Nişan Yüzüğünüzü Beğenmezseniz İşte Yapmanız Gerekenler

Sevgilinizin yüzünde o hayranlık dolu ifadeyi görmek, bir dizinin üzerine çökmek ve içinde mükemmel nişan yüzüğünüzün bulunduğu kutuyu size uzatmadan önce muzaffer bir edayla “Benimle evlenir misin?” diye sormak kadar özel bir şey yoktur. Aylardır ya da yıllardır beklediğiniz bir teklif! Peki ya her şey tam da hayal ettiğiniz gibi giderse, ta ki o kutu açılıp içinden şimdiye kadar gördüğünüz en kötü yüzük çıkana kadar?

Eğer nişan yüzüğünüzü beğenmediyseniz, bilin ki yalnız değilsiniz. Sizden önce ve sonra pek çok kişi kendini aynı çıkmazın içinde bulacaktır. Yepyeni nişanlınızın duygularını incitmek istemeseniz de, hayatınızın geri kalanında her gün beğenmediğiniz bir yüzüğü takmak da istemezsiniz. Peki, ne yapmalısınız? Görünüşe göre, bu hassas durumu zarafetle ele almanın birkaç yolu var.

İlişki uzmanı Dana Corey’in yardımıyla, partneriniz evlenme teklif ettikten sonra nişan yüzüğünüzü beğenmezseniz bilmeniz gerekenleri burada bulabilirsiniz.

Uzmanla Tanışın

Dana Corey, 30 yılı aşkın deneyimiyle çiftlere bağlılıklarının zorluklarını aşmalarında yardımcı olan bir ilişki uzmanıdır.

Birkaç Gün Verin

Eğer bir nişan yüzüğü aldıysanız ve ilk görüşte aşık olmadıysanız, birkaç gün bekleyin. Yüzüğü takın ve nasıl göründüğüne dair daha olumlu duygular geliştirmeye başlayıp başlamadığınızı görün. Tam olarak sizin seçeceğiniz gibi olmayabilir, ancak bu zaman geçtikçe onu sevmeyeceğiniz anlamına gelmez. Yüzüklerde bile ilk izlenimler aldatıcı ve yanıltıcı olabilir, bu nedenle büyük bir kıyamet koparmadan önce biraz zaman tanıyın.

Partnerinizin O Yüzüğü Neden Seçtiğini Öğrenin

Partnerinizin neden bu yüzüğü seçtiğini öğrenmek de faydalı olacaktır. Belki arkasında bir hikaye vardır ya da annesinin veya büyükannesinin taktığına benziyordur. Belki de onu gördüklerinde belli bir şekilde hissetmişlerdir. Bazen bu hikaye, yüzüğe karşı hislerinizi değiştirecek kadar güçlü olabilir.

Nişanlınıza Nasıl Hissettiğinizi Söyleyin

Biraz zaman verdiyseniz ve hala nişan yüzüğünüzü beğenmiyorsanız, şimdi nişanlınıza nasıl hissettiğinizi söylemenin tam zamanı. Corey, “Ona her baktığınızda, kafanızın içindeki ses size ondan ne kadar nefret ettiğinizi hatırlatacak ve bu da kızgınlık ve sıkıntıya neden olacaktır” diyor. “Onların seçiminden duyduğunuz hayal kırıklığı size sürekli hatırlatılırsa, bu ilişkinizi renklendirecektir.”

Bunu aklınızda tutarak, konuyu yavaşça ve özel olarak açın. “Her hassas konuda olduğu gibi, anlaşmazlık yaşadığınız veya üzgün hissettiğiniz bir zamanı değil, açık ve sevgi dolu hissettiğiniz bir zamanı seçmek istersiniz. Bu, önümüzdeki on yıllar boyunca evliliğinizin tonunu belirleyecek olan samimi, savunmasız konuşmalardan biridir” diyor Corey. Nişanlınızın seçimindeki sevgi ve düşünceyi kabul edin ve duygularını incitmek gibi bir niyetiniz olmadığını açıklayın.

Yüzüğünüzü Değiştirin veya İade Edin

Partneriniz yeni bir yüzük satın aldıysa, birlikte kuyumcuya gidin. Merkez taşını koruyabilir ve farklı bir ayarla değiştirebilir veya ikinizin de sevdiği tamamen yeni bir stil bulana kadar öğleden sonrayı birlikte yüzük deneyerek geçirebilirsiniz. Ancak, bunu yaparken bütçelerine saygılı olmayı unutmayın ve sevgilinizden, düşündüğünüz seçeneklerin her ikinizin de karşılayabileceği bir şey olduğundan emin olmak için kuyumcu ile birlikte çalışmasını isteyin.

Yüzüğünüzü Değiştirin

Yüzük bir çeşit aile yadigarı mı? Aile yadigarı yüzüğü sıfırlatıp sıfırlatamayacağınızı öğrenin. Bu, bir aile taşını tutmak için yeni bir biblo tasarlamak, bir alyans oluşturmak için orijinal yüzüğün metalini kullanmak veya daha basit bir yüzüğü tarzınıza daha uygun bir tasarıma dönüştürmek için bir yüzük geliştirici (orijinal ayara ağırlık ve genellikle ek ışıltı eklemek için bir nişan yüzüğünün etrafına sıkıca oturan) satın almak anlamına gelebilir. Ayrıca, özellikle mevcut ışıltınızı seçerken mali durum bir faktörse, yüzüğünüzü daha sonraki bir tarihte kesinlikle sevdiğiniz bir şeye yükseltebileceğinizi de unutmamalısınız.

Sadece Daha Büyük Bir Taş İstiyorsanız, Hiçbir Şey Söylemeyin

Dürüstlük en iyi politikadır… eğer taşın boyutu veya kalitesi sizi hayal kırıklığına uğratmadıysa, bu sonuçta “Yeterince para harcamadın” demek gibi bir şeydir. Nişanlınızın bu konuda kendi seçiminin yetersiz olduğunu düşünmesini asla istemezsiniz – elbette size alabilecekleri en güzel yüzüğü aldılar, bu nedenle yüzükle ilgili diğer her şey uygunsa (metal, taş şekli, stil) o zaman dilinizi tutun.

Unutmayın: Yüzükle değil, o kişiyle evleniyorsunuz. “Benim soracağım soru, ‘Birlikte mutlu ve uyumlu bir hayat kurmaya kararlı mısınız? diyor Corey. Eğer elinizden bir şey gelmiyorsa ya da yüzüğünüzün boyutuyla ilgili hayal kırıklığınızı paylaşarak nişanlınızı üzdüyseniz, “nefes alın, materyalist olduğunuz için özür dileyin ve bunu aşın. Ya da nedenlerinizi yeniden gözden geçirin ve evliliğe hazır olup olmadığınız konusunda kendinize karşı dürüst olun” diye ekliyor Corey.

SSS
  • Nişan yüzüğünüzü beğenmemeniz normal mi?

    Evet, nişan yüzüğünüzden hoşlanmamanız normaldir. Ancak, nişan yüzüğünün neyi temsil ettiğini – sevgilinizin hayatını sizinle geçirmek istediği gerçeğini – gözden kaçırmayın. Bu, değer vermeniz gereken anlamlı bir hediyedir ve nişanlınızla dürüst bir konuşma yaptıktan sonra kolayca değiştirebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz bir mücevher parçasıdır.

  • Nişan yüzüğümü beğenmezsem nankörlük mü etmiş olurum?

    Hayır, nişan yüzüğünüzü beğenmezseniz nankörlük etmiş olmazsınız, çünkü bu yüzük hayatınız boyunca takacağınız bir takıdır. Bununla birlikte, hoşnutsuzluğunuzu eşinizle tartışmadan önce neden beğenmediğinizi düşünün. Yeterince para harcamadıklarını düşünüyorsanız, endişelerinizi dile getirmeyi ertelemeyi düşünün.

  • Partnerime ne tür bir nişan yüzüğü istediğimi nasıl söyleyebilirim?

    Tercihlerinizi paylaşmanın en iyi yolu, eşinize fotoğraf ve ilham vermek ya da birlikte nişan yüzüğü alışverişine çıkmaktır. Ayrıca ailenizden ve arkadaşlarınızdan müstakbel nişanlınıza ne tür bir parıltı istediğinizi söylemelerini isteyebilirsiniz, böylece dizlerinin üzerine çöktüklerinde hiçbir şey sürpriz olmayacaktır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir