Vastu’ya Göre Evinizde Kaçınmanız Gereken 7 İç Mekan Bitkisi

Şanslı yeşil havanın üstünlüğüne ve Vastu iç mekan bitkilerine inanıyorsanız, bu tam size göre!

Yeşil bitkiler ve ağaçlar her ev için vazgeçilmez bir eklentidir. Atmosferi yeniler, canlandırır ve evinizi eşi benzeri görülmemiş bir sevgiyle doldururlar. Taze çiçekler evinizin estetiğini güzelleştirir. Yeşil bitkiler çevreye cazibe ve pozitiflik katar. Sadece hava kalitesini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda sağlık açısından başka faydalar da sağlarlar.

Vastu Shastra’ya göre, bazı ev bitkileri sağlık açısından dikkate değer faydalar sağlar. Vastu iç mekan bitkileri zihinsel yorgunluğu gidermeye ve bunalmış duyuları rahatlatmaya yardımcı olur. İyi şans ve yapıcı büyüme sağladıkları için Hindistan’da daha çok şanslı iç mekan bitkileri olarak anılırlar. Bununla birlikte, bazı bitkiler hayatınıza negatif enerji getirme eğilimindedir. Bu blogda, Vastu’ya göre kötü şans getiren ve eviniz için ideal olmayan birkaç iç mekan bitkisini sunuyoruz.

Aşağıda, evinizde, ön girişinizde veya ofisinizde bulundurmaktan kaçınmanız gereken ev için 7 Vastu iç mekan bitkisinin bir listesi bulunmaktadır.

Kaktüs Vastu’ya Göre İdeal İç Mekan Bitkileri Arasında Değil

Bitkilerin yaşamınızda bir denge oluşturmaya yardımcı olması şaşırtıcı değildir. Ancak Vastu’ya uygun olmayan bitkiler evinize dikilmemelidir. Kaktüs gibi. Dikenli veya keskin dikenleri olan bitki veya ağaçlardan evde kaçınılmalıdır. Kaktüsler yoğun koruyucu enerjiye sahip olsalar da, sorun yaratan dikenleridir. Kötü enerji yayarlar ve gerginlik ve huzursuzluk getirirler. Ayrıca, aile üyeleri arasında tartışmalara neden oldukları söylenir. Yatak odasına yerleştirildiğinde, kaktüs bitkileri uykunuzu ve huzurunuzu bile bozabilir. Ancak, doğru Vastu pozisyonuna (teras veya pencere) dikildiğinde, kaktüsler negatif enerjiyle savaşabilir. Böylece eviniz için bir “koruyucu” görevi görebilir.

Avoid thorny cacti indoor plants as per vastu to create a balance in your life
İyi bir Vastu için dikenli kaktüs iç mekan bitkilerinden kaçının

Önerilen Vastu İç Mekan Bitkileri Bonsai İçermez

Evdeki bitkilerin varlığı uyum uyandırır. Bazı bitkiler kutsal kabul edilir ve hatta onlara tapınırız. Ancak, evde dikenli bitkiler (güller hariç) kullanmamalısınız. Bakması güzel olsa da Vastu uzmanları evde Bonsai bitkisi dikilmesini tavsiye etmez. Ancak, onları açık bir alanda (bahçe veya veranda gibi) tutabilirsiniz. Vastu Shastra’ya göre, Bonsai bitkileri yavaş ve bodur büyümeyi sembolize eder. Ayrıca, kasvetli hisler ve kötü şans getirdikleri söylenir. Bu bitkiler eve dikildiğinde aile bağları üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Vastu indoor plants for home, exclude bonsai for positive energyVastu indoor plants for home, exclude bonsai for positive energy
Bonsai, Vastu’ya göre tavsiye edilen bir iç mekan bitkisi değildir
Want vastu approved home interior design solutions

Vastu’ya Göre Sahte Bitkiler Ev İçin En İyi İç Mekan Bitkileri Değildir

Sahte bitkiler genellikle ev dekorunu güzelleştirmek için kullanılsa da, bu çok olumlu bir hareket değildir. Vastu’ya göre, evde sahte bitki veya çiçek bulundurmak doğanıza yüzeysellik katar. Bunların kötü şans getirdiğine inanılır ve evde bulundurulmasından kaçınılmalıdır. Ayrıca, yapay bitkiler hava kalitesini bozar. Canlı olmadıkları ya da büyümedikleri için kolayca toz toplarlar. Bu da nefes almayı engeller ve evinizin kirli görünmesine neden olur. Bu nedenle, Vastu Shastra evinizde taze, yeşil bitkiler kullanmanızı önerir.

Avoid fake indoor plants according to vastu and they bring bad luckAvoid fake indoor plants according to vastu and they bring bad luck
Sahte bitkiler kolayca toz toplama eğilimindedir

Vastu’ya Göre İç Mekan Bitkileri Listesinde Pamuğa Yer Yok

Pamuk bitkileri veya ipek pamuk bitkileri göze hoş görünebilir ve dekoratif unsurlar olarak kullanılabilir ancak Vastu’ya göre ideal bir seçim değildir. Pamuk, ev içinde ekildiğinde uğursuz sayılır. Ev sakinlerinin yaşam döngüsüne müdahale edebilir. Bu bitkilerin negatif enerjiyi davet ettiği ve çalışma verimliliğini düşürdüğü söylenir. Bu nedenle Vastu uzmanları evinizde pamuk bitkisi kullanmamanızı tavsiye ediyor.

Vastu indoor plants for home cotton plants or silk cotton plants are not an ideal choiceVastu indoor plants for home cotton plants or silk cotton plants are not an ideal choice
Pamuk yumuşak ve esnek görünebilir ancak kaçınılması en iyisidir

Ölü Bitkiler Evinizin Vastu’sunu Bozabilir

Bitkiler tanrısallığı, parlaklığı ve güçlü pozitifliği sembolize eder. Hayatınıza canlılık ve renk katarlar. Yeşil bitkiler yalnızca yaşam standartlarınızı yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda tazeliği ve saflığı da temsil eder. Bu yüzden bitkilerimize özen gösterir ve onları “canlı” tutarız. Vastu Shastra’ya göre evde ölü, çürüyen bir bitki bulundurmak olumsuz bir hava yayar. Talihsizlik getirir ve aile içinde strese neden olurlar. Bu nedenle, ölü bitkilerden mümkün olan en kısa sürede kurtulun.

Dead plants are not the best indoor plants as per vastu, and they transmit a negative vibeDead plants are not the best indoor plants as per vastu, and they transmit a negative vibe
Evinizdeki ölü bitkiler konusunda dikkatli olun

Mehendi Bitkisi Vastu’ya Göre İyi Bir İç Mekan Bitkisi Değildir

Bitkideki ‘P’ saflık anlamına gelir. Çevredeki havayı temizler, huzur, iyilik ve değer katarlar. Vastu Shastra ilkeleri mutluluk ve iyimserlik getiren bitkilere inanır. Mehendi bitkilerini evde bulundurmamamızın nedeni budur. Bu bitkiler kötü ruhlarla birlikte yaşar ve eve acı getirir. Eski mitolojiye göre, Mehendi bitkileri olumsuzlukların öncüleridir. Tıbbi kullanım için başka iyileştirici özellikler sağlasalar da, onları evde dikmemeliyiz. Ev sakinlerinde olumsuz düşünceleri kışkırttıkları söylenir.

Indoor plants as per vastu, stay away from Mehendi plants that dwell with evil spiritsIndoor plants as per vastu, stay away from Mehendi plants that dwell with evil spirits
İç mekan bitkisi olarak Mehendi’den uzak durun

Demirhindi Ev İçin Önerilen Bir Vastu İç Mekan Bitkisi Değildir

Demirhindi, Vastu uzmanlarının evde kullanılmamasını önerdiği bir diğer bitkidir. Çevrenizde bir demirhindi bitkisi kullanılıyorsa, ailenin büyümesini yavaşlatabileceğine inanılıyor. Ayrıca maddi sıkıntılara ve hastalıklara neden olduğu da söylenir. Aslında, evin etrafına asla demirhindi tohumu ekmemelisiniz. Ev sahipleri için refahı ve refahı önleyen şanssız bitkilerdir.

Avoid tamarind as Vastu indoor plants as they cause financial hardships and illnessesAvoid tamarind as Vastu indoor plants as they cause financial hardships and illnesses
Evinizde iç mekan bitkisi olarak demirhindiden kaçının

Yeşil bitkiler sayısız fayda sunar ve daha sağlıklı bir yaşam ortamını teşvik eder. Stres seviyelerini düşürür, dikkati, üretkenliği ve hafızayı artırır, ruh halini ve yaratıcılığı güçlendirir. Dahası, zihinsel gücünüzü ve ağrı toleransınızı geliştirirler. Şimdi soru şu – o zaman hangi iç mekan bitkisi ev için iyidir? Vastu Shastra’ya göre lotus, orkide, tulsi veya kutsal fesleğen, neem gibi iç mekan bitkileri havayı temizler ve sağlık sorunlarını önler. Sadece eviniz için şanslı sayılmazlar, aynı zamanda sağlık ve refahı teşvik ettikleri için Vastu’ya göre ev için en iyi iç mekan bitkileridir.

Bu nedenle, bir dahaki sefere eviniz için yeni bitkiler almayı düşündüğünüzde, Vastu uyumlu olanları tercih ettiğinizden ve iç mekan bitkileri ile Vastu konumunu senkronize ettiğinizden emin olun. Bu, aile içindeki anlaşmazlıkları ve huzursuzlukları önlemeye yardımcı olur. Vastu Shastra ilkelerine uymayan bitkilerin aile için uğursuzluk getirebileceğini unutmayın. Bu nedenle, olumsuzluk ve kötü şans getiren tüm bitkilerden uzak durun. Vastu’ya göre en iyi iç mekan bitkilerini seçin.

Sorularınız mı var? Sizden duymak isteriz! Burada cevaplıyoruz.

Ayrıca, şu bloglara da göz atın

  • Oturma Odası İç Mekan Bitkileri
  • Ev İçin İç Mekan Asma Bitkileri
  • Para Bitkisi Vastu İpuçları

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir