Zemin Düzeltme: Her Oda İçin En İyi 8 Ev Zemin Tasarım Fikri

Evinizdeki her oda için en iyi ev zemini tasarım fikirlerimizden etkilenin.

Zeki ev sahipleri, evlerini diğerlerinden ayırmak için her zaman bir ya da iki numaraya sahiptir. Bunlardan biri de evin zemin tasarımına dikkat etmektir. Mermer döşeme tasarımı, granit döşeme tasarımı veya yer karoları tasarımı olsun, neyin trend olduğunu bilirler. Çoğu insan duvarlara, mobilyalara ve evlerinin tasarımına büyük paralar harcıyor ama ne yazık ki zeminlerini görmezden geliyor. Donuk bir zemin bir saygısızlıktır – çünkü bu kozu nasıl oynayacağınızı iyi bilirseniz, ayaklarınızın altındaki alan, oturma odasının duvarına asılan pahalı bir sanat eseri kadar dikkat çekebilir.

Bu nedenle, size dünya çapında büyük ses getiren, çeşitli malzemelerden ve evinizin farklı odalarına uygun, son moda ev zemini tasarımlarını sunuyoruz. Onlara göz atın.

Malzemeye Göre Döşeme Tasarımları

Mermer Döşeme Tasarımı

Ev zemini tasarımı söz konusu olduğunda, cimrilik yapmamak daha iyidir. Daha ucuz bir seçenek uzun süre dayanmaz ve sonunda iki kat daha fazla harcama yaparsınız. Tahmin edilebileceği gibi, mermer döşeme tasarımları tüneği yönetiyor. Ve neden olmasın? Lüksü yansıtırlar, zamanın testine dayanırlar ve yaşlandıkça daha iyi görünürler. Mermer döşeme tasarımları pahalıdır, ancak evin yeniden satış değerine katkıda bulunurlar, pratik olarak yok edilemezler ve bir milyon dolar gibi görünürler. Etkileyici ev zemini tasarımları şu anda iç tasarım dünyasının moda sözcükleri ve mermer döşeme, özellikle de büyülü siyah, şu anki gösteriyi durduruyor.

Floor designs made of marble
Mermer döşeme lüks ile eş anlamlıdır

Yer Karosu Tasarımı

Yer karolarının göbek adı çok yönlülüktür. Mermer döşeme tasarımlarının nötr tonları, granit veya parke zeminler sizi heyecanlandırmıyorsa, yer karosu tasarımları iç mimarların önerdiği şeydir. Fayanslar çeşitli desenlerde, renklerde ve yüzeylerde mevcuttur. Parlak kırmızılardan, güneşli sarılara, damalı veya şivron desenlerden, madde veya parlak cilaya kadar yer karosu tasarımları dünyası kendi içinde başka bir evrendir.

Floor tiles design made of natural materialsFloor tiles design made of natural materials
Doğal malzemelerle yapılan karolar trend
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Granit Döşeme Tasarımı

Karo veya mermer tabanlar ilginizi çekmiyorsa, iç mimarlara göre granit döşeme tasarımları zeminlerin başına gelen en iyi diğer şeydir. Parlak, temizlemesi kolay, uzun ömürlü ve aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi renk tonuyla granit döşeme tasarımları ev iç mekanlarında geri dönüş yapıyor.

Floor design made of GraniteFloor design made of Granite
Bir granit zemin ile yanlış yapamazsınız

Ahşap Döşeme Tasarımı

Ahşap zeminler bu sezon trend – insanlar kullanımıyla bir çentik artan sıcaklık ve rahatlığa doyamıyor. Dayanıklılık ve çok yönlülük bir yana, ev sahipleri geleneksel parke veya yumuşak ahşap ev döşeme tasarımları yerine laminat veya işlenmiş ahşap döşeme kullanarak maliyetleri azaltabilir.

Floor design made of wood to bring warmthFloor design made of wood to bring warmth
Ahşap zemin tasarımları abartısız sıcaklık getiriyor

Evinizdeki Farklı Odalara Göre Döşeme Tasarımları

Oturma Odası Zemin Tasarımı

Oturma odası zemin tasarımlarınızın bakım ve onarımının kolay olduğundan emin olun ve sık sık eğleneceğiniz yer olduğu için göze çarpın. Hızlı, cüzdan dostu oturma odası zemin tasarımları mı arıyorsunuz? Vinil döşeme uygun maliyetli harika bir çözümdür. Geri kazanılmış parke de bir diğer popüler ve çevre dostu seçenektir. Pişmiş toprak karolar, Hindistan iklimine uygunlukları nedeniyle güneşte giderek daha fazla yer buluyor. Ayrıca ‘Vocal for Local’ hareketini de destekliyorlar.

Floor design for living roomFloor design for living room
Balıksırtı ahşap karolar oturma odasını güzelleştiriyor

Yatak Odası Zemin Tasarımı

Halı kaplı yatak odası zemin tasarımları yatak odasındaki rahat havaya katkıda bulunacaktır ancak bunlar alt kıta koşulları için uygun mudur? O kadar çok toz ve kir var ki günlük temizlik gerekli hale geliyor. Laminat, karo, granit veya mermer döşeme tasarımları Hint evlerindeki yatak odaları için daha uygun olacaktır.

Floor design for bedroom that adds charmFloor design for bedroom that adds charm
Kırmızı oksitlenmiş zemin bu yatak odasına cazibe katıyor
End-to-end home interior design solutions for a stunning home

Mutfak Döşeme Tasarımı

Ahşap döşeme tasarımları, mutfak ve banyo gibi yüksek nemli alanlarda kullanılamaz. Vinil, fayans ve mermer gibi az bakım gerektiren mutfak döşeme tasarımları aşevine daha çok yakışacaktır. Chevron, boyalı ve kaligrafik zeminler dünya çapında büyük trendler ve Hint evlerine de giriyor.

Floor design for kitchen that are low-maintenanceFloor design for kitchen that are low-maintenance
Vitrifiye karolar bu mutfağı tamamlıyor

Banyo Döşeme Tasarımı

Karo ve mermer döşeme tasarımları banyo için en yaygın seçimdir. Temizliği kolaydır, ömür boyu dayanır ve neme iyi tepki verirler. Heyecan verici desenler ve renkler, evin en çok göz ardı edilen bu alanına kitschy bir hava katar.

Floor design for bathroom that are easy to cleanFloor design for bathroom that are easy to clean
Banyo karoları burada oldukça sansasyon yaratır

Doğru ev zemin tasarımını seçmek çocuk oyuncağından başka bir şey değildir. Bir zemine olan bağlılık neredeyse kalıcıdır ve ömür boyu sürer, bu nedenle bu konuda kararsız kalmanız anlaşılabilir bir durumdur. Neden uzmanlarımızla konuşup ihtiyaçlarınızın ne olduğu ve hangi ev zemin tasarımının gereksinimlerinize en uygun olduğu konusunda bilinçli bir karara varmıyorsunuz? İyi şanslar!

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir