Yerden Tasarruf Sağlayan ve Çok Fonksiyonlu: Eviniz İçin Katlanabilir Yemek Masası Tasarımları

Yemek masası Hint evlerinde özel bir yere sahiptir, çünkü aileler yemek zamanlarını duygusal sohbetler için bir araya gelme anları olarak değerlendirir. Katlanabilir bir yemek masası tasarımının sınırlı bir alanda bunu ve çok daha fazlasını başarmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için okumaya devam edin

Kentsel alanlarda giderek daha fazla insan bağımsız bungalovlardan apartman dairelerine geçtikçe (daha yüksek yaşam maliyetleri nedeniyle), sınırlı alanı en verimli ve akıllı şekilde kullanmak istiyorlar. Yemek masası muhtemelen evinizdeki en büyük mobilya parçalarından biridir, bu nedenle ilk seferde doğru satın almayı yaptığınızdan emin olmanız gerekir.

Modern katlanabilir yemek masaları, yerden tasarruf sağladıkları ve yaşam kalitenizden ödün vermeden maksimum işlevsellik sağladıkları için küçük alanlar için idealdir.

Bilinçli bir satın alma kararı verebilmeniz için evinizde katlanabilir bir yemek masası kullanmanın faydaları konusunda size rehberlik etmemize izin verin:

 • Kompakt ve çok yönlüdür, çünkü evinizin mevcut tasarım temasıyla kolayca eşleştirilebilir ve yersiz görünmez. Ayrıca evinizi daha büyük hissettirir.
 • Aşağı çekilebilir, çekilebilir, gizli, uzatılabilir, damla yapraklı ve çift amaçlı tasarımlarda yapılabildiği için özelleştirilebilir.
 • Yemek alanınızda kolay hareket etmenize yardımcı olarak yoga veya dans gibi diğer aktiviteleri gerçekleştirmeniz için size ekstra alan sağlar.
 • Uygun maliyetlidir ve kesinlikle yatırıma değer. Ancak uygun fiyat, seçilen tasarıma, kullanılan malzemeye, oturma kapasitesine ve yemek masası satın almak için ayırdığınız bütçeye bağlıdır.
 • Potansiyel ev alıcıları her zaman mekanda çok işlevlilik ve yaşam deneyimlerini nasıl daha iyi hale getirdiğini aradıklarından, evinizin yeniden satış değerini artırır.
 • Ayrıca yemek alanına şık ve lüks bir hava katar ve misafirleriniz ara sıra öğle veya akşam yemekleri için geldiğinde sohbet başlatıcı olarak hizmet edebilir.

Mevcut Katlanabilir Yemek Masası Çeşitleri Nelerdir?

 • Malzemeye Göre: Katlanabilir ahşap yemek masası, cam üstlü katlanabilir yemek masası, mermer üstlü katlanabilir yemek masası, metal tabanlı katlanabilir yemek masası.
 • Çok Amaçlılığa Dayalı: Sandalyeli katlanabilir yemek masası (ve katlanabilir sandalyeler), depolu katlanabilir yemek masası, katlanabilir yemek masası artı gömme dolap, katlanabilir yemek masası artı ayna, katlanabilir yemek masası artı büfe konsolu, döndürülebilir artı katlanabilir yemek masası.
 • Oturma Kapasitesine Göre: İki ila üç kişilik katlanabilir yemek masası, dört ila beş kişilik katlanabilir yemek masası, altı kişilik katlanabilir yemek masası, uzatılabilir artı katlanabilir yemek masası (~esnek kapasite).
 • Şekle Göre: Dikdörtgen katlanabilir yemek masası (~köşelere uygun), kare katlanabilir yemek masası (~köşelere uygun), katlanabilir yuvarlak yemek masası (~merkezi alana uygun), oval katlanabilir yemek masası (~merkezi alana uygun).

Doğru Katlanabilir Yemek Masasını Satın Almak İçin Hangi Faktörleri Aklınızda Tutmanız Gerekiyor?

 • Bulundurulması gereken alanda/odada mevcut olan alan ve katlanabilir yemek masası yerleştirildikten ve kullanılmaya başlandıktan sonra kalan alan miktarı (~masanın genişliği normal trafik akışını kısıtlamamalıdır).
 • Oturma kapasitesi, tasarım esnekliği ve katlanabilir yemek masasının kalitesi (~ideal olarak masif ahşap tercih edin).
 • Katlanabilir yemek masasının rahatlığı ve konforu.
 • Katlanabilir yemek masasının sağlamlığı ve dayanıklılığı (~ ideal olarak 9-10 yıla kadar dayanmalıdır).
 • Bulundurulacağı alanın/odanın tasarım estetiği (~mevcut dekoru kolayca tamamlamalı).
 • Yemek masasından istediğiniz çok işlevlilik türü (ihtiyaçlarınıza, tercihlerinize ve yaşam tarzınıza göre).
 • Katlanabilir ve/veya uzatılabilir yemek masası satın almak için harcamayı planladığınız miktar.

Son olarak, şu anda iç tasarım alanında trend olan en iyi katlanabilir yemek masası fikirlerinden bazılarını içeren koleksiyonumuza dalmanın zamanı geldi. Onlara aşık olacağınızı garanti ediyoruz.

Altı Kişilik Ahşap Katlanabilir Yemek Masası

Bu altı kişilik ahşap katlanabilir yemek masası, geleneksel ama modern bir çekiciliğe sahiptir. Yemek masası takımındaki orta kahverengi ve açık gri kombinasyonu, yemek alanına rahat ama rahat bir hava katıyor. Bununla birlikte, yemek masası setindeki sandalyelerin her zaman masanın altına tam olarak yerleşmeyebileceğini unutmamalısınız. Yemek masası bacak desteğiyle dik açıyla katlandığında üç kişiyi ağırlayabilir, ancak tamamen açıldığında altı kişiye kadar ağırlayabilir.

Six seater wooden foldable dining table designs which pairs well with the geometric-patterned rug
Katlanabilir yemek masası, geometrik desenli halı, süslü avize ve yan taraftaki uzun açık dolap ile iyi bir uyum sağlıyor.

Sandalyeler İçin Depolama Alanına Sahip İki ila Dört Kişilik Dönüştürülebilir Katlanabilir Yemek Masası

Bu katlanabilir yemek masası tasarımı akıllara durgunluk veren ve karşı konulmaz görünmüyor mu? Bu katlanabilir yemek masası tasarımı, kullanılmadığı zamanlarda duvara dayalı bir yan sehpa görevi görebiliyor. Ancak açtığınızda, ihtiyaçlarınıza göre iki kişilik veya dört kişilik bir masaya dönüştürebilirsiniz. Bu tasarım aynı zamanda sabit bir orta beyaz panel, bacak desteği ve dört katlanabilir sandalye için iç depolama alanı ile iki açılır kanada sahiptir.

Foldable dining table with chairs with storage space accentuated by the natural light
Bu dönüştürülebilir katlanabilir yemek masasının görünümü, pencereden gelen doğal ışıkla vurgulanır. Bir çift tekerlek bu mobilya parçasını daha işlevsel hale getirir.

Duvara Monte Dört Kişilik Katlanabilir Yemek Masası

Bu duvara monte dört kişilik katlanabilir yemek masası, açık kahverengi ahşap malzemeden yapılmış menteşeli bir masa tablasından oluşur. Yukarı çevrildiğinde duvardaki sağlam bir çerçeveye oturur (~duvardaki çanta) ve aşağı çevrildiğinde masa üstü görevi görür. Yer tasarrufu sağlar, basit ama yenilikçi bir tasarıma sahiptir ve havalı ve minimalist görünür. Yan taraftaki uzun kapalı dolap, katlanır yemek masasının genel görünümünü dengeler.

Wall mounted four seater foldable dining table set which looks quite compact
Bu katlanabilir yemek masası düzeni oldukça kompakt, davetkar ve zarif görünüyor. Rahatlatıcı bir hava yayıyor

Katlanabilir Yemek Masası Artı Büfe Konsol

Bu katlanabilir yemek masası, kullanılmadığı zamanlarda yerden tasarruf sağlayan bir büfe konsolu görevi gördüğünden çok işlevlidir. Yemek masası tasarımının geniş kenarlarında, ayak çerçevesinin etrafına mükemmel şekilde oturan iki yaprak bulunur. Modern görünümlü bir eve rustik, geleneksel ve sıcak bir hava katar ve odanın iç mekanlarına kolayca uyum sağlar. Aileniz ve arkadaşlarınız geldiğinde, yaprakları kaldırmanız, her iki taraftaki orta kapı ayaklarını çekmeniz yeterlidir ve işte! Konsol sorunsuz bir şekilde tam boyutlu bir yemek masasına dönüşür.

Foldable dining table india plus a buffet console as a stunning masterpiece
Bu açık büfe konsol artı katlanabilir yemek masası seti, bu alanda çarpıcı bir başyapıt görevi görür.

İki Katlı Depolama Raflı Çift Açılır Kanatlı Genişletilebilir ve Katlanabilir Yemek Masası

Yemek masası aksesuarları için de ekstra saklama alanı sağlayan katlanabilir bir yemek masası tasarımından daha iyi ne olabilir? Bu çift açılır kanatlı katlanabilir ve genişletilebilir yemek masası, peçeteleri, tutacakları, sofra takımlarını ve daha fazlasını saklamak için merkezi yapısına yerleştirilmiş iki rafa sahiptir. O kadar kullanışlıdır ki zaman zaman mutfakta da kullanılabilir. Bir dizi uyumlu sandalye ve daha kolay hareket için tekerlekler gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Double drop leaf expandable and foldable dining table and chairs with two tier storage shelves
Beyaz ayaklı ve düz sandalyeli bu koyu renkli ahşap yemek masası tablası, yemek alanına esintili bir hava katıyor

Orta Boy Çapraz Ayaklı Katlanabilir Yemek Masası

Bu orta boy çapraz bacaklı katlanabilir yemek masası, benzersiz bir çekiciliğe ve estetik bir cazibeye sahiptir. Kullanılmadığı zamanlarda hızlıca katlanabilir ve kompakt bir şekilde yemek odasının köşesine yerleştirilebilir. Yemek masasında kullanılan açık renkli ahşap, mekana şık ve lüks bir hava katar ve yemek masasının tüm görünümünü birbirine bağlar. Dört-altı kişiyi rahatlıkla ağırlayabilir.

Medium cross legged foldable dining table design with powder green walls
Bu açık kahverengi, ahşap ve beyaz katlanabilir yemek masası seti, toz yeşili duvarları ve odanın dekorunu tamamlıyor.

Damla Yapraklı Yuvarlak Katlanabilir Yemek Masası

Bu damla yapraklı yuvarlak katlanabilir yemek masası, yemek alanınıza anında kırsal ve havadar bir hava katacak. Masif ahşaptan yapılmıştır ve güzel bir tasarıma sahiptir. Bu yuvarlak katlanabilir yemek masasının tablasının karşılıklı iki tarafında, katlandığında iki kişiyi, tamamen açıldığında ise dört kişiyi rahatça ağırlayabilen iki açılır yaprak bulunur. Bu yemek masası, kullanılmadığı zamanlarda birden fazla amaca (~çalışma masası, yan sehpa vb.) hizmet etmek üzere evin başka bir köşesine de taşınabilir.

Drop leaf foldable dining table ideas with industrial-style pendant lights
Endüstriyel tarzdaki sarkıt lambalar, bu yuvarlak katlanabilir yemek masası setinin görünümünü zenginleştirir

Katlanabilir yemek masaları hem küçük hem de büyük evler/daireler için gerçekten bir oyun şarj cihazı olduğundan, katlanabilir yemek masası tasarımları için uzun arayışınızın blog yazımızla burada sona ereceğini umuyoruz. Bu konuda biraz rehberlik arıyorsanız, Design Cafe’deki iç tasarım uzmanlarımıza ulaşın. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Ayrıca, yukarıda listelediğimiz katlanabilir yemek masası tasarımlarından herhangi birini beğenirseniz aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Yakında sizden haber almayı dört gözle bekliyoruz!

Katlanabilir yemek masası tasarım fikirlerini okumaktan keyif aldıysanız, yemek odası aydınlatma fikirlerine de bir göz atın.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir