Mükemmel Bira Fabrikası Düğününü Planlama Rehberiniz

İster rüya gibi bir bahçe, ister bir balo salonu, ister tarihi bir kilise ya da güzel bir sahil arıyor olun, mükemmel düğün mekanını bulmak için sayısız seçenek var. Bir başka benzersiz fikir? Düğününüzü bir bira fabrikasında yapmak -özellikle de favori içeceğiniz butik biraysa.

Bira fabrikalarının estetiği modernden endüstriyel olana kadar çeşitlilik gösterir ve birçoğunun düğüne ev sahipliği yapmak için geniş bir alanı vardır. Ayrıca, eğer bir butik bira aşığıysanız, bar planlarınız da hazır demektir! Bir bira fabrikasının siz ve eşiniz için ideal olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Mekânınıza sormanız gereken sorulardan dekorasyon fikirlerine kadar bir bira fabrikası düğününün nasıl planlanacağı hakkında bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Neden Bira Fabrikası Düğünü Seçmelisiniz?

Bira fabrikası düğünü herkese göre değildir, ancak siz ve eşiniz butik birayı seviyorsanız, bir bira fabrikasında tanıştıysanız veya hatta biriniz bir bira fabrikasında çalışıyorsa, bu mükemmel bir seçim olabilir. Valley & Company Events’in kurucuları Aleah ve Nick Valley, “Bir bira fabrikası düğünü, biradan, bira üretim sürecinden ve biralar ile mutfak yemeklerini eşleştirmekten hoşlanan bir çift için sürükleyici ve eğlenceli bir yer olabilir” diyor. “Bir bira fabrikası çiftlerin mimari veya estetik açıdan da ilgisini çekebilir; bira üretim sürecini konuklara gösteren endüstriyel bir bira fabrikası veya klasik tuğla bina bira fabrikası hoşlarına gidebilir.”

Uzmanla Tanışın

Aleah ve Nick Valley, Seattle, Washington merkezli bir düğün ve etkinlik planlama şirketi olan Valley & Company Events’in kurucularıdır.

Doğru Bira Fabrikası Mekanı Nasıl Bulunur?

Düğününüzü bir bira fabrikasında yapmak söz konusu olduğunda, büyük olasılıkla herhangi bir bira fabrikası işinizi görmeyecektir. Öncelikle, favori bira fabrikanızın ister içeride ister dışarıda etkinliklere ev sahipliği yapabileceğini ve planladığınız konuk listesini karşılayabileceğini teyit etmeniz önemlidir. Ardından, estetik ve diğer olanaklar hakkında düşünün.

Aleah ve Nick Valley, “Duvarları içinde karakteri olan, misafirler için bir deneyim sunan ve aynı zamanda temiz olanaklara sahip bir bira fabrikası arayın” diyor. “Bira imalathaneleri çalışma alanları olduğundan, hangi ekipman, makine ve aletlerin konuklar tarafından görülebileceğinin farkında olun. Mutfak alanının yeterli olduğundan emin olmak ya da düğün için bir mutfağa ihtiyaç olup olmadığını belirlemek için mutfak veya planlama ekibinizle birlikte mutfak alanını inceleyin.”

Rezervasyon Öncesi Sorulması Gereken Sorular

Bira fabrikasına bağlı olarak, bazılarının büyük gününüzün lojistiğini planlamanıza yardımcı olacak yerinde bir koordinatörü olabilir. Diğerleri ise mekânı sunabilir ancak planlamanın geri kalanını size ve düğün planlayıcınıza bırakabilir. Rezervasyon yapmadan önce, özellikle de gerçek bira fabrikası alanında ev sahipliği yapacaksanız, ekipman ve güvenlik konusunda personelle görüştüğünüzden emin olun. Erişim veya dekor açısından yasak olan bazı ekipman parçaları olabilir.

Tadım odasının halka kapalı olup olmayacağını veya kapalı olup olamayacağını sorun. Güne bağlı olarak, satıcıların ne zaman erişebileceğini bilmeniz için saat kaçta kapanacağını kontrol etmeniz gerekebilir. Aleah ve Nick Valley, “Birçok bira fabrikasında, mekanlar önceki günler için satın alınabiliyor ve bu da teslimatlar ve kurulum için bolca zaman sağlıyor” diyor.

Ayrıca, özellikle bira ve yemek eşleştirmeleri sunmayı planlıyorsanız, birlikte çalışmayı tercih ettikleri ya da talep ettikleri şefler, yiyecek içecek sağlayıcıları ya da yiyecek kamyonları olup olmadığını kontrol etmek de önemlidir.

Bira Fabrikası Düğün Dekoru Fikirleri

Düğününüz için ideal bira fabrikasını seçtikten sonra, sıra kişiliği en güzel şekilde nasıl aşılayacağınızı düşünmeye gelir! Elbette, her şeyi basit tutmayı ve bira fabrikasının havasının kendi adına konuşmasına izin vermeyi seçebilirsiniz.

Örneğin, bira fabrikası sevdiğiniz cam eşyaları sunmuyorsa, elle üflenmiş bir seçimle yükseltmeyi düşünün veya özelleştirilmiş bir bira bardağı veya monogramlı bir bira koozie’si ekleyin. Aleah ve Nick Valley, kutlamaları çok daha unutulmaz kılmak için beyaz eldivenli bir bira dökme servisi ile özel bir musluk duvarı oluşturmayı öneriyor. “Happy hour zamanını, bira bardakları, simit ve yemek pişirme istasyonu ve şerbetçiotundan yapılmış büyük avize halkalarıyla tamamlanmış bir bira bahçesi havasına dönüştürün” diyorlar. Masaların üzerine şerbetçiotu serpmek ya da masanın ortasına uzun bir çelenk yerleştirmek güzel bir doku ve yeşillik katar.

İster içeride ister dışarıda olsun, dize ışıkları herhangi bir bira fabrikası düğününe harika bir ektir ve çiçek düzenlemeleri için stand olarak hizmet etmek üzere yaşlandırmak için mevcut ahşap fıçılardan yararlanır. Çiçekleri tutmak için bira şişeleri veya kutuları, hatta bira fıçılarından oluşan bir koleksiyon kullanmak da masa süslemeleri için harika seçeneklerdir.

Bira Fabrikası Düğün Menüsü Fikirleri

Bir bira fabrikası düğünü planlamanın en iyi yanlarından biri, menünüzle alışılmışın dışında düşünebilme yeteneğidir. Aleah ve Nick Valley, gün boyunca beklenmedik atıştırmalıklarla yaratıcı olmayı öneriyor. “Bazı biralar baharatlarla iyi gider, bazıları ise keskin peynirler veya deniz ürünleriyle eşleşir” diyorlar. “Örneğin, ithal peynir kursu ile bira uçuşları, daha baharatlı bir menü ve yüksek bar atıştırmalıkları ile bir tane sunun. Yürüyen bir bara sahip olmak yerine, akşam yemeği servisi sırasında konuklarınıza her yemek için masa başında bira servisi yapın.”

Daha gündelik bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? Birçok bira fabrikasının günlük olarak yaptığı gibi bir yemek kamyonu getirin! Odun ateşinde pişen bir pizza kamyonu, bir taco kamyonu, bir barbekü kamyonu, hatta hamburger ve patates kızartması yapan bir yemek kamyonu bile harika bir eşleşme sunacaktır.

Hangi biraların sunulacağını seçmek için bira fabrikasıyla birlikte çalışırken, çeşitliliği aklınızda tuttuğunuzdan emin olun. Bazı konuklar cesur bir IPA tercih ederken, diğerleri gevrek ve ferahlatıcı bir pale ale veya Pilsner’ı sevebilir. Bira fabrikası üretiyorsa karışıma meyveli bir şeyler eklemeyi sorun. Meyveli bir bira veya ekşi bir bira, genellikle çok fazla bira içmeyen konuklar için harika seçeneklerdir. Bira fabrikasına bağlı olarak, sadece bu durum için özel bir bira üretilmesi için önceden çalışmak bile mümkün olabilir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir