Modern İç Mekanlara Tam Uyan 8 Ev Tapınağı Tasarımı

Ev tapınak tasarımı çoğu Hint evi için zorunludur. Bu nedenle, iç temanızla neyin harika olacağını görmek için yüzlerce ibadet odasına göz atmanız şaşırtıcı değildir. Neyse ki, doğru yere geldiniz. DesignCafe’de, ev tasarlarken ev tapınak tasarımlarını ek bir parça olarak ele almıyoruz. Tapınak tasarımının evin iç mekan kurgusuna mükemmel bir şekilde uymasını sağlıyoruz. İşte bu yüzden evler için asla şablon mabetler tercih etmiyoruz. Her evin kendine özgü bir havası olduğunu biliyoruz ve bu nedenle modern ev tapınak tasarımlarını evlere göre kişiselleştiriyoruz.

Bu blogda, evler için favori Hindu tapınak tasarımlarımızdan bazılarını sunuyoruz. Bunlar, kendi dua alanınızı seçebilmeniz için farklı stil ve estetiklere sahip. Öyleyse ne bekliyorsunuz? Özenle seçilmiş mandir tasarımlarımıza göz atın ve size en uygun olanı seçin.

Modern İç Mekanlar İçin Jaali Ev Tapınağı Tasarımı

Bu jaali piramit ev mandir tasarımı modern Hint daireleri için harika olacaktır. Kompakttır ve evinizin herhangi bir köşesine kolayca sığabilir. Mandir tasarımı, geleneksel bir jaali tasarımına sahip muhteşem ahşap işçiliği gerektirir. Mandir, mekana parlaklık katan parlak turuncu bir piramit çatıya sahiptir. Bu mandir tasarımı bir büyük idol veya iki ila üç küçük idol için idealdir. Evinizde trafiğin az olduğu bir köşe seçin ve bu çarpıcı ev mandirini kurun.

Modern home temple design with jaali works great for Indian apartments
Jaali işi ile muhteşem bir ahşap ev tapınağı tasarımı

Minimalist İç Mekanlar İçin Basit Bir Ev Mandir Tasarımı

Basit tasarımlardan hoşlanıyorsanız, işte size bir tane! Bize dua köşelerinin de basit olabileceğini hatırlatan bir ev tapınağı tasarımı. İdolünüzü yerleştirebileceğiniz tek bir ahşap raf. Böyle bir tasarım için sağlam bir ahşap tahta kullandığınızdan emin olun. Ahşap bir raf yerine, duvara monte edilmiş bir tapınak tasarımı için mermer bir levha da kullanabilirsiniz. Bu tür bir tapınak küçük evler için idealdir. Yer tasarrufu sağlar ve çok zarif görünür.

Buddha idol on a wall-mounted floating white wooden shelf acts as a small mandir at homeBuddha idol on a wall-mounted floating white wooden shelf acts as a small mandir at home
Küçük alanlar için basit bir raflı ev tapınağı tasarımı
Are you looking for traditional pooja room designs?

Zamansız Büyük Bir Mermer Ev Tapınağı Tasarımı

Mermer tapınaklar sonsuza dek var olmuştur ve bunun bir nedeni vardır! Onlar zamansızdır. Mermer, görkemli görünen cömert bir çekicilik getirir. Dolayısıyla, özel bir mandir odanız varsa, bu mermer ev tapınağı tasarımını tercih edin. Oda, odanın tam ortasında yer alan mermer bir mandir çerçevesi ile kirli beyaz bir mermer döşemeye sahiptir. Tapınak çerçevesinin altında dini kitapları ve diğer mandir temellerini saklamak için kullanılabilecek bir raf bulunur. Bu mandir ayrıca dualarınızı sunarken rahatça oturabileceğiniz bir çift gri döşemeli pufla birlikte gelir. Asılı diyalar mandire geleneksel bir çekicilik katar.

Marble temple design for home comes with a shelf beneath that can store religious booksMarble temple design for home comes with a shelf beneath that can store religious books
Depolama alanına sahip mermer bir ev tapınağı tasarımı

Ayrıca, Ev İçin Mermer Pooja Mandir Tasarımları Hakkında Okuyun

Mükemmel Ortamıyla Mermer Oyma Bir Ev Tapınağı Tasarımı

Bu, eviniz için bir başka muhteşem mermer tapınak tasarımıdır. Çarpıcı ve doğal görünen muhteşem bir mermer oyma ünite ile birlikte gelir. Tabandan tavana yüksekliği, mandir köşesine büyük bir çekicilik katar. Mandir ünitesi, idolleri yerleştirmek için iki mermer levha ile birlikte gelir. Bu mandir tasarımı kendi evlerinde yaşayan insanlar için idealdir. Mandirin görkemli tasarımı size gerçek bir mandire gitme hissi verecektir. Bu nedenle, düzenli tapınak müdavimleri için mükemmel bir ortam!

Carved marble temple design for home adds a grand appealCarved marble temple design for home adds a grand appeal
Eviniz için muhteşem bir oyma mermer tapınak tasarımı

Yatak Odası İçin Şık Bir Ev Tapınağı Tasarımı

Birçok insan yatak odalarında küçük bir dua köşesi olmasını ister. Ancak bu, özellikle alan kısıtlamaları nedeniyle zorlaşır. Bununla birlikte, tasarım ninjalarımız yerden tasarruf etmenin ve yine de yatak odasına bir mandir eklemenin harika bir fikir olduğunu düşündüler. Bu ev tapınağı tasarımı modüler gardırop ile birlikte geliyor. Mandir çerçevesi gardıropla aynı laminat kaplamaya sahiptir. En iyi yanı ise bu mandir tasarımının altında saklama dolaplarının bulunmasıdır. Mandir, ana idolün yanı sıra küçük idolleri de yerleştirebileceğiniz her iki tarafında birkaç küçük raf bulunan kırmızı lamine MDF jaali tasarımına sahiptir.

God's idol is placed on a storage cabinet, which is attached to a modular wardrobe in the bedroomGod's idol is placed on a storage cabinet, which is attached to a modular wardrobe in the bedroom
Yatak odası için yerden tasarruf sağlayan küçük bir tapınak tasarımı

Doğal Bir Görünüm İçin Kontrplak Ev Tapınağı Tasarımı

Siz de bizim gibi doğal görünümlü tasarım estetiğini seviyorsanız, bu ev tapınak tasarımı tam size göre. Raflı ve çekmeceli hafif ahşap kontrplak bir mandir ünitesidir. Ünite evin trafiği az olan herhangi bir alanına yerleştirilebilir. Orta boy bir idolün yanı sıra dini kitapları yerleştirmek için yeterli alana sahiptir. Ferahlatıcı bir dua alanı yaratmak için mandir alanını iç mekan bitkileriyle dekore edebilirsiniz. Bu Hindu tapınağı tasarımı, ince tapınak tasarımlarını tercih eden insanlar için idealdir.

Plywood temple design unit for modern homesPlywood temple design unit for modern homes
Modern evler için basit bir kontrplak ev tapınak ünitesi
Modular interiors by DesignCafe: 20% OFF

Jaali Kapılı Uzun Bir Ev Tapınak Ünitesi

Bu, ilginç bir tasarıma sahip uzun bir tapınak ünitesidir. Tapınak mutfağın köşesine yerleştirilmiştir. İdol rafı mutfak rafı ile aynıdır ve ünite mutfağın iki temel dolabını çevreler. Mandiri mutfaktan ayırmak için ahşap çerçeveli iki uzun jaali kapı kullandık. Bu, tapınak ünitesini çevreliyor ve mutfak tezgahı ile dolaplarını kullanarak modüler bir ev tapınağı tasarımı oluşturuyor. Mandir ünitesinin arka planı, geleneksel çekiciliği vurgulayan bir jaali dekorasyonuna sahiptir.

Mandir temple with jaali doors in the open kitchen areaMandir temple with jaali doors in the open kitchen area
Jaali kapılı uzun bir ev mandir tasarımı

Mermer Cum Ahşap Ev Tapınağı Tasarımı

Mermer ve ahşabı bir arada kullanmak yerine, evinizdeki tapınak tasarımı için mermer ve ahşabın bu mükemmel karışımını tercih edin. Pooja ünitesi, idolü yerleştirmek için mermer bir levha ile mermer bir arka plana sahiptir. Mermer levhanın altında, mandirin temel malzemelerini saklamak için açık ve kapalı raflara sahip ahşap bir dolap bulunmaktadır. Mandir, karmaşık geleneksel dekorasyona sahip iki büyük jaali ahşap kapı ile birlikte gelir. Süslemeli ahşap kapılar, dua alanınızı vurgulayan muhteşem bir etki yaratır.

Marble cum wooden temple design for home blends perfectlyMarble cum wooden temple design for home blends perfectly
Mermer ve ahşaptan yapılmış görkemli bir ev tapınağı tasarımı

Doğru ev tapınağı tasarımını seçmek, evinizin iç mekanlarında inanılmaz bir fark yaratabilir. Bu nedenle her zaman evinizin iç mekanının geri kalanıyla uyumlu bir pooja ünitesi seçmelisiniz. Bu nedenle, alanınız için doğru tapınak tasarımını bulmak için farklı malzemeler ve stiller seçmekten çekinmeyin. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, bize ulaşmaktan çekinmeyin. O zamana kadar dua etmeye ve inanmaya devam edin.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir