Wow’dan Wooow’a: Şık Oturma Odası Mermer Duvar Tasarım Fikirleri

Lüks ve şık bir mermer duvar tasarımıyla oturma odanızı en üst seviyeye taşıyın. Okumaya devam edin.

Günümüz oturma odası mermer duvar tasarımlarının ilham kaynağı, mermerin lüksü simgelediği geçmiş kral ve kraliçelerin saraylarıdır. Zaman değiştikçe, doğal taşın ifade ettiği anlam da değişti. Lüksün birincil sembolü olmaktan çıkıp, bir mekana zarafet ve sofistike bir hava katan bir malzemeye dönüştü. Tam da bu nedenle bu taşın cazibesi, modern ev iç mekan dünyasında yer döşemesinden duvar kaplamasına, vurgu duvarından backsplash’e ve daha fazlasına kadar birçok biçimde görülebilir. Oturma odanızın duvarını güzel mermer taşıyla yedi şekilde nasıl tasarlayacağınızı anlatıyoruz! Ailenizin tercihlerine en uygun olanı seçin.

Bir Bölme İçin Zarif Oturma Odası Mermer Duvar Tasarımı

Bu tasarım, mermer bir duvar tasarımının, alanın etkili kullanımı için bir oturma odasını ne kadar zarif bir şekilde bölebileceğini gösteriyor. Mermer duvarın üzerindeki altın kaplama, tasarımı daha da zarif kılıyor. Odanın zengin görünümünü tamamlamak için yer döşemesi de aynı malzemeden yapılmış ve böylece mekanın sofistike seviyesi yükseltilmiş. Ayrıca, özel, bağımsız açık mandir, iç mekan bitkileri ve ahşap masalar odanın zarif havasına katkıda bulunuyor. Bu tasarım, İtalyan mermer duvarını çarpıcı bir dekorla tamamladığı için yüksek puan alıyor. Farklı İtalyan mermeri türleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Living room marble wall design for partition with gold paneling on it
Oturma odası bölmesi için mermer duvar tasarımı
Plan your living room home interiors with us!

Oturma Odasında Klasik Mermer Özellikli Duvar

Mermer özellikli duvarlar da taş ile ilginç bir tasarımdır. Aslında bu klasik malzeme, diğer malzemeler veya vurgulu duvarlarla birlikte kullanılmasına olanak tanıyan abartısız bir zarafete sahiptir. Örneğin bu tasarımda mermer taş, endüstriyel duvar ortamına güzel bir şekilde otururken aynı zamanda beyaz panelli diğer özellikli duvarı da tamamlıyor. Yüzer TV ünitesi ve mermer raf, alanın iyi bir şekilde kullanılmasını sağlayarak odağın özellikli duvarlarda kalmasını sağlıyor.

Classic marble wall designs for living room with marble rackClassic marble wall designs for living room with marble rack
Oturma odanızda özellikli bir duvar için mermer kullanın

Oturma Odasında Lüks Mermer TV Duvarı Tasarımı

Oturma odası için mermer duvar tasarımları ararken, bunları TV alanınıza nasıl dahil edeceğinizi düşünün. Bu tasarımda, mermer backsplash yüzer TV ünitesiyle iyi uyum sağlıyor. Ayrıca, düz arka planlı TV ünitelerinin modası geçti. Bu nedenle, TV ünitenizin görünümünü mermerin zenginliği ile zenginleştirin. Bu şekilde, burada görüldüğü gibi açık ve kapalı dolaplarla çok işlevli olarak tasarlandığında bile eğlence bölümünüz dikkat çekmeye devam eder.

Living room marble tv wall design with open and closed cabinetsLiving room marble tv wall design with open and closed cabinets
TV ünitesi için mermerle bir açıklama yapın

Oturma Odası Duvarları İçin Muhteşem Beyaz Mermer Fayanslar

Oturma odanızda yüksek tavanlar mı var? O halde evinizin duvarlarını mermer fayanslarla süsleyin! Bu tasarımı iki temel nedenden dolayı seviyoruz: oturma odası duvarlarında mermer fayans kullanımı ve mermerin duvarlarda ahşapla etkileşimi. Altın kaplama ve vurgu ışıklarının kullanımı da mekanın vurgulanmasında etkili. Gösterişli koltuklar ve diğer büyüleyici dekor unsurlarıyla oda genel olarak sofistike bir havaya bürünüyor.

White marble tiles for living room walls incorporated with woodWhite marble tiles for living room walls incorporated with wood
Mermer karolar oturma odası duvarlarını vurguluyor

Oturma Odasındaki Mandir İçin Bozulmamış Mermer Duvar

Görkemli mermer, ister TV ünitesinin bir eki ister oturma odasında özel bir bölüm olsun, evinizdeki tapınak için iyi bir seçimdir. Bu tasarımda, mandir ünitesinin katmanlı beyaz mermer duvarı, bozulmamış bir hava yaratmak için arka ışıklarla aydınlatılmıştır. Çok amaçlı dolapların üzerindeki mermer yüzey, depolama bölümünün görünümünü daha da yükseltiyor. Daha fazla benzer mermer tabanlı mandir tasarımını görüntüleyin.

Marble wall for mandir in living room cmomprises backlitMarble wall for mandir in living room cmomprises backlit
Oturma odanızdaki mandire mermer bir dokunuş ekleyin
Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Oturma Odasındaki Backsplash İçin Mermer Paneller

Mermer bir backsplash’in TV ünitenize nasıl muhteşem bir görünüm kazandırabileceğini daha önce tartışmıştık. İşte bunu birleştirmenin başka bir yolu – geniş paneller. Evet, burada gösterildiği gibi, mermer panelli bir backsplash basit ama sofistike görünüyor. Ayrıca, mermer üst sehpa lüks görünüme katkıda bulunuyor. Bu tasarımın bir başka ilginç özelliği de geniş mermer panellerin dar ahşap panellerle nasıl kontrast oluşturduğudur. Panellerin farklı boyutları, yüzer TV ünitesini özel kitap rafından ayırmaya da yardımcı oluyor ve böylece oturma odasındaki her mobilya parçasının spot ışığını almasını sağlıyor.

Backsplash with marble wall panels in living roomBacksplash with marble wall panels in living room
Sofistike bir backsplash için geniş mermer paneller

Şık Bir Oturma Odası İçin Mermer Kaplama

Yüksek dayanıklılığa sahip doğal bir taş olan mermer, kaplama için aranan bir seçimdir. Aslında, mermer duvar kaplamaları çeşitli tasarımlarda fark edilebilir. Ancak mermeri doğrudan duvarda tercih etmiyorsanız, bu tasarımda olduğu gibi TV üniteniz için kaplama olarak kullanabilirsiniz. Çok amaçlı TV ünitesindeki siyah güzelliğin bloklarının nasıl hala şık bir mermer duvar hissi verdiğine dikkat ettiniz mi? Bu, taşı bir backsplash olarak kullanmadan eğlence düzeneğinizde kullanmanın etkili bir yoludur. Gerçekten de benzersiz bir oturma odası mermer duvar tasarımı, değil mi? Eğer siyah mermer hayranıysanız, bu siyah mermer döşeme fikirlerinden çok memnun kalacaksınız.

Black marble wall cladding designs for living room in tv unitBlack marble wall cladding designs for living room in tv unit
Benzersiz bir görünüm için TV ünitesinde mermer kaplama

Mermeri zeminlerle sınırlamadan oturma odanızda kullanmanın ne kadar kolay olduğunu görüyor musunuz? Ve zeminlerin aksine, üzerlerindeki çizikler ve lekeler konusunda daha az endişelenebilirsiniz. En iyi yanı ise mermer duvarların bakımının tozunu almak ve suyla temizlemek kadar basit olması. Peki, oturma odanızın mermer duvar tasarımı için ne düşünüyorsunuz – backsplash, kaplama, panel, fayans, dekoratif blok, özellikli duvar veya bölme? Burada yer almayan ama aklınızda olan bir şey mi var? Tasarım ekibimiz her iki durumda da heyecan duyuyor, bu nedenle favori tasarım(lar)ınızı yer imlerine eklediğinizde, başlamak için onlarla konuşun. Randevunuzu şimdi alın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir