Yatak Odasında Çalışma Alanı Oluşturmak İçin 5 Fikir

Yatak odanızda rahat bir çalışma alanına sahip olma hayallerinizi yatak odası çalışma alanı tasarımları listemizle gerçekleştirin Kendi yatak odanızın mahremiyetinden ve konforundan işinizde üretken olmanızı sağlayan bir çalışma alanına sahip olma hayalleriniz varsa, doğru yere geldiniz. Yatak odasında mükemmel bir çalışma alanı oluşturmanın anahtarı, çalışma alanını, uyuklamak için yatağa geri dönme eğiliminde olmayacağınız şekilde ayırdığınızdan emin olmaktır. Benzer şekilde, işle ilgili düşünceler de sizi huzurlu bir uyku çekmekten alıkoymamalıdır. Bu iki alanı birbirinden ayırmak ve yine de çalışma odasının yatak odasına entegre görünmesini sağlamak için onları birbirine bağlamak, doğru yapmanız gereken dengeleme hilesidir. Yatak odasında çalışma odası fikirleri önerilerimiz, tam da bunu yapmanıza yardımcı olacak ve sizi iki kat daha kısa sürede çalışma masanıza yerleştirecektir.

Bir Profesyonel Gibi Karıştırın

Bu yatak odası çalışma alanı tasarımının harmanlanmış etkisine tamamen bayılıyoruz. Öncelikle, çalışma masası ustalıkla kavramsallaştırılmış. Gardırop ve yatakla aynı renkte ve aynı çizgilere sahip olduğundan doğal bir uyum sağlıyor. Ayrıca, depolama alanı zarif gardırobun içine karışacak şekilde inşa edilmiş ve ünitenin organik bir uzantı gibi görünmesini sağlamış. Bu tasarım, bol miktarda hoş depolama alanı yaratıyor ve muhteşem bir görünüme sahip. Duvar uygulaması, yatak odasındaki çeşitli alanları bütünleştirirken daha da vurguluyor. Çalışma odasının arkasındaki alan, yüzer masanın hem üstünde hem de altında beyaz şeritlerle çerçevelenmiş. Bu, yatak başlığının arkasındaki tasarımı yansıtıyor ve mükemmel bir kontrpuan görevi görüyor. Masanın üzerindeki modern sanat eseri, özellikle beyaz çerçeveli olduğu için hemen dikkat çekiyor. İzleyicinin ilgisini çekerek çalışma alanının yatak odasının doğal bir parçası gibi görünmesini sağlıyor.

Study area in bedroom designs for your home where the modern artwork above the desk immediately draws ones attention to study in bedroom
Yatak odasına kusursuz bir şekilde uyum sağlayan muhteşem tasarımlı bir çalışma alanı

Standartlarınızı Yüksek Tutun Ama Masayı Alçaltın

Minimalizmden ilham alan bu çalışma alanı birçok şeyi doğru yapıyor. Yataktan uzağa ve dışarıdaki manzaraya bakıyor ve bu da onu çalışmak için ideal hale getiriyor. Dikkatinizi dağıtacak şeylerden uzakta, işinize odaklanabiliyor ve gün içinde çalışırken doğal ışıktan faydalanabiliyorsunuz. Masanın alçak tutulması, dışarıdaki manzaraya serbestçe erişebilmenizi ve ışığın engellenmeden içeri süzülmesini sağlar. Ayrıca, yerleşik depolama alanına sahip tam boyutlu masa, uzun saatler boyunca rahatça çalışabileceğiniz anlamına gelir. Baş üstü açık raflar ekstra depolama ve sergileme alanı sağlar. Dar köşeden yararlanmak için akıllıca yerleştirilmişlerdir. Bu raflara yerleştirilen kitaplar, düzenlemeyi pratik ve güzel hale getiren kitap uçlarıyla akıllıca şekillendirilebilir. Ergonomi dostu bir sandalye ve görev ışığı sağlayan bir lamba, alanın işlevselliğini ve estetiğini daha da artırıyor.

Study room in bedroom ideas where you are free from distractions and can focus on your work in this study bedroom design
Yatak odası penceresinin altına yerleştirilen özel bir masa, üretkenliği en üst düzeye çıkarırken dikkat dağıtıcı unsurları en aza indiriyor

Origamideki Gibi Katlayın

Yataklı bu mükemmel çalışma odası tasarımı gündüzleri çalışma alanı, geceleri ise yatak odası olarak işlev görüyor. Odada üç farklı bölge bulunmaktadır. Depolama alanında bir gardırop ve bir çekmeceli dolap bulunur ve bir bölge oluşturur. Murphy yatak ve kanepe televizyona bakar ve birlikte ikinci bölgeyi oluştururlar. Üçüncü bölge ise odanın geri kalanından farklılaştırmak için beyaz renkle dekore edilmiş çalışma alanı. Genel estetiğe uygun olarak çalışma alanı, sade çalışma masası ve açık raflardan da anlaşılacağı üzere zarif çizgilere sahiptir. Alan işlevseldir ve özenle seçilmiş birkaç dekor öğesine vurgu yapan stil ile sorunsuz tutulmuştur. Yakışıklı bir halı, üç bölgeyi de birleştirerek odanın hem yatak odası hem de kanepeli bir çalışma odası olarak sıcak ve eksiksiz görünmesini sağlıyor.

Study come bedroom for your home where there are there are three distinct zones in the room
Çalışma odasına bir murphy yatak koyarak yedek uyku alanı oluşturun

Bir Saksağan Gibi Saklayın

Saksağanlar, ışıltılı her şeye duydukları sevgi ve istifleme becerileriyle ünlüdürler. Peki ya işiniz bir saksağan olmanızı ve çok sayıda belge ve diğer materyalleri saklamanızı gerektiriyorsa? Biraz yaratıcılıkla, burada olduğu gibi yatak odasındaki küçük bir çalışma odasına bile depolama alanı inşa edebilirsiniz. Özel yapım çalışma masası, ahşap yatak başlığının devamı olacak şekilde tasarlanmış. Masanın içine bir dolap yerleştirilmiş ve üzerine de özel bir dolap yapılmış. Raflar kısmen kapatılarak dosya ve kitapların gözden uzakta saklanabilmesi sağlanmıştır. Çalışma masası yer dolabının üzerine uzanarak geniş bir çalışma alanı yaratıyor. Bu çalışma alanının boyutları ve işlevselliği, rahatlıkla bir ev ofisi olarak hizmet verebilecek şekildedir. Çalışma masasının, çalışma bölümü ile yatak arasında bir yürüme alanı olacak şekilde nasıl ince tasarlandığına dikkat edin. Perde yerine kullanılan jaluzi, bu yatak odası çalışma alanı tasarımında ferahlık hissi yaratıyor.

Study area in bedroom where you can build in storage even in a small study in the bedroom
İyi tasarlanmış dolaplar, rahat bir ev ofisinde bol miktarda depolama alanı sağlıyor

Yatak Odasında Bir Çalışma Tasarlamak İçin Atıklardan En İyi Şekilde Yararlanın

Bu köşe alan, içine akıllıca yerleştirilen bir çalışma istasyonu ile hayata geçirilen ölü bir bölgeydi ve bu da burayı yatak odasında muhteşem bir çalışma odası fikri haline getirdi. Oda, rahat bir pencere koltuğu için mükemmel olan büyük pencerelerden dışarıya bakan harika manzaralara sahiptir. Yatak, manzaraya ve doğal ışığa uyanılabilecek şekilde konumlandırılmış ve yatak odası alanı için harika bir düzen oluşturmuştur. Köşeye gizlice yerleştirilen çalışma odası, yatak odası bölümüne müdahale etmiyor. Çalışma masası havada asılı gibi durarak köşenin aydınlık ve havadar görünmesini sağlıyor. Alttaki alan açık tutulmuş ve bunun yerine masanın üstüne ve duvara monte edilmiş depolama alanı yerleştirilmiş. Açıklık hissini arttırmak için çoğunlukla açık tutulmuştur. Birkaç akıllı dokunuş alanları birbirine bağlıyor. Duvar dolabındaki ve masadaki gri tonlar, pencere koltuğunun üstündeki ve altındaki depolama alanıyla birleşerek tüm köşenin bir araya gelmesini sağlıyor. Diğer yumuşak mobilyaların rengiyle uyumlu olması için şeftali rengi bir sandalye seçilmiş.

Study area in bedroom has great views of the outside courtesy of large windows and the best bedroom study design idea
Köşe çalışma odası ölü bir bölgeye harika şeyler yapıyor

Renkler, düzen, depolama, masa ve sandalye tipi, aydınlatma çözümleri – yatak odanıza bir çalışma odası yerleştirmeyi planlarken deneyebileceğiniz ve üzerinde düşünebileceğiniz tasarım bileşenlerinden sadece birkaçı. Önerilerimizi uyguladığınızda yatak odanızdan çıkmadan tüm işlerinizi halledeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bunlara da Göz Atın

Post navigation

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir