Küçük Hint Evleri İçin İç Tasarım Fikirleri

Hint hassasiyetleri için küçük ev tasarımlarına hitap eden modern ve geleneksel bir hile ve akıllı mobilya birleşimi.

Küçük bir alanla kıskanılacak bir ev yaratmanın zorluğu aslında oldukça eğlenceli olabilir. Küçük Hint evleri için iç tasarım fikirleri söz konusu olduğunda az şeyle yapabileceğiniz çok şey vardır. Her köşe ve bucak gözle görülebildiğinden, her küçük ayrıntı önemlidir. Ama bu iyi bir şey olabilir. Daha küçük bir alana sahip olmanın her şeyi el altında tuttuğunu ve her küçük ayrıntıya yakından dikkat edilebileceğini düşünün. Yani bir bakıma, mükemmellik küçük mekanlarda daha fazla (ya da sadece) elde edilebilir.

Küçük odalarda sohbete daha fazla yer bırakan bir şey vardır. Tekrar okuyun. Bir stüdyo dairede, büyük bir malikane ile kıyaslanamayacak bir konfor ve sıcaklık vardır. Ancak bu, evinizde ihtişamlı dokunuşlar, zarafet ve cazibeyi yansıtan duvarlar, iyi bir zevk ve en önemlisi kendi kişiliğinizden parçalar olamayacağı anlamına gelmez.

Hint evleri, esnek ve özellikle küçük alanlara hitap edecek şekilde tasarlanmış modern iç mekanlara uyum sağlıyor. Ancak söylemeye gerek yok ki, bu tasarımlar dört duvar arasında ekstra bir gelenek ve kültür ipucu ile birlikte geliyor. İşte küçük boyutlu evinizi şıklaştırmak için bazı kayda değer bilgiler.

Küçük Hint Evinizde Cep Kapıları ile Kaydırın

Cep kapılarının güzelliği sadece eşsiz yer tasarrufu özelliklerinde değil, aynı zamanda dağınıklığa katkıda bulunmadan iki alanı sorunsuz bir şekilde bölmelerinde yatar. Ayrıca, kullanılmadıkları zaman duvarların içine doğru kayarak yüzünüze doğru açılan kapılardan çok daha az yer kaplarlar.

Sliding doors in small indian homesSliding doors in small indian homes
Beyaz modern sürgülü kapılar küçük Hint evinizde hayatı kolaylaştırıyor

Duvardaki Ayna… (pencerenin karşısında)

Muhtemelen iç tasarım dünyasındaki en eski hileli oyun, ancak yine de bahsetmeye değer, büyük aynaların kullanılmasıdır. Aynalar otomatik olarak oturma odanızı çok daha geniş ve havadar hissettirir. Bunun ötesinde, küçük, geleneksel bir Hint evinin el yapımı havasına katkıda bulunarak çok şey yaparlar. Daha da iyisi, büyük aynaları stratejik olarak bir pencerenin karşısına yerleştirirseniz, ışığı yansıtacak ve küçük Hint evinizin gerçekte olduğundan daha büyük olduğuna inanmak için gözü kandıracaklardır. Eski bir yöntem olmasının yanı sıra, bozuk parayla karşılayabileceğiniz az sayıdaki cazibe katan taktiklerden biridir, buna ne dersiniz?

Mirror on the wall in a small indian homeMirror on the wall in a small indian home
Şık bir desi görünümü için büyük aynalı oturma odası iç mekanları
Lets plan your home interiors together, speak to designers now

Renklendir Beni Hiçbir Şey

Beyaz yeni siyahtır. Daha açık renkler kullanmak küçük Hint evinizi daha büyük göstermekle kalmaz, aynı zamanda sofistike bir hava katar. Nötr renkler, gözü rahatlatmanın yanı sıra, beyaz bir arka planla daha iyi ortaya çıkan duvar dokuları, ahşap mobilyalar ve renkli tablolar için daha davetkardır.

Minimalist interior design for a low budget homeMinimalist interior design for a low budget home
Koltuklu beyaz şık minimalist oda

Daha Büyük Daha İyidir

Ya büyütün ya da eve dönün. (Tamam, küçük bir Hint evinde büyük bir tasarım yaptığınızı düşünürsek belki biraz mantıksız olabilir) Elde etmeye çalıştığınız şeyle çelişkili görünse de, tüm dikkati çekecek kadar büyük tek bir öğe eklemek ve alanın geri kalanını en aza indirmek, aslında daha büyük hissettirebilir. Öte yandan, çok sayıda küçük parçadan oluşan bir dağınıklık, evinizi dağınık gösterecek ve diğer şeylerin yanı sıra rahatsızlığı da artıracaktır.

Hanging chair on a light blue wall in a small indian homeHanging chair on a light blue wall in a small indian home
Asma sandalyeli açık mavi iç mekanlar

Harika Küçük Ev Tasarımı İçin Duvar Nişleri

Derler ki, duvarların kulakları vardır ve eğer öyleyse, iyi aksesuarlandırılsalar iyi olur deriz! Küçük evinizin duvarlarında nişler açarak ve antika süs eşyaları, vazolar ya da ev bitkileri sergileyerek evinize ihtişam katabilirsiniz. Asil bir dokunuş katmak için vintage kaseler, el yapımı eserler veya antika tarzda bir döner telefon düşünebilirsiniz – hiçbir şey retro kadar şık olamaz. Duvarların içindeki nişler, küçük evler için iç tasarım fikirleri olarak son derece iyi çalışır çünkü yalnızca yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda daha fazlasını yaparlar.

Small home with arch and decorative flowerSmall home with arch and decorative flower
Duvarda dekoratif çiçeklerle süslenmiş bir kemer nişi
Looking for a free design consultation

Çatı(y) Pencereleri Aşkına

Artık ışığın küçük alanınızı ferah göstermede nasıl bir rol oynadığının farkında olduğunuza göre, pencere oyununuzu geliştirmek bariz bir seçenek gibi görünüyor. Tavan yüksekliğindeki veya büyük Fransız pencerelerden uzak durmayın ve doğanın tüm hızıyla işini yapmasına tanık olun! Küçük Hint evleri için bu küçük tasarım hilesi ile odanızın daha havadar ve geniş görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Stylish-small home with windows in a low budgetStylish-small home with windows in a low budget
Küçük bir ev tasarımı için büyük pencereli beyaz şık oda

Cam Masalar ile Işıltı Katın

Küçük evlerin tasarımı söz konusu olduğunda, evinizin zeminini görünür kılan her türlü mobilya teşvik edilir. Zeminin görünür olması, zeminin daha geniş görünmesi anlamına gelir. Cam mobilyalar, bir alan yanılsaması yaratmanın harika bir yoludur ve incelikleri, büyük alan halıları, süslü sarkıt lambalar ve duvar sanatı gibi ön planda olması gereken diğer eşyalarınızın daha cesur renklerini de ortaya çıkarır. Öyleyse, devam edin ve çınlatın.

Living room with glass furniture for small homesLiving room with glass furniture for small homes
Şıklık için cam sehpalı lüks oturma odası

Duvara monte veya asılı ışıklar

Kötü aydınlatma, harika iç tasarım için bir anlaşma kırıcıdır ve başarılması en zor unsurdur. Tabağınızda yer kalmadığında, her masa üstünü fazladan karmaşadan kurtarmayı hedefleyin. Masa lambaları kesinlikle hayır. Tavanınız konusunda yaratıcı olun ve gerekli olan her yere, özellikle de köşelere ve girintilere gizli aydınlatma armatürleri yerleştirin. Bu şekilde düşünün – evinizin görünür (temelde iyi aydınlatılmış) kısımları alan olarak sayılır, diğerleri sayılmaz. Artık küçük evinizin iç mekan oyununda iyi aydınlatmayı nereye ekleyeceğinizi biliyorsunuz – her yere! Asılı ışıklar, alanları tıkayan ayaklı ışıklara karşı bir başka harika vekildir. Uzun sarkıtlar, elbette çarpıcı görünmenin yanı sıra, bir odanın yüksekliğini de vurgulama eğilimindedir.

Wall mounted hanging lights in living roomWall mounted hanging lights in living room
Gömme aydınlatmalı oturma odası iç mekanı
Do you want a dream home with interiors that last a lifetime

Büyük Halı İsyanı

Bir halı satın alırken mekanınız üzerinde yaratabileceği etkiyi çok az düşünürsünüz, değil mi? Ancak küçük bir ev tasarımı, bulanık ayrıntılara da dikkat etmenizi gerektirir. Daha küçük alan halıları ve özellikle bordürlü olanlar, gözleri boyutlarına çekme ve zemininizi daha da küçük gösterme eğilimindedir. Zor geçiş. Aynı şekilde, çok fazla okunan yoğun desenler? O da hayır. Peki, küçük oturma odaları için ideal halılar hangileridir? Alana yayılan daha açık tonlara sahip nötr renkli paspaslar, oturma odanıza ihtiyaç duyduğu mükemmel zarafet ve sofistike dengeyi sağlar. Kilimlerle şıklık katmanın bir başka yolu da çizgilere yer vermektir – daha geniş ve pahalı görünmesini sağlamak için bir başka muhteşem akıl hilesi.

Leather arm chairs with glass tableLeather arm chairs with glass table
Geniş bir alan halısı ile açık kahverengi deri koltuklar

Zigon Sehpalar Güzel ve Düzgün

Zigon sehpalar yerden tasarruf sağlayan mucizelerdir. Muhtemelen mobilya mağazalarında üst üste dizilmiş iki-üç masadan oluşan setleri görmüşsünüzdür. Onları akıllı mobilyalar yapan şey, gerektiğinde ayrı ayrı kullanılabilmelerinin yanı sıra oturma odanız için ortalanmış bir sehpa olarak iç içe geçebilmeleridir. İşiniz bittiğinde onları tekrar bir araya getirebilir ve geniş, ferah odanıza tekrar sahip olabilirsiniz.

Nesting tables for small homes with low budgetNesting tables for small homes with low budget
İç içe geçen masalarla minimalist oturma odası konsepti

Lay Low To Biggen

Evinizin iç mekanlarını yeniden tasarlıyor veya sıfırdan yapıyorsanız, özellikle oturma odası alanınız için alçak mobilyaları düşünebilirsiniz. Bu mobilyalar sadece sofistike ve şık bir hava katmakla kalmaz, aynı zamanda tavanınızın daha uzun görünmesini sağlayarak odanın gerçekte olduğundan çok daha büyük görünmesini sağlar. Kim yüksek bir tavandan hoşlanmaz ki?

Home interiors by DesignCafe: 18% OFF

Sonunda, yerden tasarruf sağlayan en iyi fikirlerin nasıl sadece yanılsama veya göz hilesi olduğunu ve dolayısıyla neredeyse hiçbir maliyeti olmadığını fark edeceksiniz.

Living room with low lying furnitureLiving room with low lying furniture
Asma katlı, ahşap zeminli ve alçak kanepeli modern oturma odası.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir