yaratıcı ve etkileyici gelin arabası süsleme fikirleri, gelin arabası süsleme fikirleri, gelin arabası süslemeleri

Yaratıcı ve Etkileyici Gelin Arabası Süsleme Fikirleri

Annelerimizin zamanında gelin arabası süslemek için yaratıcı bir fikir bulmaya açıkçası pek gerek yoktu. Siyah kocaman bir arabanın önüne bir bebek yerleştiriliyor, aynaya havlu bağlanıyor ve arabanın çevresine rengarenk karanfillerle bir çerçeve oluşturuluyordu. Günümüzde ise daha yaratıcı ve etkileyici gelin arabası süsleme fikirleri talep görüyor. Örneğin tasarımlarda canlı ya da yapay çiçekler, çeşitli malzemelerden kalpler, geleneksel şeritler ya da fiyonklar, yazıtlar, balonlar kullanılabiliyor. Biz de bu yüzden bu yazımızda gelin arabası süslemeleri hakkında konuşuyor olacağız.

Eminiz ki şimdiye kadar birbirinden farklı şekilde tasarlanmış bir yığın gelin arabası görmüşsünüzdür. Şimdi ise sizin sıranız! O zaman bolca hayal gücüne, yaratıcılığa ve tabi ki gelin arabası süslemeleri konusunda önerilere ihtiyacınız olacak.

Süslemelerin Öncesinde

Süslemeleri düşünmeye başlamadan önce arabanızın modeline ve rengine karar vermeniz gerekiyor. Çünkü süslemede kullanacağınız renkler fon rengine ve nasıl bir araba seçtiğinize göre şekilleniyor. Örneğin beyaz, siyah, metal ve gümüş gibi klasik renkler gelin arabası süslemek için oldukça mantıklı bir tercih olabilir.

Süsleme fikirlerine geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var: Gelin arabasını süslerken dengeli gitmeniz ve  aşırıya kaçmamanız çok önemli.

Gelin Arabası için Harika Süsleme Fikirleri

Düğün hazırlıkları zahmetli ve teferruatlı bir iş fakat siz son aşamaya kadar geldiniz. Arabanızı da seçtiğinize göre sıra geldi gelin arabasının süslenmesine.. (Tabi ki bu detaya da önem vereceksiniz. Sonuçta böylesine önemli bir günde gelin; bütün dikkatleri  gerek gelinliğiyle, gerek elindeki buketiyle ve gelin arabası gibi detaylarla üzerine çekmek ister.)

Gelin Arabasını Süslerken Yaratıcı Olun

Bolca Balon!

Gelin arabasını süslemenin en kolay, en basit ve en ekonomik yolu balon kullanmaktır. Nasıl bir tasarım oluşturacağınız konusuna gelirsek: Üç  farklı renkte çok sayıda irili ufaklı balonlar alıp bunları şişirin. Sonrasında bu balonlarla çelenk oluşturabilir veya arabanın çatısında sabitleyebilirsiniz. Veya kalp gibi şekiller yapabilirsiniz. (Bu tamamen sızın yaratıcılığınıza ve hayal gücünüze bağlı.)

Fakat balonları arabaya iliştirirken dikkatli olmalısınız. Sonuçta aracınız hızlandığında yaptığınız şeklin bozulmaması ya da balonların dağılmaması gerek değil mi?

Tül İle Süsleme

Aracınızın kaputunun bir kısmını evinizde kullanılmayan ya da bir mağazadan aldığınız tül ile süsleyebilirsiniz. Tülü, arabanızın çeşitli yerlerinde şeritler halinde de kullanabilirsiniz.

Çiçek Aranjmanları

Yapay ya da canlı çiçeklerle yapılan tasarımlar genel olarak gelin arabalarında en sık kullanılan süsleme şeklidir. Çiçek aranjmanları için hayal gücünüzü kullanarak bir kompozisyon yaratabilirsiniz.

Eğer düğününüz sonbahar, kış aylarında gerçekleşecekse canlı çiçek yerine yapay çiçek kullanmak daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Şeritler, Çıkartmalar ve Aplikler

Gelin arabası tasarımında kullanılan şerit ve mıknatıslar en pratik süsleme yollarından biridir. Ayrıca bu süslemelerde çok farklı renk seçeceğiniz olduğu için esnek davranabilirsiniz. Fakat şeritler veya çıkartmalar kullanacaksanız bunları elastik bir bantla arabanıza sabitlemenizi öneririz.

Tabi ki süsleme fikirleri bu kadarla sınırlı değil fakat her güzel şeyin bir sonu olmalı. Peki siz gelin arabanızı nasıl süslemeyi veya süsletmeyi düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi  bekliyoruz.

Post navigation

  • Gelin arabası süslemek bence keyifli bir aktivite. en yakın arkadaşımın hafta sonu düğünü olacak ve arabayı açıkçaso hazır süsletmek istemedik ve bu işi ben üstlendim. Şimdi internette gelin arabası süsleme fikirleri araştırıyorum ve sonrasında işe koyulacam öneriler için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir