Numeroloji Kullanarak Mükemmel Düğün Tarihi Nasıl Seçilir?

Artık nişanlandığınıza göre, düğün planlama süreci başladığında vermeniz gereken birkaç önemli karar var. Ancak düğün partinizi seçmeye ve bir renk şemasına karar vermeye başlamadan önce, “koridora doğru yolculuğunuza” başlamadan önce yapılacaklar listenizi kontrol etmeniz gereken büyük bir görev var – bu, yaklaşan düğün tarihinizi seçmektir.

Birlikteliğiniz için bir tarih seçmek ilk başta imkansız gibi görünse de, kısa süre içinde bu kararı kolay ve anlaşılır bir şekilde vermenin birçok yolu olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, ilişkiniz için önemli bir anlam taşıyan bir gün seçebilir veya hayalinizdeki düğün mekanının müsait olduğu zamana göre bir zaman belirleyebilirsiniz. Hatta koridorda yürümek için en iyi günü ve zamanı belirlemek için numeroloji sürecini bile kullanabilirsiniz ki bir maneviyat ve numeroloji uzmanı olan Tiffany McGee bunu şiddetle teşvik etmektedir. “Evlilik söz konusu olduğunda, uygun sayısal enerjiye sahip bir tarih seçmek potansiyel olarak uyumlu ve müreffeh bir ilişkinin temelini oluşturur” diye paylaşıyor.

Uzmanla Tanışın

Tiffany McGee bir maneviyat ve numeroloji uzmanıdır ve maneviyatın gerçek ilkelerine odaklanan çevrimiçi bir platform olan Nomadrs’ın kurucusudur. Kendisi aynı zamanda “Manifesting Love: How to Unleash The Superpower That’s Deep Within You” adlı e-kitabın da yazarıdır.

Bunu akılda tutarak, numeroloji büyük gününüzü planlarken kullanmak istediğiniz bir şeyse, McGee’den bu asırlık uygulamaya dayanarak bir düğün tarihi seçmenin en iyi yollarını açıklamasına yardımcı olmasını istedik. Daha fazlası için okumaya devam edin.

Numeroloji Nasıl Çalışır?

Numeroloji, Yunan filozof Pythagoras tarafından başlatılan eski bir uygulamadır. Sayıların Evreni anlamak için bir geçit olduğunu ve tarihlerin kişinin başarısını ve yaşam olaylarını etkileyen içsel enerjiler taşıdığını paylaştı. Zaman geçtikçe, bireyler numeroloji sanatını ve bilimini incelemeye devam ettiler ve insanların bu uygulamayı günlük yaşamlarında anlamaları ve kullanmaları için yöntemler yarattılar.

Peki, nasıl çalışıyor? McGee’ye göre, bir tarihteki her sayı, tek bir rakam – ya da 11, 22 veya 33, bunların hepsi ana sayılardır, yani tek bir sayıya indirgenemezler – bir kök sayı üretene kadar toplanır. Örneğin, 1 Ekim 2023 tarihi, 1+0 (10. ay olan Ekim için) +1+2+0+2+3 eklenerek tek bir rakama indirgenir, bu da 9’a eşittir. Bu son sayı daha sonra tarihin titreşimsel anlamını yorumlamak için kullanılır. “İnanışa göre her sayı (1’den 9’a kadar) belirli nitelikler taşır: Bazılarının denge getirdiği, bazılarının büyümeyi ve gücü teşvik ettiği, bazılarının ise sevgi ve birliği teşvik ettiği düşünülür” diye açıklıyor McGee. Bir kök numarası elde etmek için kelimeleri de kullanabilirsiniz, çünkü numeroloji alfabenin her harfine belirli bir sayısal değer atar (A=1, B=2, C=3, vb.) ve bu değerler isimlerdeki ve önemli kelimelerdeki sayısal kalıpları bulmak için kullanılır.

Yaşam yolu numarası kavramı da numerolojinin merkezinde yer alır. McGee, “[Yaşam yolu numaraları] bir kişinin doğum tarihinden hesaplanır ve bireyin kişiliğini, doğuştan gelen özelliklerini ve yaşam yolculuğunun kapsayıcı temalarını temsil eder” diyor. “Yaşam yolu numarasını hesaplamak için, tek bir rakama ulaşana kadar doğum tarihinin her bir birimini (ay, gün ve yıl) toplarsınız.” Bu nedenle, eğer biri 24 Kasım 1998’de doğmuşsa, yaşam yolu numarasını 1+1 (11. ay olan Kasım için) +2+4+1+9+9+8 ekleyerek hesaplarsınız, bu da 35’e eşittir. Daha sonra 3+5 ekleyerek 8’lik bir yaşam yolu numarası elde edersiniz. Buradan, internette hızlı bir arama yaparak yaşam yolu numaranızın anlamını öğrenebilirsiniz.

Numeroloji Kullanarak Düğün Tarihinizi Nasıl Seçersiniz?

Düğüm atmak için en iyi tarihi bulmaya çalışırken McGee çiftlere öncelikle her bir kişinin yaşam yolu numarasını hesaplamalarını tavsiye ediyor. Bunun nedeni, seçilen düğün tarihinin en iyi enerjik hizalanma için her iki yaşam yolu numarasıyla da uyumlu olması gerektiğidir. “Örneğin, eşlerden birinin yaşam yolu numarası 3, diğerininki 5 ise, 3, 5 veya 8’e (her ikisinin toplamı) indirgenen bir tarih seçmek olumlu kabul edilebilir” diye açıklıyor. “Bu durumda, yaşam yolu numaralarınız bunlar değilse, sıkı çalışma ve potansiyel zorluklarla ilişkilendirilebilecek 4 veya 8’e inen tarihlerden kaçınmalısınız.”

Çiftler bunu bir adım daha ileri götürebilir ve yalnızca özünde olumlu olan bir sayıya indirgenen bir tarih seçtiklerinden emin olabilirler. McGee şöyle açıklıyor:

  • 1 rakamı yeni bir başlangıcı ve yeni bir dönemin başlangıcını ifade ettiği için düğünler için uğurlu kabul edilir. Birlik fikrini somutlaştırır-ikinin bir olması- ki bu da evlilik kavramıyla iyi bir şekilde örtüşür.
  • 2 sayısı ortaklığı, uyumu ve dengeyi sembolize eder. Birlik ve bağlılığa odaklanan bir gün için mükemmeldir.
  • 3 rakamı iletişim, yaratıcılık ve ifadeyi vurgular. Canlı ve hareketli bir kutlama için uygundur.
  • 6 sayısı aile içi mutluluk ve sorumlulukla bağlantılıdır. Bir aile kurmak için besleyici bir sayıdır.
  • 7 sayısı iç gözlem ve ruhsal derinliği ifade eder. Tefekkür ve duygusal bağa değer veren bir çift için iyidir.
  • 9 sayısı insancıllığı ve tamamlanmışlığı ifade eder. Geniş istekleri destekleyen evrensel bir sayıdır; döngüleri kapatır ve bekar yaşamın doruk noktasını ve bir evliliğin getirdiği tatmini önerir.

Son olarak, çiftler tercih ettikleri numeroloji onaylı tarihte gezegenlerin ve burçların konumunu göz önünde bulundurarak astroloji ve numerolojiyi aynı anda kullanabilirler. McGee, “Zodyak uyumu ve gezegen dizilimleri evliliğin uyumunu etkileyebilir,” diye paylaşıyor. “Örneğin, aşk gezegeni Venüs’ün düğün gününde uygun bir konumda olması romantik enerjiyi artırabilirken, Merkür’ün geri gittiği tarihlerden kaçınmak iletişim aksaklıklarını önleyebilir.”

Bununla birlikte, siz ve eşiniz için uygun bir tarih seçmek güzel olsa da, mükemmel sayıyı bulma konusunda çok fazla stres yapmayın. Ne zaman “Evet” demeyi seçerseniz seçin, düğün gününüzün özel olacağı garantidir.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir