Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Organizasyon Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Organizasyon Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Organizasyon Firması hayalini kurduğunuz gibi bir düğün yaşamanız büyük ölçüde anlaştığınız organizasyon şirketlerine bağlı. Sizin beklentileriniz ile onların vadettiklerinin gerçekte ne kadar örtüştüğü ve sizi ne derece mutlu ettiği son derece önemli. Düğün yerinizi belirledikten sonra düğün organizasyonu için profesyoneller ile anlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizin için bir araya getirdik.

Organizasyon

Dijital Medyanın Gücünü Kullanın

Dijital medya araçlarının yaygın olarak kullanılmaya başlanması bilgiye erişimi bir hayli kolaylaştırdı. Organizasyon şirketleri ile görüşmeye gitmeden önce bulunduğunuz şehirdeki firmaları internet üzerinden araştırabilir, firmaların yaptıkları işleri ve müşteri yorumlarını sosyal medya hesaplarından görüntüleyebilirsiniz. Bu size firmalar hakkında ön bilgi vermiş olacaktır.

İş Birliğine Ne Kadar Açık Olduklarını Anlayın

Organizasyon şirketiniz ile düğün öncesi, sırası ve sonrasında etkili bir iletişim kurabiliyor olmanız çok önemli. Görüştüğünüz firma yetkililerin sizi anlamaya ne derece açık olduklarını görüşme esnasında tartabilirsiniz. Fikirlerinizin önemsendiğini ve bu doğrultuda öneriler sunulduğunu mu hissediyorsunuz, yoksa karşı taraf sizi anlamaktan uzak elinde olanı pazarlamaya mı çalışıyor?

Profesyonelliklerini Sorgulayın

Köklü ve uzun yıllardır organizasyon süreçlerini yöneten bir organizasyon şirketi sizi kolay kolay hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Yeni kurulan fakat organizasyon konusunda oldukça başarılı bir firma da tabi ki karşınıza çıkabilir. Burada ayırt etmeniz gereken en önemli nokta firmaların organizasyon işlerinde ne kadar profesyonel olduklarıdır. Organizasyon şirketinin yapmış olduğu işleri ve size sundukları örnekleri değerlendirmeniz, firmaların profesyonellikleri konusunda ipuçları verecektir.

Güven Duymanız Önemli

Görüşmeye gittiğiniz organizasyon firması yetkililerinin sizde bıraktığı ilk intiba önemlidir. Görüşmenizin ne derece verimli geçtiğini ve karşı tarafın size sunduklarını hangi oranda verebileceğini değerlendirdiğinizde; sizde güven duygusu oluşmuş ise o firma ile detayları görüşmek üzere masaya oturabilirsiniz.

Referanslarını Öğrenin

Size en iyi ve en doğru bilgiyi organizasyon firmalarının referansları verecektir. Organizasyon firmalarına, önceki düğün dekorasyon çalışmalarını görmek istediğinizi belirtin. Ayrıca referans olarak kişiler ile de görüşebilirsiniz. Firma ile çalışmış olan çiftlerden bazılarının deneyimlerini öğrenmek karar vermeniz adına işinizi kolaylaştıracaktır.

Hayali Örneklere Aldanmayın

Organizasyon şirketleri ile görüşmeye gittiğinizde size bilgisayar ortamında sundukları görseller üzerinden seçim yapmayın. Gerçek örnekler üzerinden değerlendirmelerinizi yapın. Gerçek örneklerin çeşitliliği ve güncelliği organizasyon firması hakkında size epeyce fikir verecektir. Hayal ettiğiniz ya da görsel olarak beğendiğiniz bir düğün dekorasyonunu elbette firmalardan talep edebilirsiniz. Önemli olan firmaların beklentilerinizi karşılayabilecek beceri, tecrübe ve yetkinlikte olup olmadıklarını anlamanızdır.

Size Sunulan Paketleri Karşılaştırın

Organizasyon şirketleri ile görüşmeye gittiğinizde hepsi hakkında tek tek küçük notlar almanızı tavsiye ederiz. Görüşmelerin sonunda nihai karar vermeniz için aldığınız notlar değerlendirme sürecinizde çok etkili olacaktır. Organizasyon şirketlerinin size sunduğu paket içeriklerini ve düğün organizasyon paket fiyatlarını karşılaştırıp sizin için en uygun olanına kolayca karar verebilirsiniz.

Söz Uçar Yazı Kalır

Bir organizasyon şirketi ile düğün organizasyon sürecinizin yönetilmesi adına anlaşma yapmaya karar verdiğinizde, konuştuğunuz detayların mutlaka yazılı ortama aktarılmasını sağlayın. Sözleşme imzalamak bunun için en doğru yoldur. Size verilen sözlerin, vaat edilen detayların, ödeme planı ve tutarının; sözleşme maddeleri olarak hazırlanması hem organizasyon firmasının işini takip etmenizi kolaylaştırır hem de karşılıklı olarak güvence sağlanmış olunur.

İş Ortakları Da Önemli Bir İpucudur

Organizasyon firmalarının iş ortağı veya çözüm ortağı olarak çalıştıkları alt organizasyon firmaları da karar vermenizde etkili olacaktır. Örneğin organizasyon şirketinin çalıştığı catering firması; sizin favoriniz veya adını hiç duymadığınız bir firma olabilir. Düğün fotoğrafçılığı konusunda kendisini kanıtlamış oldukça başarılı bir fotoğrafçının, görüştüğünüz organizasyon şirketlerinden biri ile çalıştığını öğrenmeniz o şirkete vereceğiniz artı puan demektir.

Post navigation

  • Organizasyon firması çoook önemli bir konu ben bu konudan çok çektim gerçekten rezelettt bir düğün geçirdim

  • Düğün organizasyonu, düğününüzün kusursuz bir şekilde planlanması ve uygulanması için çok önemlidir. Bu makale, düğün organizasyon şirketi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklıyor ve size fikirler veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir