oval yüzler için gelin makyajı

Oval Yüzler İçin Gelin Makyajı

En mutlu gününüzde kusursuz görünmek için atmanız gereken adımlar oldukça kolaydır. Bunun için vücut tipinizi ve yüz şeklinizi bilmeniz yeterlidir. Size uygun olan doğru gelinlik seçiminin ardından yüzünüze uygun gelin saçı modeline de karar verdiyseniz; mükemmel görünümünüzü tamamlamak için tek bir hamle daha yapmanız gerekiyor. Yüzünüze uygun gelin makyajınızı yaptırmak. Oval yüzler için gelin makyajı nasıl yapılır sorusunu sizin için cevaplandırıyoruz.

Daha önceki yazılarımızda yüz şekillerinden bahsetmiştik, şimdi de yüz şekillerine göre gelin makyajı nasıl yapılmalıdır detayları ile ele alalım.

Oval yüz şekline sahip olan kişilerin ideal yüz boyutlarına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yüzün uzunluğu ile genişliği arasında çok az fark var ise ve çıkık elmacık kemiklerinize yuvarlak bir çene eşlik ediyor ise oval bir yüze sahipsiniz demektir. Makyaj yapılırken sahip olduğunuz yüz şekline göre kontür uygulaması yapılmaktadır. Kontür işleminde amaç gölgelendirme teknikleri ile yüz şekillerinin ideal olan oval yüze yaklaştırılmasıdır. Oval yüzler için gelin makyajı;

  • Kontür Uygulaması : Oval biz yüze sahipseniz kontür uygulamasına çok fazla ihtiyacınız yoktur. Bunun yerine alnınıza, çenenize, burnunuza, dudak üstünüze ve göz altlarınıza aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Yüzünüzün daha ince görünmesini istiyorsanız ise ten renginizden bir renk koyu tonlardaki bir fondöteni alnınızın iki yanına çapraz bir şekilde ve elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürebilirsiniz.
  • Allık Kullanımı : Oval yüzlere sahip kişilerin elmacık kemikleri genellikle belirgindir. Doğru bir allık uygulaması ile elmacık kemiklerinizin daha da güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ise allığınızı elmacık kemiklerinizden kulaklarınıza doğru yatay bir hat olarak sürmelisiniz.
  • Göz Makyajı : Makyajın bütününü etkileyen en önemli detay göz makyajıdır. İstenen etkiyi yansıtmak için göz makyajı farklı çeşitlerde yapılabilir. Etkileyici ve derin bakışlar için buğulu göz makyajı bir alternatif olabilir. Göz makyajı yapılırken seçilen renkler ve kullanılan makyaj malzemelerinde rol oynayan etmen göz renginizdir. Göz renklerine göre genel olarak kullanılan renklerden bahsedecek olursak; kahverengi gözler için hemen hemen her renk tonunda far kullanılabilir, yeşil gözlere soft renkler çok yakışırken mavi gözler için ise gri ve lacivert renkli farklar tercih edilebilir.
  • Ruj Seçimi : Gelin makyajının son dokunuşu ruj ile yapılmaktadır. Ruj renginizi belirleyecek şey ise göz makyajınız ile nasıl bir görünüm kazanmak istediğinizdir. İddialı bir göz makyajı yapıldığında, dudakların soft bir renkte olması tercih edilir. Dikkat çekici görünmeyi tercih eden gelin adaylarımız ise rujlarında ten renklerine ve göz makyajlarına göre kırmızı, bordo, mürdüm gibi renk tonlarını kullanabilirler. Yeri gelmişken gelin adaylarımıza küçük bir uyarıda bulunalım. Gelin makyajınız için kullanılan malzemeler makyöze ait ise rujunuzun aynı renginden siz de edinmelisiniz. Gün boyunca rujunuzun tazelenmesi gerektiğinde buna ihtiyacınız olacaktır.

Yuvarlak yüzler için merak edilen gelin makyajı için tıklayın.

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir