Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Mükemmel Balayı Geçirmeniz İçin İpuçları

Mükemmel Balayı Geçirmeniz İçin İpuçları

Mükemmel bir balayı Rüyalarınızın gerçek olduğu muhteşem bir düğün töreninden sonra muhteşem bir balayı tatilini de hak ettiniz. Düğününüzün kusursuz olması için her detay ile tek tek ilgilenmek, bitmeyen hazırlık süreçlerini yönetmek sizi biraz yormuş olmalı. Bu yorgunluğu ve stresi atmanın en güzel yolu ise sevdiğiniz kişi ile yani resmi olarak kocanız oluyor kendisi; güzel bir balayı tatili geçirmek.

Mutlu ve huzurlu bir balayı geçirmek evliliğiniz boyunca eşinizle olan diyaloğunuzu etkileyecektir. Mutlu başlangıçlar beraberinde devam eden mutluluğu da getirecektir. Mümkün olduğunca balayı tatilinde hedefiniz dinlenmek ve eşinizle birbirinize zaman ayırmak olmalı. Kısa sürede çok fazla yer değiştirerek yapacağınız bir balayı tatili sizi ekstra yormak dışında çok keyifli hissettirmeyebilir. Hiç unutamayacağınız bir balayı tatili geçirmek isterseniz önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Nikâh Şekeri

Mükemmel balayı için bütçenizi belirleyin!

Mükemmel bir balayı tatili adına yapabileceklerinizin sınırı yok isterseniz dünyanın öbür ucunda denize girebilirsiniz. İsterseniz ülkemizin tatlı bir tatil beldesinde balayınızı geçirebilirsiniz. Balayı tatilinizi planlarken dikkate alacağınız en önemli husus elbette bütçeniz olacaktır. Gönül isterdi ki sınırsız bir bütçe ile istediğiniz yere gidin. Ancak gerçekçi olmak gerekirse her bütçeye uygun çok mutlu olabileceğiniz pek çok balayı alternatifi mümkün. Bütçeniz doğrultusunda yurt içi, yurt dışı, otel olanakları ve sunulan imkanlar neticesinde tatil seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.

Mükemmel Balayı Nasıl Geçirmek İstersiniz?

Mükemmel bir balayı tatilinizden beklentiniz nedir? Sıcacık kumlar üzerinde uzanıp, terleyince serin sulara atlamak mı? Eşsiz doğal güzellikler arasında eşiniz ile el ele dolaşmak mı? Bilmediğiniz bir ülke ve şehri eşiniz ile keşfetmek mi? Balayı konseptinize karar verdikten sonra yine bütçeniz doğrultusunda; tatilinizi planlayabilirsiniz. Romantik balayı otelleri evlilik ilk günlerini geçirmek adına doğru bir tercih olabilir.

Önceliklerinizi Belirleyin! Mükemmel Balayı İçin Olmazsa Olmaz!

Mükemmel bir balayı tatilinizi planlarken sizin için olmazsa olmaz dediğiniz şeyleri maddeleyin. Örneğin temizlik konusunda çok titizseniz konaklayacağınız yere vereceğiniz paradan kısmamanız gerekir. Beş yıldızlı otel konforunda konaklamak sorun yaşamamanız adına gereklidir. Yemeye çok önem veriyorsanız yine tercihlerinizde mutfağı zengin bir şehirde veya iyi yemekler yapılan bir otelde konaklamanız gerekir. Gezme ve eğlence sizin için ön planda olacaksa yine seçimlerinizi bu doğrultuda yapmanız gerekmektedir.

Sürprizlere Hazırlıklı Olun. Mükemmel Balayı Süprizlerle Dolu!

Özellikle yurt dışında balayı yapmayı planlıyorsanız, her ihtimali değerlendirebileceğiniz b planlarınız olmalı. Otel, konaklama, yeme – içme gibi konularda sorun yaşama ihtimalinize karşın neler yapabilirsiniz araştırıp gitmenizde fayda var. Paranızın kaybolması ihtimaline tedbir almanız adına üzerinizde çok fazla nakit taşımayıp, paranızı küçük desteler halinde farklı yerlere koyabilirsiniz. Özellikle Avrupa’da yan kesicilik oranlarının biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Eşinize Odaklanın. Mükemmel Balayı için Önce Eşiniz!

Anı yaşamak ve mutlu anılar biriktirmek oldukça önemlidir. Bazı şeyleri bir kere yaşayabilirsiniz. Geriye dönüp baktığınızda görmek isteyecekleriniz mutlu anılar olmalı. Balayı tatilinizi yaşarken her ne olursa olsun odaklanmanız gereken şey eşiniz olmalı. Olumsuz deneyimler ya da aksilikler yaşasanız dahi hayatınızın aşkı ile sonsuza kadar birlikte olacağınızı düşünün ve rahatlayın.

Mükemmel Balayı Vize Pasaport İşlemlerinizi Zamanında Halledin

Yurt dışı balayı tatili planlıyorsanız; vize ve pasaport işlemlerini son dakikaya bırakmanızı öneririz. Bazen ilgili ülke konsolosluklarından vize talebinize red gelebiliyor. Böyle bir durum yaşanması ihtimalini göz önünde bulundurarak tekrar başvuru yapabileceğiniz bir zamana sahip olmalısınız.

Mükemmel Balayı için Seyahat Acentalarından Yardım Alabilirsiniz

Özellikle yurt dışında balayı yapmak isteyen çiftlerimizin seyahat danışmanlarından yardım almaları aksilikler yaşama ihtimaline karşı iyi bir önlem olabilir. Bu konuda tecrübeli olduklarından size sunacakları seçeneklerde sorun yaşama ihtimaliniz daha azdır.

Önemli Evrakların Tek Çantada Toplanması

Özellikle yurt dışı seyahatinizde her zaman yanınızda bulundurmanız gereken vize ve pasaport gibi önemli evraklarınızı tek bir çantada toplamanızı öneririz. Bu çanta kolayca üzerinizde taşıyabileceğiniz ancak kaybolma ve çalınma ihtimali az olan bir çanta olabilir. Örneğin önden askılı orta boy bir çanta işinizi görecektir. Evrakların bölünmesi ve bilhassa uçakta yanınıza almayacağınız valizlerde olması; valizinizin karışması veya kaybolması gibi hallerde büyük sorunlar yaşamanıza ve balayı tatilinizde olumsuz deneyimler yaşamanıza neden olabilir.

Post navigation

  • Mükemmel bir balayı herkesin hayali. Ben daha çok kültürel ve tarihi bir balayı içeren bir tatili tercih ederim

  • Biz eşimle toplu tatil yerlerinden ziyade (otel vs.) villa tercihinde bulunduk. Kendi evimizde hissettiğimiz müthiş bir balayı oldu böylelikle. Kalabalık sevmeyenler için bence çok iyi bir seçim olabilir iyi bir araştırmayla beraber.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir