Pantone’nin 2020 Yılının Rengini Evinize Eklemenin 10 Yolu

Evinize ‘2020’nin rengini’ katmanın ve yeni yılı şık bir şekilde karşılamanın yollarını mı arıyorsunuz? Listemiz fikirlerle dolup taşmanızı sağlayacak.

Pantone Yılın Rengi Nedir?

Bunun ne olduğunu bilmeyenler için Pantone Renk Enstitüsü, bir renk şirketi olan Pantone bünyesinde bir iş birimidir. Her yıl en iyi mevsimsel podyum renklerini vurgular, yılın rengini seçer ve renk trendlerini tahmin eder.

Pantone’nin yılın rengi seçimi, 20 yılı aşkın bir süredir ev iç mekanları, moda ve endüstriyel tasarımlar da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki satın alma modellerini etkilemektedir.

Ve yine burada! Bu yıl, Klasik Mavi veya PANTONE 19-4052, yılın rengi. Bu renk sakinlik, güven ve bağlılık aşılayan güven verici bir varlığı temsil ediyor. Alacakaranlıktaki gökyüzünü simgeleyen renk, kaotik bir dünyada sakinliği çağrıştırıyor. Bu da onu evinizin iç tasarımının bir parçası olarak sunmak için ideal hale getirir.

Nasıl yapacağınızı mı merak ediyorsunuz? 2020’nin rengini evinize katmanın ve getirdiği huzuru hissetmenin 10 muhteşem yoluna göz atın!

Hazır, Mavi Koltukları Alın!

Klasik mavi sandalyeler, fasulye torbaları, bar tabureleri veya diğer kanepe seçenekleri evinize çarpıcı bir unsur katacaktır. Rahat bir kanepe ya da uzanma koltuğu seçmek söz konusu olduğunda insanlar genellikle klasik kahverengi ve siyahları tercih eder. Bu yıl, oturma odanıza veya yatak odanıza klasik mavi koltukları getirin ve büyünün ortaya çıkışını izleyin.

Pantone color of the year is classic blue, design your chairs with classic blue and works well on any seaterPantone color of the year is classic blue, design your chairs with classic blue and works well on any seater
Mavi her zaman klasik ve şık hissettirir ve her koltukta iyi çalışır

Maviye Boya

Minimal vurgulardan monokromlara kadar, bir parça mavi bir mekana yepyeni bir bakış açısı getirir. Muhtemelen hem okyanusun hem de gökyüzünün rengi olduğu için. Renk terapisinde mavinin sadeliği, saflığı ve daha fazla duyarlılığı çağrıştırdığı söylenir. Evin iç mekanlarına eklendiğinde bu renk sükunet getirir. Ancak yine de tüm evinizi maviye boyamanızı önermiyoruz ancak tek bir duvar bu rengi kullanmanın harika bir yoludur. Klasik mavi tazelik ve rahatlık hissi verir. Bize güvenin, maviler dışında her şeyi hissedeceksiniz !

Home interior wall painting with a pantone classic blue wall lends a feeling of peace and calmHome interior wall painting with a pantone classic blue wall lends a feeling of peace and calm
Masif mavi bir duvar bu alana huzur ve sakinlik hissi katıyor

Klasik Mavi Dolap

Çarpıcı bir değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Donuk dolaplarınıza 2020’nin rengiyle bir makyaj yapın. Klasik mavi büfeler, mutfak dolapları veya yan sehpalar belirgin bir şekilde öne çıkacak ve misafirlerinize ev içi trendleriyle ne kadar senkronize olduğunuzu gösterecektir.

Home interiors color trends 2020 with pantone classic blue sideboards and kitchen cabinetsHome interiors color trends 2020 with pantone classic blue sideboards and kitchen cabinets
Mavinin bu tonu bu büfeye anında biraz ilgi katıyor

Santorini tarzı bir ev için klasik mavi panjurlar

Klasik mavi pencere panjurları, eski Fransız kafe tarzı bir görünümü beraberinde getirir. Eğer eviniz dışarıdan beyaz görünüyorsa, pencere kepenklerini maviye boyayın ve kendi Santorini sahil evinize sahip olun. Klasik mavi aynı zamanda pencere çerçevelerinizle ilginç ve çarpıcı bir kontrast oluşturur.

Classic blue also makes an interesting contrast to your home window framesClassic blue also makes an interesting contrast to your home window frames
Mavi pencere panjurları beyaz duvarlara karşı çarpıcı görünüyor

Peluş Minderlerle Biraz Doku Kazanın

Duvarları ya da dolapları yeniden boyamak istemiyorsanız, bu renkleri kullanmanın kolay bir yolu da minderlerdir. Minderler, mekanınızı fazla bozmadan renk ve doku ile oynamanıza olanak tanır. Dolayısıyla, ayak parmaklarınızı klasik mavi bölgeye daldırmak istiyorsanız, minderler mükemmel bir seçenektir. Rengi zevkinize göre biraz fazla güçlü buluyorsanız, farklı bir tasarımın tersi veya daha ince bir renge sahip ters çevrilebilir yastıkları tercih edin. İster kanepeye ister yatağa atılsın, minderler 2020 yeniden tasarımınız için mükemmel bir son dakika dokunuşu olabilir.

Pantone color classic blue cushions bring peace to living space in 2020Pantone color classic blue cushions bring peace to living space in 2020
Nötr bir kanepe üzerindeki klasik mavi minderler bu yaşam alanına denge ve huzur getiriyor

Mekanı Perdeler ve Tüllerle Süsleyin

Sanat eserleri ve mobilyalar genellikle herhangi bir yatak odasının ifade parçaları olarak adlandırdığımız şeylerdir. Ancak, özellikle odanızda büyük pencereler veya evinizin tamamında birden fazla pencere varsa, tüller veya perdeler de işinizi görebilir. Ve bu zor değildir – tek bilmeniz gereken doğru olanları nasıl seçeceğinizdir.

A fashionable statement with classic blue drapes and sheers for bedroomA fashionable statement with classic blue drapes and sheers for bedroom
Yatak odası perdeleri bu yatak odasına şık bir hava katıyor

Yayılın

Tamamen mavi bir oda size biraz fazla geliyorsa, evinizi yılın bu renk trendine sokmanın ince yolları var. Yeni yatak örtüleri yatak odanızı yenilemenin basit bir yoludur. Klasik bir mavi çarşaf seti, mekanı anında güzelleştirecektir. Beyaz bir yorganla eşleştirin ve klasik mavi yatak örtüsünün yatak odanızın geri kalanına hakim olmasını izleyin.

Classic blue bedspread give your bedroom a makeover, its colour trend of the year 2020Classic blue bedspread give your bedroom a makeover, its colour trend of the year 2020
Klasik Mavi çizgili yatak örtüsü bu odanın tarzını belirliyor

Bir Halı Atın

Klasik mavi bir halı, mekanınızın görünümünü benzersiz bir görünümle zenginleştirecektir. Seçtiğiniz halının üzerinde desenler, dokular ve tasarımlarla oynayın ve onu en çok görülebilecek yere yerleştirin. Sadece halınızın 2020’nin rengi olduğundan emin olun!

A classic blue rug for living room gives your space with a unique lookA classic blue rug for living room gives your space with a unique look
Kendinden desenli klasik mavi halı bu oturma odasının gözdesi

Eski Duvarınızı Sanatla Yenileyin

2020’nin rengine saygı göstermek için mavi bir tablo asın. Ayrıca, oturma odanıza büyük bir sanat eseri eklemek oturma odamızı canlı ve eğlenceli hale getirecektir. Bir eskiz veya soyut, tercihiniz ne olursa olsun, öne çıkması için yılın renginin tonlarına sahip olduğundan emin olun.

Living room wall artwork with the solid colour blue make our living room vibrant and funLiving room wall artwork with the solid colour blue make our living room vibrant and fun
Bu duvardaki sanat eseri düz renk mavi duvarla iyi uyum sağlıyor

Yatak Başlığı ile Lüksleştirin

Sıkıcı yatağınızı klasik mavi bir yatak başlığıyla yenileyin. Bir yatak başlığı eklemek, yatak odanızın görünümünü ve hissini bir anda tamamen değiştirebilir ve oldukça da basittir. Bu kolay hile ile yatak odanızın asil ve muhteşem görünmesini izleyin.

Revamp your bedroom with a pantone classic blue headboard, its looks royalRevamp your bedroom with a pantone classic blue headboard, its looks royal
Mavi yatak başlığı bu yatak odasının görkemli ve asil görünmesini sağlıyor

Klasik maviyi mekanınıza vurgu veya ifade olarak eklemek sadece harika görünmekle kalmayacak, aynı zamanda aradığınız havayı da yaratacaktır. Yılın rengi bazılarına uygun olsa da, herkesin evinin iç mekanlarına çeşitli şekillerde dahil edebileceği ve her dekor stiline uyum sağlayabileceği kadar çok yönlüdür. Öyleyse yeni yılı 2020’nin rengi klasik mavi ile karşılayın!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir