alan değil mi?

Balcony string lighting ideas with paper lamp blends wellBalcony string lighting ideas with paper lamp blends well
Romantik bir akşam için balkon aydınlatma fikirleri
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Kamış Lambalı Balkon Tavan Aydınlatma Fikirleri

Minimalist, büyüleyici ve ev içi aydınlatmada her daim yeşil olanlardan biri de tavan aydınlatması olarak kamış kapaklardır. Bu kamış fenerler balkon alanınıza rustik bir karakter katar.

Balkon aydınlatması için dekorasyon fikirleri arıyorsanız ve düzgün, temiz ve göz yormayan bir şey istiyorsanız, bu kamış lambalar işinizi görecektir. Bunları daha fazla DIY aydınlatma, dize ışıkları veya seçtiğiniz LED şeritlerle de tamamlayabilirsiniz.

Balcony ceiling lighting ideas with cane lamp adds a rustic touch to the spaceBalcony ceiling lighting ideas with cane lamp adds a rustic touch to the space
Baston lambalar balkonunuza rustik bir dokunuş katar

Ev Partileri ve Kutlamalar İçin Balkon Peri Işık Fikirleri ve Yer Lambaları

Partiye hazır olmak ve geniş balkonunuzda arkadaşlarınızı ve ailenizi ağırlamak, sosyalleşmeyi seven bireyler için şık bir harekettir. Bu balkon, rahat zemin ışıkları, oturma düzenleri ve tavana asılan bitkilerle farklı balkon aydınlatma fikirlerinin bir karışımını içeriyor.

Başlangıç olarak, dilediğiniz bir Edison ampullü ip ışığı seçin ve bunları tavanın yanı sıra balkonun korkuluklarına da asın. Görünümü tamamlamak için rüya kapanları, rahat dekoratif yastıklar ve mumlarla boho tarzına geçebilirsiniz.

Balcony fairy light ideas with floor lamps are ideal for house partiesBalcony fairy light ideas with floor lamps are ideal for house parties
Ev partileri için mükemmel bir boho balkon

Balkonunuz İçin LED Yukarı-Aşağı Aydınlatma Fikirleri

Doğası gereği modern olan yukarı ve aşağı ışıklandırma trendi, yakın zamanda ev içi dünyasını kasıp kavurdu. Bu çarpıcı ahşap panel ve koyu ahşap çıtalar gibi panelli duvarlarda mükemmel görünüyorlar. Bunları tuğla kaplı duvarları ve çıplak tuğlalı balkon tasarımlarını güzelleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Bu LED Yukarı-Aşağı çakmaklar balkonunuz için iyi bir seçimdir ve dikey bir bahçe, çim zemin ve bitkilerin yanı sıra kamış koltuklar ve bir masa ile birlikte kullanılabilir.

Small balcony lighting ideas with LED up-down lightingSmall balcony lighting ideas with LED up-down lighting
Biyofilik bir balkon alanı için LED yukarı-aşağı aydınlatmalar

LED Arkadan Aydınlatmalı Raflar ile Duvar Aplik Balkon Aydınlatma Fikri

Her şey başarısız olduğunda, ahşap panelli duvara monte edilen bu balkon lambaları gibi duvar aplikleri denemek isteyeceğiniz bir seçimdir. Bu apliklerin modası asla geçmez ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir.

Balkon aydınlatma fikriniz için bir yerine birden fazla duvar aplikleri de tercih edebilirsiniz. Bunları benzer tasarıma sahip LED spotlar veya tavan lambaları ile eşleştirin ve gitmeye hazırsınız.

Wall sconce balcony lighting ideas with led backlit shelvesWall sconce balcony lighting ideas with led backlit shelves
Her daim yeşil bir balkon havası için duvar aplikleri

Balkonunuz için ışık seçmek zorlu bir görev olabilir, ancak bu 7 muhteşem balkon aydınlatma fikrinin karar vermenize yardımcı olacağını umuyoruz.

Blogda:

  • Bu Ev Aydınlatmaları ile Evinizi Aydınlatın
  • Eviniz İçin Teras Aydınlatma Fikirleri

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir