Nancy Meyers Filminden Çıkma Bir Düğün Nasıl Planlanır?

Konu romantizm olduğunda, aşkın özünü kimse Nancy Meyers kadar iyi yakalayamaz. Father of the Bride daki büyüleyici aile dinamiklerinden It’s Complicated ‘ın gösterişli estetiğine ve The Holiday‘deki sıcacık, iç açıcı sahnelere kadar Meyers’in filmleri büyüleyici anlatılar yaratma konusunda bir ustalık sınıfıdır. Bu nedenle Meyers’in kendine özgü tarzını taklit etmek, düğün gününüzü sofistike ve sıcak bir karışımla yüceltmenize yardımcı olabilir.

Etkinlik yöneticisi Farizah Willems, “Unutulmaz bir atmosfer yaratmak için tasarlanmış havadar mekanlar, zarif pastel paletler ve tuhaf bir cazibe dokunuşu hayal edin” diyor. Düğün planlamacısı Kelsey Johnson ise “Zamansız, romantik ve sıcacık bir düğün hayal edin” diye ekliyor. Hepsinden iyisi mi? Nancy Meyers estetiği, günün havasını yakalamak için hangi unsurları dahil edeceğinizi bilmeniz koşuluyla, ister arka bahçede bir kutlama yapmayı tercih edin ister bir destinasyon şenliğine ev sahipliği yapın, her yerde elde edilebilir.

Uzmanla Tanışın

  • Farizah Willems Hyatt Regency Aruba Resort, Spa & Casino’da etkinlik planlama müdürüdür.
  • Kelsey Johnson ise Orlando, Florida’daki Simply Enchanted Events’in sahibi ve baş düğün planlayıcısı.

Burada her iki uzmandan da Nancy Meyers filmlerinden fırlamış bir düğüne nasıl ev sahipliği yapılacağını anlatmalarını istedik. Mekandan dekora ve moda önerilerine kadar bilmeniz gereken tüm planlama ipuçları ve diğer ayrıntılar için okumaya devam edin.

Nancy Meyers’tan Esinlenen Düğün Estetiği Nedir?

Johnson, Nancy Meyers esintili bir düğün estetiğinin abartısız zarafet ve kır evi cazibesinin bir karışımı olduğunu, çünkü film yapımcısının filmlerinin hepsinin iyi hissettiren, sıcak bir havaya sahip olduğunu açıklıyor. Willems, “Nancy Meyers, aileleri bir araya getiren ve her zaman nostaljinin izlerini taşıyan filmleriyle tanınıyor,” diye ekliyor.

Yani, bu tipik olarak üst düzey enstalasyonları veya ultra dramatik düğün unsurlarını çağrıştıracak bir estetik değildir. Bunun yerine yumuşak ışıklandırma, taze çiçekler ve VIP’leriniz için özel anlar yaratmayı düşünün. Gün, sizin ve eşinizin aşk hikayesini bir araya getiren küçük, kişisel ayrıntılarla süslenmiş, zahmetsizce sofistike hissettirmelidir. Mekanın tropik bir kaçamak ya da kendi rahat arka bahçeniz olması fark etmez, önemli olan modern zarafeti bir tutam tuhaflıkla harmanlamaktır.

Nancy Meyers’tan Esinlenen Bir Düğün Nasıl Planlanır?

Nancy Meyers filminden bir sahne gibi hissettiren bir düğün planlamak, ayrıntılara dikkat etmeyi ve sofistike bir yetenek gerektirir. Johnson’a göre çiftler, Meyers’in filmlerinde görülen zamansız zarafeti yansıtan bir mekan seçerek işe başlamalıdır; örneğin şirin bir malikane veya modern ve tarihi unsurların bir karışımına sahip manzaralı bir açık alan. Dekora gelince, konukları rahatlamaya ve eğlenmeye davet eden yumuşak aydınlatma ve rahat kurulumlarla sade ama şık olmalıdır; benzersiz aşk hikayenizi anlatan kişisel dokunuşları dahil etmeli ve tüm unsurları sorunsuz bir şekilde bir araya getirmek için deneyimli bir düğün planlayıcısı ile çalışmayı düşünmelisiniz.

Daha fazla tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Hem büyüleyici hem de unutulmaz bir düğün planlamak için bilmeniz gereken her şey burada.

a white chapela white chapel

Fotoğraf: Meredith Campbell Photography

Nancy Meyers’tan Esinlenen Düğün Mekanları

Willems, Nancy Meyers estetiğinin harika bir yönünün de çeşitli mekanlara uyum sağlaması olduğunu belirtiyor. “Açık hava terasları ve sahil törenlerinden bahçelere ve daha geleneksel balo salonlarına kadar, doğal ışık alan ve tören sonrası aile tarzı yemekler için ortak masalara yer veren esnek mekan alanları büyük bir artı” diye vurguluyor. Daha spesifik olarak, işte büyük gününüzü planlarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç düğün mekanının listesi.

Sahil Kenarında Bir Tatil Köyü

Gün batımında deniz kenarında yapılan yeminler zahmetsiz bir romantizm yayar, bu nedenle Willems Nancy Meyers’e layık bir kutlama için sahil kenarında bir tatil köyü öneriyor. Yıldızların parıldadığı açık bir çadırın altında gece boyunca dans etmeden önce su kenarında bir tören yaptığınızı hayal edin. Spa’da büyük güne hazırlanabilir, ardından ayakkabılarınızı çıkarıp tropik bir cennette eşinizle birlikte yeni bir sayfa açmanın şerefine kadeh kaldırabilirsiniz.

Bir İngiliz Kulübesinden Kaçış

İngiliz kır evinden ilham alan gerçek bir mekan olmadan kır evi kutlaması olmazdı, değil mi? Neyse ki, bu romantik havayı yakalamak için göletin ötesine seyahat etmenize gerek yok. Amerika Birleşik Devletleri’nde (ve dünyada!) büyüleyici bahçelere, sofistike süitlere, lüks salon alanlarına ve ev hissine sahip çok sayıda mekan var. İkindi çayı, kükreyen şömineler, günlük ev yapımı kurabiyeler veya prova yemeği ya da parti sonrası için bodrum katında bir bar olan bir yer bulmayı düşünün.

Şık Bir Balo Salonu

Bir Nancy Meyers filminin romantik kaprislerini yansıtan bir düğün için, klasik bir balo salonunu rüya gibi kaçışınıza dönüştürmeyi düşünün. Her ikisi de dünya çapında lokasyonlara sahip olan The Ritz Carlton veya The Edition lüks, zarafet ve detaylara gösterdikleri özenle tanınırlar. Canlı orkestra müziği, yumuşak ışıklar altında parıldayan bir dans pisti ve zarif çiçek aranjmanlarıyla süslenmiş masalarla dolu bir gece planlayın.

Büyüleyici Bir Üzüm Bağı

Büyüleyici üzüm bağları, The Parent Trap ‘i (Meredith Blake draması hariç) anımsatan dingin güzelliği yakalıyor. Nancy Meyers esintili bir düğün için mükemmel olan bu pastoral ortam, rustik zarafeti modern konforlarla birleştiriyor. Yemyeşil üzüm bağları arasında yemin ettiğinizi ve ardından çiftlikten masaya yemek, rahat ateş çukurları ve rahatlatıcı spa uygulamaları içeren bir kutlama yaptığınızı hayal edin. İster Kaliforniya’da, ister Teksas’ta ya da yurtdışında olsun, şarap diyarları lüks bir zemin sunar ve kişisel dokunuşlarınız mekanı herhangi bir film sahnesi kadar büyüleyici bir alana dönüştürecektir.

Kendi Arka Bahçeniz

Gelinin Babası tarzıbir kutlamanın cazibesine kapılmak için kendi arka bahçenizi Nancy Meyers’ten ilham alan nihai düğün mekanına dönüştürün. Ağaçlara ip ışıklar asın, rustik masaların üzerine zarif çiçek aranjmanları yerleştirin ve konukları rahatlamaya ve atmosferin tadını çıkarmaya teşvik eden yumuşak, pelüş oturma alanları oluşturun. Bu ortam yalnızca yüksek düzeyde kişiselleştirmeye olanak tanımakla kalmıyor, aynı zamanda Meyers’in konfor ve şık sofistikeliğinin mükemmel karışımını da beraberinde getiriyor. Aşkınızın samimiyetini ve sıcaklığını kutlamak için evinizdeymiş gibi hissettiren bir yerden daha iyi bir yol yoktur (kelimenin tam anlamıyla!).

Kimberly Williams-Paisley tries out her wedding dress in front of Steve Martin in a scene from the film "Father Of The Bride"Kimberly Williams-Paisley tries out her wedding dress in front of Steve Martin in a scene from the film "Father Of The Bride"

Getty Images / Arşiv Fotoğrafları / Stringer

Nancy Meyers İlhamlı Moda ve Güzellik

Nancy Meyers’ten ilham alan bir düğüne ev sahipliği yaparken, film yapımcısının abartısız tarzını göz önünde bulundurun. Willems, “Mükemmel kıyafet, filmlerinin rahat zarafetini ve zamansız cazibesini yansıtıyor,” diye açıklıyor. (Gelin için yumuşak makyaj ve kıyafete odaklanan zahmetsiz bir sofistike düşünün). Willems, A-line, kılıf veya ampir bel gibi sade bir siluete sahip dökümlü ipek veya şifon bir elbise öneriyor. “Narin dantel detayları, ince bir sırt açıklığı ya da romantik bir omzu açık yaka feminen bir dokunuş katacaktır” diye ekliyor. Bu görünümü tamamlamak için yumuşak dalgalar veya yarım toplanmış bir saç modeli ve doğal ama gösterişli bir makyaj tercih edin.

Damat için nötr tonlarda hafif keten veya pamuklu bir takım açık hava, arka bahçe veya sahil kutlamalarına uygunken, klasik siyah veya lacivert bir takım elbise akşam etkinliklerine uygundur. Yumuşak kumaşları ve sessiz tonları benimseyin, cesur desenlerden veya parlak renklerden uzak durun. Son olarak, esintili, zahmetsiz temaya uyum sağlamak için konuklarınızı kıyafet kodundan – “Beach Chic”, “Summer Elegance” veya “Cottagecore Cocktail”- haberdar ettiğinizden emin olun.

Close Up of Reception MenuClose Up of Reception Menu

Fotoğraf: Liz Banfield

Nancy Meyers’tan Esinlenen Düğün Dekoru

Düğün dekorunda Nancy Meyers estetiğini yakalamak, sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmayı gerektirir ve bu da en iyi, mekanın doğal güzelliğini bastırmadan geliştiren parçalara odaklanarak yapılır. Willems, “Mekanı sıcak bir aydınlatmayla doldurun; başınızın üzerinde Edison ampuller ve masaların üzerinde parıldayan mumlar düşünün” diyor. Ardından bu aydınlatmayı ortanca, gül ve şakayık gibi romantik çiçeklerden oluşan taze çiçeklerle tamamlayabilirsiniz. Johnson, “Uzun ve kısa vazoların karışımında renk ve yeşillik patlamaları olan beyaz çiçekleri ve masaları kaplayan mumların sıcak ışıltısını deneyin” diyor. “Nevresimler ve peçeteler aracılığıyla ilave renk patlamaları devreye girebilir.”

Willems, masalar için bol dökümlü keten masa örtüleri, Nancy Meyers’in imzası olan uyumsuz porselenler, vintage gümüş takımlar ve kristal cam eşyaların romantik ve modern dokunuşlar kattığını belirtiyor. Son olarak Johnson, konukların kaynaşması, rahatlaması ve bağlantı kurması için çok sayıda alan oluşturmanın günün rahat havasına katkıda bulunduğunu söylüyor. “Kokteyl saatinde ve konuk masalarındaki oturma düzeninde renkli, dokulu yastıklar ve battaniyeler içeren salon mobilya takımları getirin” diye paylaşıyor.

dinner table with a salad and loaf of cut breaddinner table with a salad and loaf of cut bread

Fotoğraf: Jenn Emerling

Nancy Meyers’ten Esinlenen Yiyecek ve İçecekler

Yiyecek ve içecek her kutlamanın merkezinde yer alsa da, Willems bu tür bir davete ev sahipliği yaparken sade ama sofistike olunmasını öneriyor. Sıcak Nancy Meyers havasını yakalamak için aile tarzında servis edilen taze, mevsimlik yemekleri tercih edin (bu aynı zamanda özel bir aile tarifini öne çıkarmak için mükemmel bir fırsattır).

Johnson, özel bir kokteylin yanı sıra ısmarlama bir içecek istasyonu kurulmasını öneriyor. Bu, benzersiz garnitürler veya tatlar gibi çeşitli özelleştirmeler sunarak içeceklerin yemek kadar unutulmaz olmasını sağlayabilir ve deneyimi daha da kişiselleştirebilir. Johnson, kokteyl saatinde konukların beslenmesini sağlamak ve bir sohbet unsuru olarak hizmet etmek için renkli bir otlatma masasını unutmayın diye ekliyor.

live wedding bandlive wedding band

Fotoğraf: Jenny Quicksall

Nancy Meyers İlhamlı Düğün Eğlencesi

Johnson, Nancy Meyers’ten esinlenen bir düğünde eğlencenin baştan sona havayı belirlemesi ve canlı müzik içermesi gerektiğini söylüyor. Daha açık olmak gerekirse Willems, akustik gitar ya da yaylı çalgılar dörtlüsünün geçit töreninde yumuşak bir şekilde çalmasını ve güneş batarken romantik bir ışıltı yaratmak için yol boyunca fenerler serpiştirilmesini önermektedir. Resepsiyon içinse klasik hitler ve modern favoriler arasında zahmetsizce geçiş yapabilen canlı bir müzik grubu enerjiyi yüksek tutacak ve konukların tüm gece dans etmesini sağlayacaktır. Bu sakin ve coşkulu müzik karışımı, atmosferin de ortam kadar büyüleyici olmasını sağlar.

Nancy Meyers’e Yakışır Bir Düğün İçin Ek Planlama İpuçları

Nancy Meyers’tan ilham alan düğününüze ince ayar yaparken, konuklara kalıcı bir etki bırakacak eşyalar hediye etmeyi düşünün. Willems, konukların gün bittikten sonra kullanabilecekleri bal, şarap veya zeytinyağı gibi “yerel zanaatkar hediyeleri gibi parti hediyeleri düşünceli bir dokunuş olacaktır” diye öneriyor. Fotoğrafçılık da çok önemlidir; Meyers’in filmlerindeki yumuşak, romantik özü yakalayabilecek bir fotoğrafçı seçin.

Nancy Meyers’ten ilham alan düğününüzün nihai hedefi, filmlerinin büyüleyici ve içten özünü yansıtan, benzersiz hikayenizi ve kişisel tarzınızı yansıtan bir gün olmalıdır. Sıcak, davetkâr dekordan konuklarınızın konforuna hitap eden düşünceli dokunuşlara kadar düğününüz, kendisine ilham veren filmler kadar zamansız ve romantik bir gün yaratmak için bir fırsattır. Mekandan yeminlere kadar her seçim, sizin ve eşinizin birlikte çıktığı yolculuğun gerçek bir kutlaması olsun ve o klasik sinema anları kadar kalıcı anılar bıraksın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir