Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Tarz Gelinlik Modelleri

Tarz Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri gelin adayları için tüm düğün ve evlilik hazırlıkları önemli olsa da; en önemli konu yıllardır hayallerini süsleyen gelinliğin seçimidir. Tabii tarzına önem veren gelinler için istedikleri gibi bir gelinlik bulmak daha da zor olur. Eğer siz de klasik kabarık gelinliklerden, straplez modellerden, uzun kuyruklardan sıkıldıysanız ve farklı bir şeyler arıyorsanız, bu yazımız sizin için ilham kaynağı olabilir.Tarz Gelinlik Modelleri

Prenses Gelinlik Modellerine Yeni Alternatif Balo Tipi Gelinlik Modelleri

Prenses gelinlik modelleri çocukluğunuzdan beri hayallerinizi süslese de, çok yaygın kullanıldığı için bu konuda tereddüt yaşıyor olabilirsiniz. Eğer romantik bir tazınız varsa aynı etkiyi yaratmak için adeta Sindirella’nın balo elbisesini andıran kat kat etekli, balo tipi gelinlik modelleri sizin için iyi bir alternatif olabilir. Belinizin inceliğine vurgu yapacak bu vintage gelinlik modeli daha çok otellerin balo salonlarında ya da tarihi binalarda yapılacak düğünler için uygun olacaktır.

İki Parçalı Gelinlik Modelleri

Eğer sıra dışı bir gelinlik giymek istiyorsanız iki parçalı gelinlik modelleri de iyi bir alternatif. İki parçalı gelinlik modellerinde belinizi açıkta bırakabileceğiniz gibi araya tül, dantel, kurdele ya da zincirle şeritler de yaptırabilirsiniz. Tabii bu gelinlik modelini tercih etmek için düğün öncesi formunuza dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

Maskülen Bir Tarz İsterseniz…

Her ne kadar gelinlikler genellikle tüller, danteller işlemeler, inciler gibi birçok feminen ve romantik detaylardan oluşuyor olsa da, siz maskülen bir tavır ortaya koymak isteyebilirsiniz. Bu durumda gömlek yakalı bir gelinlik işinizi göreceği gibi, iki parçalı pantolon – ceket tasarımlarla fark yaratabilir ya da tulum modelleri tercih edebilirsiniz.

Renk Oyunları

Kim demiş gelinlik mutlaka beyaz olmalı diye? Fildişi de çok şık görünmekle birlikte artık klasik hâline geldi. Açık mavi, pembe, bej hatta kahve tonları… Araştırdığınız zaman gelinlikte de farklı renk alternatifleri olduğunu göreceksiniz. Alternatifler arasından sevdiğiniz rengi seçebilir, davetlilerinizi şaşırtabilir, hatta bu hâlinizle yıllarca akıllarına yer edebilirsiniz.

“Az Çoktur” Diyorsanız…

Eğer sade bir tarzınız varsa gelinlikte de sadelikten şaşamayıp, tüm bu şatafata meydan okuyabilirsiniz. Her ne kadar sade kıyafetlerin daha az iddialı gözüktüğü ön yargısı varsa da, gerçekte bu tür kıyafetler dikkati giyen kişinin doğal güzelliğine çekerler; bu gelinlik için de geçerli. Siz de “az çoktur felsefesinden yola çıkıp, gelinlik modelleri tercihinizi bu yönde kullanabilir, asil bir görünüm yakalayabilirsiniz. Tabii sade bir gelinlik tercih etmenin bir avantajı da aksesuarlarda ya da makyajda istediğiniz kadar abartı tercih edebilecek olmanız.

Aksesuarların Gücünden Yararlanın

Eğer farklı bir gelin olmak istiyorsanız bunu mutlaka gelinlikle yapmanız gerekmiyor. Aksesuarlar hem daha düşük maliyetli hem de oldukça güçlü parçalardır. Özellikle saç aksesuarlarınızda yapacağınız sıra dışı gelinlik modelleri seçimlerin etkisi büyük olacaktır. Mesela klasik beyaz veya kristal saç tokalarını yerine gold bir toka seçebilir ya da küçük, yan, ön tarafı tüllü başlıklardan kullanabilirsiniz. Ayrıca kısa bir gelinlik tercih edecekseniz (zaten farklı bir seçim yapmışsınız demektir) sıra dışı, belki renkli, iddialı bir çift ayakkabı da oldukça etkili olabilir.

Hayal Gücünüzü Kullanın…

Son olarak sadece tasarımcıların size sunduklarıyla yetinmek zorunda değilsiniz. Gerçekten fark yaratmak, hayatınızda giyeceğiniz en özel kıyafet olan gelinliğinizin unutulmaz olmasını istiyorsanız; hayal gücünüzü kullanarak sadece size özel bambaşka bir gelinlik de tasarlatabilirsiniz. Sadece biraz ilham alın, biraz hayal gücünüzü zorlayın ve iyi bir tasarımcıyla anlaşarak fikirlerinizi ona aktarın. Üstelik tasarımcınızın da sizin için hoş önerileri olacaktır.

Umarız bu yazı gelinlik seçimi konusunda sizin için ilham verici olmuştur. Şimdiden mutluluklar dileriz.

Post navigation

  • Straptez ve kabarık olmayan bir gelinlik tercih edilebilir. Daha rahat ve kullanışlı olacağına şüpheniz olmasın. Kendimizi belli kalıplara sokmamıza gerek yok illa ki kabarık olacak diye birşey söz konusu değil.

  • gelin adaylarının tarzlarına uygun gelinlik modelleri arasından seçim yapmalarına yardımcı oluyor. Makalede, vintage tarzdan bohem tarza, prenses kesimden sırt dekolteli modellere kadar çeşitli tarzlarda gelinlik önerileri sunuluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir