Anasayfa » Ev Dekorasyon Rehberi » Yuvarlak Yüzler İçin Gelin Makyajı
yuvarlak yüzler için gelin maykajı

Yuvarlak Yüzler İçin Gelin Makyajı

Yuvarlak yüzler için gelin makyajı nasıl yapılmalıdır? Hangi uygulamalar doğru ve mükemmel sonuç verir bunlardan detaylıca bahsedelim.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişilerin, yüzlerinin uzunluğu ile eni neredeyse aynı ölçülerdedir. Yuvarlak yüzlü kişilerin elmacık kemikleri çok belirgin olmayıp yuvarlak bir çeneye sahiptirler. Yuvarlak yüzü, kare yüz şeklinden ayıran en temel özellik ise belirgin ve köşeli olmayan yüz hatlarına sahip olmalarıdır. Yuvarlak yüzler için gelin makyajı ise profesyonel eller tarafından yapıldığında mükemmel sonuçlar verebilir. Bu nedenle tanınmış ve güvenilir bir makyöz ile anlaşmanız sizin için yerinde bir karar olabilir. Gelelim makyaj uygulamalarının detaylarına…

Yuvarlak Yüz Makyajı Yapılacaklar

  • Kontür Uygulaması: Kontür uygulamasındaki amaç yüzün olabildiğince ideal bir görünüm yansıtmasını sağlamaktır. Aydınlatıcı ve bronzer kullanımı ile yüzde gölgelendirme teknikleri uygulanarak her yüz tipinin; ideal yüz tipi olan oval yüze benzetilmesi hedeflenmektedir. Yuvarlak yüze makyaj hileleri nasıl yapılır? bunun için kontür uygulamasının detaylarına gelecek olursak; ten renginizden 2 ton daha koyu olan bir fondöteni, saçlarınızın diplerini yol çizgisi kabul ederek alnınızın tamamına eğimli bir hat olarak yaklaşık 2 parmak eninde sürün. Kaşlarınızın bitiş noktasından burun kenarlarınıza kadar olan iki hat boyunca da ince birer çizgi çekin. Yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayacak gölgelendirme için ise kulak kenarlarınızdan başlayıp dudaklarınızın kenarına kadar olan hat boyunca koyu renk fondöteni ince bir tabaka halinde sürün, ardından tüm hatları sünger yardımı ile eşit olarak dağıtın. Aydınlatıcıyı ise bronzer kullanmadığınız yerlere kullanabilirsiniz. Yani alnınıza, çenenizin ortasına ve gözlerinizin altına uygulamanız gerekmektedir.

 

  • Allık Kullanımı: Yuvarlak yüze sahip kişilerin elmacık kemiklerinin belirgin olmadığını belirtmiştik. Allık kullanımı ile elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Kontür uygulaması ile yüzünüzün hatları oluşturulurken diğer uygulamalar ile bu hatları iyice belirgin bir hale getirebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru bir hat şeklinde uygulayacağınız allığınıza ten renginize göre karar verebilirsiniz.

 

  • Göz Makyajı: Yuvarlak yüzlü gelin adaylarımıza gelin makyajı adına vereceğimiz tavsiye ise dikkat çekici bir göz makyajı yaptırmaları olacaktır. Gözlerin ve dudakların ön planda olduğu makyajlar ile düğün gününüzde muhteşem görünebilirsiniz. Bu yüzden göz makyajınızda olmazsa olmaz kullanılması gereken makyaj malzemesi eyeliner olacaktır. Belirgin eyeliner kullanılan göz makyajları ve buğulu göz makyajı sizin için en uygun olanlarıdır.

 

  • Ruj Seçimi: Gelin makyajınız neredeyse bitmek üzere… Son olarak dudaklarınızı da ten renginize ve tarzınıza uygun olan bir ruj ile renklendirdiğinizde muhteşem düğün gününüz için hazırsınız. Ruj seçiminizde dikkat edeceğiniz husus ten renginize uygun olan renkler ile ne kadar iddialı görünmek isteyeceğinizdir. Genel olarak bahsedecek olursak; açık tenli iseniz pembe ve şeftali tonları ile kırmızı renkteki bir ruju tercih edebilirsiniz. Buğday tenli iseniz nude tonları, esmer tenli iseniz ise nude tonların yanı sıra iddialı renklerden mürdüm, kırmızı ve kahve tonlarını tercih edebilirsiniz.

 

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir