Spencers ailesinin Birleşik Krallık'taki evi Althorp House

Prenses Diana’nın Çocukluk Evini Resmen Kiralayabilirsiniz – Düğün İçin Mükemmel Bir Mekan

Düğün mekanınız özel gününüzün arka planını oluşturduğundan, düğününüzün havasını belirlemede ve genel görünümünü şekillendirmede büyük rol oynar. Bu nedenle ev sahipliği yapmak için doğru yeri seçmek planlama sürecinde önemli bir adımdır. İnişli çıkışlı kır tepelerinden şehir çatılarına kadar aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Ancak her zaman daha muhteşem bir parti hayal ettiyseniz, radarınıza almanız gereken yeni bir kraliyet mekanı var: Prenses Diana’nın çocukluk evi Althorp House kiralanmak üzere piyasaya çıktı ve görünüşe göre tesis düğünlere ev sahipliği yapmaya da müsait.

The Spencers’ family home, Althorp House, in the United Kingdom
Tim Graham / Getty Images

The Mirror ‘ın 1 Ekim 2023 tarihli haberine göre, İngiltere’nin West Northamptonshire bölgesinde bulunan mülk, lüks emlak kiralama sitesi Elysian Estates’te kiralanabilir durumda. Yayına göre, Diana’nın kardeşi Earl Charles Spencer listeyi yayınladı. Kesin kira bedeli açıklanmasa da, yayın kuruluşu malikanede sadece bir gecenin maliyetinin muhtemelen on binlerce dolar olduğunu tahmin ediyor.

Kraliyet ailesiyle bağlantılı lüks bir destinasyon düğünü düşünüyorsanız, Althorp House tüm kutuları işaretler. İlana göre, tesiste küçük ve orta ölçekli bir düğüne ev sahipliği yapabilecek ve düğün hafta sonunuzun birden fazla aşaması için yeterli alan sağlayacak birkaç oda bulunuyor. Örneğin, yemek salonu maksimum 140, toplantı salonu 200 ve resepsiyon salonu 250 kişi kapasitelidir.

Web sitesinde ayrıca evde 72 kişinin uyuyabileceğinden bahsedilmektedir, bu nedenle yakın aileniz ve düğün partiniz daha büyük kutlamalar için tesiste bir gece kalabilir veya daha küçük bir parti düzenliyorsanız tüm konuk listeniz konakta uyuyabilir. Bu malikaneyi kiraladığınızda özel bir aşçı, içecek servisi, lüks araç kiralama, helikopter transferleri, piyanist ve havai fişek gösterisi gibi tüm ikram, ulaşım, müzik ve eğlence ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Ayrıca, tesis bünyesinde spa uygulamaları da mevcuttur; bu da burayı büyük günlerinden önce gevşemek (ya da geç saatlere kadar süren bir kutlama gecesinin ardından dinlenmek) isteyen gelinler için mükemmel bir inziva yeri haline getirmektedir.

An aerial shot of Althorp house, the home of Princess Diana and the Spencer family
David Goddard / Getty Images

Listede çok sayıda olanak ve hizmet sunulmasına rağmen, yasak olan birkaç unsur var. Birincisi, Diana’nın arazide bulunan mezarının ziyaret edilmesine izin verilmiyor. Marie Claire , mezarın Diana’nın 1997’deki ölümünden bu yana özel tutulduğunu bildirdi. Bu nedenle Oval Göl’ün ortasındaki ada kullanıma açık değil.

Althorp, sunduklarına ek olarak, büyük bir dış cepheye ve işlevinizin ana dekoru olarak iyi hizmet verebilecek lüks bir iç mekana sahiptir. Ayrıca, Northants’ta doğayla dolu 13.000 dönümlük bir arazide yer almaktadır. Listede “Althorp’ta kalmak, 1508’den bu yana kraliyet ve aristokrasi de dahil olmak üzere konuklarına sunduğu gizli ama muhteşem tarihiyle ünlü bu muhteşem mülkün muhteşem tarihinin bir parçası olmaktır” deniyor. Web sitesine göre malikane sadece Lady Di’nin hikayesinin bir parçası olmakla kalmamış, aynı zamanda siyasi toplantılara, saray balolarına ve hatta gizli bir evliliğe de ev sahipliği yapmıştır.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir