Oturma Odası İçin L Şeklinde Kanepe Tasarımları

İşte oturma odanız için seçebileceğiniz en popüler L şekilli kanepe tasarımlarından bazıları ve nasıl düzenleneceği!

Kanepe, boyutu ne olursa olsun her oturma odasını demirleyen mobilya parçasıdır. Bir kanepe seçmek dikkatli düşünmeyi gerektirir. Doğru düzeni, şekli, tasarımı, stili ve diğer tüm estetiği seçmek için bir tane seçmeniz gerekir. Tüm bu detayların oturma odanızda bir uyum oluşturması gerekir. Bu yüzden her birini dikkatlice incelemeniz gerekir.

Son derece zarif L-şekilli kanepe tasarımları, ev iç mekanları alanında sıcak bir seçim haline geldi ve evde bir akşam toplantısı için rahat bir oturma yeri ya da baş döndüren bir mobilya parçası olmaktan çok daha fazlası.

Artık oturma odanızın tonunu belirleyen bir unsur ve oturmak için işlevsel ve rahat bir nokta – tam da kanepenin olması gerektiği gibi!

Bugün size, boyutu ne olursa olsun modern bir oturma odası için mükemmel olan bazı çarpıcı L şekilli kanepe tasarımları sunuyoruz!

Deri Püsküllü L Şeklinde Kanepe Tasarımı

Lüks bir eve sahip olma fikri kimin hoşuna gitmez ki, değil mi? Hepimiz bu hayali gerçekleştirmek için büyük bir bütçeye sahip olmasak da, evinizin lüks görünmesini ve hissettirmesini sağlamak için pahalı görünümlü mobilyalar veya dekorlar ekleyebilirsiniz. Bu deri püsküllü L şeklindeki kanepe tasarımı da böyle bir unsur. Gri-teal tonlu L şeklindeki kanepe, stil ve konfor sağlamak için parlak deri ve püsküllü sırtlık kullanılarak tasarlanmıştır. Bunun gibi tam boy L şeklinde bir kanepe tasarımı, neredeyse her oturma odası stili için harika bir seçenektir. Bu kanepe tasarımıyla ilgili bir diğer harika şey de farklı renk, doku ve malzemelerle özelleştirilebilmesi!

Leather tufted living room l shape sofa design in grey-teal toned is style & comfort.Leather tufted living room l shape sofa design in grey-teal toned is style & comfort.
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Küçük Bir Oturma Odası İçin L Şeklinde Kanepe Tasarımı

Oturma odası için L şeklindeki kanepe tasarımlarının küçük oturma odalarında işe yaramadığını düşünüyorsanız, bunu bir kez daha düşünmenizin zamanı geldi. Bu nispeten daha küçük L şeklindeki kanepe tasarımı, L şeklinin her iki tarafı boyunca minderli bir sırt desteğine sahiptir. Bu, küçük bir oturma odası için mükemmeldir ve birçok insan için oturma alanı sağlar. Geleneksel bir koltuk takımıyla karşılaştırıldığında, L şeklindeki bir kanepe beş ila altı kişiyi rahatça ağırlayabilir. İşte yer sıkıntısı çeken bir oturma odası için gerçek lüks budur!

Cushioned back support green coloured l shaped sofa designs for living room accommodates up to five to six people.Cushioned back support green coloured l shaped sofa designs for living room accommodates up to five to six people.

Oturma Odası İçin Alçak Boy L Şeklinde Kanepe Tasarımı

Bu kanepe oturma odasına zen havası katıyor. Bu kanepe rahat, minimalist ve alçak bir yüksekliğe sahip. Rahatça dinlenmek için ekstra geniş minderlerle tasarlanan bu L şeklindeki kanepe, minimalist tarzı seviyorsanız mükemmeldir. Bu kanepe tasarımının yüksekliği son derece minimal ve şık görünmesini sağladığı için sizin için doğru seçimdir. Bu kanepe tasarımı, zevkinize ve genel iç mekan stilinize göre farklı renk, doku ve desenlerde özelleştirilebilir.

Low height living room l shape sofa set designed with extra-wide cushions look minimal and classy.Low height living room l shape sofa set designed with extra-wide cushions look minimal and classy.

Seksiyonel L Şeklinde Kanepe Tasarımı

L şeklindeki bu seksiyonel kanepe tasarımı, L’nin uzun kenarı boyunca uzanan bir kol dayama desteğine sahiptir ve bu da onu rahat ve mükemmel bir oturma alanı haline getirir. Bu L şeklindeki kanepe tasarımı, oturma düzenini ayarlamak için gerektiğinde minderlerin çekilebildiği seksiyonel kanepe tasarımından esinlenmiştir. Ahşap siluet ve ayaklarla daha geleneksel görünümlü bir kanepe ya da bunun gibi döşemeli minderli bloklarla daha çağdaş bir kanepe tasarımı elde edebilirsiniz.

Sectional grey colour l shape sofa set for living room with armrest support along the longer side is perfect to lounge.Sectional grey colour l shape sofa set for living room with armrest support along the longer side is perfect to lounge.
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Oturma Odasında L Şeklinde Bir Kanepe Nasıl Düzenlenir?

Artık oturma odanız için seçebileceğiniz farklı L şekilli kanepe tasarımlarını bildiğinize göre, bir tanesini nasıl düzenleyeceğinizi tartışalım. L şeklindeki bir kanepenin mükemmel bir şekilde düzenlenmesi tamamen oturma odanızın büyüklüğüne bağlıdır. Aşağıda, bir oturma odasında L şeklinde bir kanepe düzenleyebileceğiniz popüler yollar listelenmiştir.

Köşede

Küçük veya dar bir oturma odanız varsa, yeterli geçiş alanına sahip olmanız için köşeye L şeklinde bir kanepe yerleştirmek en uygun seçenektir. Bu, oturma odanızı süpürmek için kanepeyi hareket ettirmeniz gerekeceği anlamına gelse de, özellikle alanınız darsa en rahat oturma düzenidir.

Corner grey colour l shaped sofa for small living room relaxed seating arrangement.Corner grey colour l shaped sofa for small living room relaxed seating arrangement.

Duvara Karşı

L şeklinde bir kanepeyi duvara dayamak, televizyon izlemek için mükemmeldir çünkü düzenin sonundaki koltuk, gevşemek ve en sevdiğiniz şeyi izlemek için bir uzanma koltuğu görevi görecektir.

Living room l shaped sofa design is lounging seat & set up against a wall for watching television.Living room l shaped sofa design is lounging seat & set up against a wall for watching television.

Merkezde

Alanın sınırlayıcı olmadığı geniş oturma odalarında L şeklindeki kanepeler oturma odasının tam ortasına yerleştirilebilir. Resmi ve gayri resmi oturma alanları arasında görsel bir bölme görevi görebilir veya hatta açık planlı bir ev düzeninde oturma alanını yemek alanından ayırabilirler.

Modern living room l shape sofa in white colour with colourful pillows arranged right in the centre of the living room.Modern living room l shape sofa in white colour with colourful pillows arranged right in the centre of the living room.

Ve hepsi bu kadar! Oturma odanız için doğru L şekilli kanepe tasarımını seçmeden önce bilmeniz gereken tek şey bu.

Ayrıca Okuyun:

  • Eviniz İçin Farklı Kanepe Stilleri
  • Beyaz Kanepe Tasarım Fikirleri
  • Modern Oturma Odası Kanepe Tasarımları

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir